Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csapkodja a lovam a fejét?

Miért csapkodja a lovam a fejét?

Figyelt kérdés
Ha kb. 30 percet ülök rajta, utána a lovam elkezdi a fejét felfelé csapkodni.. mit lehetne ellene tenni és miért csinálj? eléggé zavaró, hogy a kobakom pereme fogja meg párszor a fejét és csak így maradnak meg a fogaim.. (talán egy picit túloztam, de akkor is zavar.. )

2014. márc. 15. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet,hogy fáj neki valami...
2014. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kellemetlen számára, ahogy a szárakkal bánsz.
2014. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet... Durva zabla,valami nem kényelmes neki,bogarak vagy csak simán hiszti. Szárra kell lovagolni és hozzáhajtani..
2014. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is lovagoltam hasonló lovat. Egyszerűen lovagolni kell, többet kell hajtani, mert játszik, unatkozik, nem kihívás neki már a feladat. Adhatsz neki újabb, változatosabb feladatokat, próbálhattok újakat is akár, kösd le a figyelmét. Ahogy én erre rájöttem, egyből el is maradt a fejrángatás.


Valóban lehet, hogy fáj neki valami, de szerintem akkor a kellemetlenséget nem 30 perc után jelezné. Ha fájna neki, 30 perc után már erőteljesebben jelezné.

2014. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég erőteljes, hogy 30 perc után fejbevágja a lovast. Vagy a szár, vagy az ülés, a nyereg a ludas. Ilyet egy ló sem csinál hobbiból.
2014. márc. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Többféle kantárral, nyereggel és nyereg nélkül is próbáltuk, én is meg anyum is, de csak csinálja, kivéve, ha vágtában haladok, de az meg picit necces, h pl. egy terepet végigvágtázzunk... Nekem is meg a lónak is..


És a nyeregtől, kantártól, zablától eltérően majdnem mindig ezt csinálja.. (Szerintem amúgy hisztis..)

És valami tipp, hogy mit lehetne ellene tenni?

2014. márc. 16. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Az erőteljesebbet nem magára a jelenségre értettem. Ha a lónak fáj valami, akkor nem fogja bírni 30 percig jelzés nélkül, az első pillanattól kezdve mutatni fogja, hogy valami nincs rendben. A kérdező viszont azt írta, hogy kb. 30 múlva jelenik meg a "tünet". Ha fáj, akkor nem fog 30 percig tűnni. És ha vágtában elhagyja a fejlóbálást, akkor megint csak úgy gondolom, hogy nem a fájdalommal van a gond. Ráadásul több nyereg, több kantár kipróbálása után is ott a probléma. Azt tudom javasolni, hogy hívj egy edzőt, hogy nézzen meg benneteket, adjon tanácsot, ha nem javul a helyzet, utána próbálja esetleg ő is ki.
2014. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát a lovasoktatóm nézte párszor amint 'szenvedünk' , de igazából azt mondta, hogy az üléssel nincs baj, meg, hogy amikor csapkodja a fejét, akkor picit mozdítsam meg az egyik szárat, de ez sem teljesen jó, mert akk kb. 1 percig abbahagyja és utána megint kezdi a kis hisztijét...
2014. márc. 16. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem lehet megmondani... kéne egy videó.
2014. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csengukaa válasza:
Szerintem csináld úgy hogy egy negyed órát lovagolsz és ha ügyes volt akkor a végén jutalmaz pl egy fél almával vagy egy répával utána egy fél órat lovagolsz és ha ügyes megint egy alma vagy répa de csak akkor jutalmaz megy ha ügyes volt és igy továb és igy megtanulja hogy ha jól viselkedik akkor kap valamit.
2014. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!