Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezeknek a lovaknak miért...

Titkos25 kérdése:

Ezeknek a lovaknak miért ilyen a nyaka? Lehet belőlük szép nyakú lovat csinálni?

Figyelt kérdés
[link]

2014. márc. 17. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékig lehet alakítani a ló nyakának izomzatát (így a formáját is) megfelelő lovaglással, azaz tornáztatással. Bár nem tudom, hogy még ilyen korú lovakon is lehet-e ezzel segíteni.
2014. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baja a fenti lovak nyakának. Vékonyak, de a 16 éves még így is jó formában van. A lovaglás módjától függ, hogyan alakul a ló izomzata.
2014. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet alakítani. Heti kétszer kéne olyan edzés, ahol lekötött fejjel menjenek, átlovagolni őket olyan lovasnak, aki megköveteli a támaszkodást. A kikötőszár csodákra képes, totál szarvasnyakú lóból is csinál szép nyakú lovat, az egész felső vonalát át kéne alakítani, újraizmosítani. Én nem venném meg ezt a kettőt, de számomra kedvesebb fajtánál, és egy esetlegesen fiatalabb lovon lejhet megérné az erőfeszítést.
2014. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kifordított szarvasnyak,sok szárra lovaglással javítható.
2014. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyiknek sincs szarvasnyaka, csak magas marja, meg alacsony nyakillesztése, baltavágással.
2014. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy szarvasnyaka van, hanem hogy kikötőszárral még a szarvasnyakkal is csodát lehet tenni. Szerintem a baltavágás, és a nyak illesztése is a felső vonal izomhiánya miatt tűnik ilyen alacsonynak.

[link] ilyesmi futószáras edzésekre gondolok, ha kell lekötésekkel. Fél év alatt kb egy hozzáértő személy remek kondijú lovat csinál belőlük, "csudaszép nyakkal".

2014. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő írta. Egyébként igazad van, izom kell rá, jó helyre, ha ügyes a lovas, lekötés nélkül is menni fog, mint ahogy a linkelt oldalon is látszik.
2014. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha neked az nem szarvasnyak (felül izmos alul izomtalan) akkor te vagy vak vagy vagy csak nem akarod észrevenni ami kiszúrja a szemed.Az ilyenekre rálehet tukmálni mindenféle lovat,"jaj nincs annak baja,helyrehozzuk"
2014. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*alul izmos,felül izomtalan*
2014. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez szerintem sem szarvasnyak. Igen, az az amikor az alsó nyakél izmos, felül izomtalan, de én ennek a lónak a nyakán egy deka izmot nem látok sem alul, sem fölül. Ez szarvasnyak:

[link]


[link]


És habár ezek már a durván szembeötlő példák, a keresési találatok között is láttam hibásan használva. Szerintem itt csak a rossz kondi a gond, és hogy tapasztalt, támaszkodást követelő lovas még életükben nem ült rajtuk. Ezek amolyan oldalba rúgom megindul, száját tépem nagynehezen megáll, esetleg befordul típusú lovak.

2014. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!