Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen sűrűn tisztítjátok a...

Milyen sűrűn tisztítjátok a lovas cuccaitokat (nadrág, zokni, kesztyű stb. )?

Figyelt kérdés

Hány alkalmanként tisztítjátok a lovas cuccaitokat (azért mondtam alkalmat mert nem mindegy hogy milyen sűrűn lovagoltok)?

Kesztyű

Póló

Nadrág

Zokni

Csizma (cipő, chaps)

Kobak


1. Mivel tisztítjátok?

2. Milyen sűrűn?

3. Melyikből nektek mennyi van?



2013. szept. 1. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már büdös, akkor érett mosásra, kis sár meg ilyesmi nem izgat. Egy részét bevágom a mosógépbe, amit nem lehet, azt slaggal mosom.
2013. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem saját lovam van, szóval mindennap lovagolok. A pólót és zoknit mindennap kimosom, a nadrágokat 2-3 naponta mosom, a kesztyűim bőrből vannak azt 3 hetente bőrolajjal átkenem, a csizmát minden lovaglás után átkenem méhviaszos bőrzsírral. A kobakot átszoktam húzni ilyen tisztító hengerrel hetente.

1. A bőröket bőrolajjal vagy bőrzsírral ápolom. A textileket gépben mosom

3. pólóból 10 db, kesztyűből 3 db, nadrágból 12 db, zokniból 8 db, csizmából 2 db, kobakból 2 db.

2013. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló de nem mindegyik mosható vízzel pl kobak a belső bélés oké de a teteje?

2. válaszoló A pólók meg a többi mind lovas vagy csak egy sima?

Ja és a kobakról a zsírfoltot mivel szedjem le?

2013. szept. 1. 12:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Kesztyűm nincs.

Póló, nadrág, zokni: ha már büdösek, vagy túl koszosak, mennek a mosógépbe.

Csizma: a bőrcsizmámat pár hetente lekenem bőrolajjal, vagy ha olyan idő van, hogy vizes, sáros lesz. A sarat és más koszt vizes gyökérkefével távolítom el róla olajozás előtt.

Cipő: a gumi lovaglócipőmet, ha nagyon sáros lesz, lemosom slaggal.

Kobak: nem szoktam tisztítani. Még sosem lett koszos, igaz, csak ugráshoz viselem (heti egyszer vagy még ritkábban).


Pólóból sok van. Nincs olyan, hogy kimondottan lovaglópóló; amelyik pólómat utcára már nem venném fel, abból lovaglópóló lesz. 5-6 db ilyen van.

Nadrágom 2 van.

Zokni: 4-5 pár.

1 pár csizma + 1 pár cipő.

1 kobak.

2013. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen a pólók kimondottan lovaspólók pl. Hv Polo vagy Horze. A díjlovas kobakom az bársony és én vizes szivaccsal dörzsölöm át, ott ahol piszkos lesz, bár ez ritkán fordul elő. A másik kobakom műanyag azt egy vizes ronggyal elég áttörölni.
2013. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kesztyűt nem szoktam használni, így mosnom sem kell :)

pólóm nincs külön lovas, egy kopottabbat szoktam kivinni a lovardába, 1, nagyon max 2 alkalommal van rajtam, aztán bevágom a gépbe.

Nacit szerintem 5-10 alkalom után szoktam mosni, nem tudom pontosan. Télen mondjuk ritkábban, nyáron meg gyakrabban. A színétől is függ, a világosat, ha nagoyn koszos, muszáj kimosni. (3-4 nacim van, de van amit csak télen használok)

zokni. szintén 1-2 edzés, ha egész nap kinn vagyok, akkor 1, ha csak edzésre veszem fel, akkor kettő. Van jónéhány, nem kifejezetten lovasok, sima térdzoknik.

csizma, cipő- 1-1, amikor épp eszembe jut, vagy nagyon sáros. bőrszappan, bőrzsír.

kobak. amikor megvettem kitakarítottam, azóta nem. Illetve amikor estem, akkor kívülről nedves ronggyal letörölgettem.

2013. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nadrág: amikor koszos lesz (kb. két alkalom per nadrág)

Zokni, póló (egyik sem kimondott lovas, a zoknik hosszú szárúak, a póló meg amilyen épp a kezembe akad a szekrényből, használtabb, máshová már föl nem vett pólók): minden nap tisztát veszek belőlük.

Kesztyű: csak télen használok, akkor sem bőrt, amikor koszos, kimosom.

Csizma: használat után kipucolom

Chaps: amikor eszembe jut, hogy ráférne, akkor bőrolajjal áttörlöm

Esős időre van gumi lovaglócsizmám, azt slaggal lemosom és jóccakát.

Kobak nekem műanyag, ha koszos, nedves ruhával letörlöm.

2013. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nadrág: 1 db van 2-3 havonta minden alkalom után kirakom szellőzni nem büdös.

Zokni: 1 pár lovas (1 pár sima térd de azt nem szoktam) 2-3 alkalmanként kimosom azt is mindig szellőztetem igazából az összes cuccom szellőztetem minden alkalommal.

Póló: 1 db 2-3 alkalmanként mosás szellőztetés mindig.

Csizma: Minden alkalommal portalanítom bőrzsírozom.

Chaps: Szellőztetés néha porolás

Kobak:(műanyag) szellőztetés ezentúl néha áttörlöm vizes ronggyal a bélést még nem mostam (3 hónapos új)

Kesztyű: Szellőztetés szivaccsal áttörlöm ritkán


Ez így szerintetek jó?

2013. szept. 5. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
ezt szerintem látni fogod majd...
2013. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És mivel tisztítsam és ápoljam őket?
2013. szept. 17. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!