Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó mi lehet a probléma mit...

Babszi04 kérdése:

Csikó mi lehet a probléma mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves csődőr csikóm sajnos 3 hónapos korában elpusztult az anyukája(gondolom ez is egy lelki trauma lehetett neki)Nem tudom miért csinálja azt hogy befordul a sarokba és ahogy közeledünk felé menekül . Sosem volt bántva Ismétlem soha .. amíg a kanca élt semmi gond nem volt vele lehetett simogatni most meg mintha teljesen kifordulna magából. Nem rosszindulatú nem rúg de mégis fél és menekül. Elkeseredésemben írok ide mert nem tudok már mit csinálni vele hiába vagyok türelmes 1 méternél közelebb nem jön a karámban se. Tudnátok ötleteket adni esetleg? Előre is köszönöm.
2014. márc. 17. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Kötőfék van rajta? Talán drasztikus lehet, de meg kell fogni, amíg ilyen fiatal, és nem érte még el azt az időt amikor felülkerekedik az emberen. Rakj rá hosszabb vezetőszárat, hozd ki a sarokból, és vezesd ki olyan helyre ahol tud legelni, pozitív élményekkel találkozzon amikor a kezedben van.
2014. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kézben kaja csalogatással ne próbálkozz, egyrészt ha ennyire fél nem megy oda, másrészt elősegíted a csipkedést amit csikók, főleg csődörök előszeretettel alkalmaznak, ha nem is most, később próbálgatni fogja.

Mi ilyen csikókat kötéllel megfogtunk, utána órákat foglalkoztam vele, a soha nem vezetett egy éves csődör csikót már aznap vezetgettem, pár órával előtte meg vergődött még a kötélben, mire lenyugodott. Durva, de végig kell csinálni.

2014. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az addig oké, hogy három hónaposan elpusztult az anyja, de mi történt az elmúlt 9 hónapban?
2014. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!