Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit adjak a lovamnak, hogy...

Mit adjak a lovamnak, hogy ellenállóbb legyen a patája? Vagy más praktika patarohadás ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon rohad a patája a lovamnak. Minden nap lemosom Betadinos vízzel, utána bekenem BSC-vel, utána Decathlonos kék löttyöt nyomok a nyírba, és betadinos vattát is teszek bele. Ha nincs erre időm, akkor csak zöld üveges fújós cuccal fujkálom át. De így is nagyon gyenge a patája, folyamatosan rohad. Igaz, hogy egész nap boxban van, de tilos neki karámba menni mert most gyógyul egy régi sérülésből. Milyen vitamint vagy takarmánykiegészítőt tudnék neki adni, hogy ellenállóbb legyen a patája? Vagy ismertek más kezelést patarohadásra? Egy ismerősöm azt mondta, hogy náluk ecettel mosták a rohadt patákat, ezt nem tudom mennyire hasznos.
2014. márc. 16. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az állatorvossal kéne konzultálni. A száraz környezet nagyon fontos és a napi kezelés is, szóval SBC mehet minden nap, és ha kell, akkor többször is kialmolni a nap folyamán.


Amúgy a biotin jó a patára, lehet kapni biotin tartalmú készítményeket is. De mondom állatorvos vagy egy gyógykovács is többet mondhat, mint pár ismerős.

2014. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hétvégén jön hozzánk az állatorvos, akkor rá fogok kérdezni. A kovács sajnos csak április elején jön, rákérdezek majd nála is. De azért érdekelne mindenféle ötlet, tipp, tanács, mert elég tehetetlennek érzem már magam, ma egy teljes órán keresztül sikáltam, áztattam, mostam, törölgettem, kenegettem a patáját, de nem látok rajta javulást... :(
2014. márc. 16. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az SBC mindig csodát tesz, azt tuszkold bele és utána a vattát. Ha a lovász nem almolja ki naponta többször (ami nem elvárható mindenhol) akkor neked kell megtenned ezt. Vagy legalább a trágyát szedd föl. Mosni semmiképp ne mosogasd, száraznak kell lennie.

2014. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
SBC-t a nyírba nyomni még nem próbáltam, csak kefévelbemasszírozni a patába, de akkor holnap ezt fogom megpróbálni, köszi! :) Minden reggel kialmolnak, délután ha ki tudok menni és van annyi időm, akkor felszedem alóla a szemes trágyát, de gumiszőnyeg van az istállóban, úgyhogy minden pisi ott marad. Patamosás után szárazra szoktam törölni, vagy kivinni a homokos pályára sétálni, azon is megszárad.
2014. márc. 17. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a gumiszőnyeg pórusai eltömődtek már, kétféle megoldás van a vizelet elvezetésére...bár egy idő után e két megoldás együtt a legjobb...

1.: fel kell szedni, átkefélni bő zsíroldós szerrel (pl. olcsó mosogatószer, vagy sampon), majd sterimobbal átpucolni az egészet. Ha a helye beton, akkor amíg a padló szárad, a helyét teljesen felpucolni, felmosni, majd kimeszelni...ez egy bő egynapos meló ilyenkor, nyáron délelőtt pár óra, majd délután pár óra, mert gyorsan szárad...Ezt célszerű évente 2x megcsinálni

2.: ahol nincsenek tappancskái, vékonyabb fúrófejjel több helyen megfúrni, hogy legyen vízelvezető nyílás rajta...

Az én babámnak is rémes körmei vannak, ezért is ruháztam be egy gumipadlóba. Ha tisztán és szárazan tartod (a leírtak szerint) a helyét, akkor ez is sokat segíthet a kezelések mellett! Nekem bevált!

2014. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!