Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha újra lovagolni kezdem a...

Ha újra lovagolni kezdem a lovamat, meg fog nyugodni?

Figyelt kérdés
Fél éve vettünk egy fiatal kisbéri félvért. Nagyon nyugodt ló volt, a kezdő testvéreim és a kezdő apukám is tudott rajta lovagolni, meg néha még gyerekeket is tanítottak rajta. Én meg kantár nélkül, nyakmadzaggal lovagoltam, és mindig megbízható volt, sose tartottam tőle. Terepen is mertem vele elöl vágtázni, mert biztos voltam benne, hogy megáll, ha kérem, sőt, még a kezdő testvérem is tudta lovagolni terepen elöl. De pár hónapja az egyik edzésen megsérült, és azóta nem mozoghat. Most kezdhet kicsit ügetni futószáron, de már egy hete minden nap üget negyed órát és még mindig ágaskodik, meg rugdos, meg próbálja kirántani a kezemből a futószárat. Már a többi lovas is utál, ha kiviszem, mert az ő lovaikat is felidegesíti. Én meg attól tartok, hogy sose lesz olyan nyugodt, mint volt? Én nem vagyok túl jó lovas, a nehezen kezelhető lovakról általában leesek, apukám meg teljesen kezdő, meg a testvéreim is. Azért vettünk olyan lovat, aki nyugodt és megbízható. Ha ilyen hisztis marad, akkor nem fogunk tudni rajta lovagolni... Szerintetek ha megint lovagolhatunk rajta, meg fog nyugodni? Vagy ilyen marad? Még két hónapig csak negyed órát mehet egy nap, utána kezdhetjük lovagolni rendesen. Az edzőm azt mondta, hogy szívesen felül rá, őt nem dobja le olyan könnyen, de ha csak az edzőm tudja lovagolni, és mi nem, akkor azt mondta apukám, hogy akármilyen rossz is, el kell adnunk és venni egy másik, nyugodt lovat, mert ennek így semmi értelme.
2014. márc. 14. 19:58
 1/3 anonim válasza:
Hogy le fog-e higgadni később, azt nem tudom megjósolni. Viszont az holtbiztos, hogy egy ilyen lóhoz rengeteg türelemmel és határozottsággal kell közeledni. Tölts vele minél több időt, taníthatnál neki trükköket, addig sem unatkozik :) Ha pedig elkezd rendesen dolgozni, de a viselkedése ilyen marad, esetleg érdemes a Monty-fèle join up-módszert kipróbálni, az sokaknak bevált. :) Remélem, picit segítettem!
2014. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lipton18 válasza:
Nem tudom biztosan, hogy jó-e, amit írok, de szerintem csak nagyon tele van a paci.Ahhoz képest,hogy pár hónapja nem mozgott ennyi ügetés nem sok.(Ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy mozgassátok többet, ha még nem lehet!)Szóval szerintem akkor, mikor már rendesen mehet minden jármódban, mint régen, jól le kellesz mozgatni előbb futószáron, aztán a hátán.Addig meg próbáld lefoglalni az agyát, nem tudom, mit csináltatok együtt, most, amíg nem mozoghatott, de megpóbálhatnál neki tanítani valamit, vagy nem is tudom.
2014. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Napi negyed óra ügetés semmi. Majd ha napi közel egyórát tud futószáron menni, akkor le fogjátok tudni mozgatni. Abrakot hogy kapja? Első pár alkalommal az oktatód üljön fel rá, végezzen teljsen értékű munkát legalább egy hétig vagy alatta vagy futószáron és akkor nem kellene, hogy gond legyen. Nem változott meg a ló, csak tele van.
2014. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!