Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam sokat fekszik. Lehet...

A lovam sokat fekszik. Lehet valami baj?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat fekszik. Általában dél körül szokott és este van hogy kinézek és már 9-kor fekszik. Én két dologra tippelek ami miatt lehet. 1: Mostanában (mert ugye már jobb az idő) kinnt marad éjszakára, nem zárom be. Éjszaka nagyon éber, ugye minden hangra figyel ezért lehet hogy nem piheni ki magát és ezért pihen nappal.

A másik: Eddig úgy volt etetve hogy nem egy normál körbála volt elé rakva hanem mindig vittem neki a szénát. De most van nagybálánk. Esetleg ez az átállás?

Mert nem hiszem hogy beteg lenne, mert ugyan olyan mint máskor, nem szomorú meg semmi.

Szerintetek?



2014. márc. 17. 21:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
18%
a lovak egész életüket állva öltik,kivéve ha betegek...
2014. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Syruss válasza:
0%

nem akarlak megijeszteni, de egy ló magától nem szokkott csak úgy feküdni, állva éli az életét

szerintem nézesd meg egy állatorvossal

2014. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az első két válaszolónak köze nincs a lovakhoz. [link] Ezt a cikket olvasd át. Nem baj, ha sokat fekszik, a mieink is többet fekszenek, mióta felszáradt a föld és jó idő van. Ha bágyadtnak, kedvtelennek látod, akkor lehet baj. Alvászavar akkor valószínű, ha például pucolás közben hirtelen összeesik, találkoztam ilyen lóval, de ez nagyon ritka.
2014. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

ez az egyik legnagyobb baromság, amit valaha hallottam, hogy a ló sose fekszik, csak ha beteg (általában olyanoktól akik még lovat se láttak)


a ló csak akkor fekszik, amikor iszonyú jól, és teljes biztonságban érzi magát


a mi lovunk is akkor hempereg a földön amikor nagyon boldog, illetve ha kimerül és nyugi van, akkor simán elnyúlik egy kicsit

2014. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
most úgy elképzeltem azokat a lovaknak az izületeit, akik sose fekszenek le...úgyhogy megyek és beveszem szépen az izületvédőmet
2014. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak köszönöm :)
2014. márc. 17. 21:30
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Az enyémet is állandóan elterülve találom mostanában, ha kimegyek hozzá. Végre nincs sár, kibújt a fű, süt a napocska, le tud heveredni egy kicsit, ők is örülnek a kellemes időnek. Ha minden egyébnél a tőle megszokott módon viselkedik, lovagolható, nem görcsöl, jól eszik stb., akkor nincsen semmi baja. Az első néhány hozzászóló látott már lovat életében? Igen, lefekszik a ló, ha beteg, meg amúgy számtalanszor, ha egészséges, és jó kedve van, ilyen módon következtetéseket levonni egy fekvő lóról elég merész dolog. Tegnap az egész ménes vízszintesben volt a legelőn, nyilván nincs egyszerre dögrováson a 30 ló, legalábbis a napozást követő kiadós rohangászás és játék valahogy nem ezt sejteti.
2014. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha semmi más tünete nincs és nyugodtan fekszik, nem forgolódik, nem nézegeti az oldalát, az nem baj. Hogy mitől lehet a változás, azt viszont nem tudom.


Az első kettőnek én is csak gratulálni tudok a nagy szakértelem roppant magabiztos tálalásáért.

2014. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. márc. 17. 23:06
 10/11 Gipősz ***** válasza:
94%

Az előttem szólók mindent elmondtak, de az első két hozzászólóról eszembe jutott egy találós kérdés, ami nem éppen a lovakhoz kapcsolódik, úgyhogy előre is bocs a kérdezőtől.

Mi a különbség az első két válaszoló és a bohóc között? A bohóc az okos és hülyéskedik, az első két válaszoló meg "hülye" és okoskodik.

2014. márc. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!