Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló megmentés, vásárlás?

Ló megmentés, vásárlás?

Figyelt kérdés
láttam az egyik lovas oldalon, egy nagyon sovány 13 éves lovat, 110.000 ft-ért. Nagyon szívesen "megmenteném", mivel szerencsétlen hihetetlen gebe és rémült a kép alapján.. csak annyi a gond, hogy nem tudnám rávenni anyukámat erre, tippek, ötletek arra, hogy hogyan vegyem rá?

2013. dec. 9. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is megmenteném a világ összes lovát, csakhogy ez nagyon nem arról szól, hogy mit akarunk, hanem hogy mire van pénzünk. Ha neked nincs pénzed, a szüleid pedig nem akarnak többet szánni rá akkor vége a történetnek. El lehet persze sütni kitűnő leszek, meg házimunkát csinálok tipusú kliséket, de csodák nincsenek, ráaádsul 1 megmentve, de mi les za következőnél?!
2013. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, tudom... teljesen igaz amit mondasz, de lovat(ha lesz valaha is) mindenképpen úgy szeretnék, hogy rossz helyről, mert nekem az valahogy jobb érzés, ha megmenthetek idézőjelben egy lovat. olcsó is, csak a tartással van a gond, de azt lehet le tudnám rendezni... hasznos tippeket??
2013. dec. 9. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen olcsó lovak sosem egészségesek, biztos van ott még valami probléma a soványságon kívül. Tekintve, hogy mennyibe kerül az orvos, a kezelések, és akkor még nem biztos, hogy fogod tudni lovagolni, én egyáltalán nem javaslom az ilyen kategóriájú lovak vásárlását. Sokszor a drágább az olcsóbb, hosszú távon.
2013. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak jó lovak csak idő nincs rájuk, elhanyagolják, és nem ismerik fel bennük a jót. Én ezt tettem az első lovamnál. Előtte végigjártam két helyet is jobbnál jobb lovakat találtam, de egyik sem fogott meg, és nem is éreztem a vonzalmat. Erre a harmadik helyről hazahoztam egy satnyát. Vehettem volna pöpec lovat. De az hogy az életét mentettem meg egy ilyen állatnak, csodás érzés.

Azt nem engedik a szüleid hogy lovat vegyél, vagy hogy gebét vegyél?

2013. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt megvennél bármilyen lovat, hívj egy lódokit, aki alap adásvételi vizsgálatot csinál. Ált 15ezer +kiszállási díj. Anélkül se olcsó, se drága lovat ne vegyél. És próbáld ki, lovagolj rajta, már ha lovaglás céljából veszed. A lótartás nagyon drága és időigényes hobbi!!!
2013. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!