Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem ra a lovam hogy...

Hogy vegyem ra a lovam hogy egyedul is tudjam iranyitani?

Figyelt kérdés
Van egy uj lovam akit egyedul meg nem tudok iranyitani mert nem reagal a bokesre. Eddig csak szoren mentem vele par kort de akkor is csak ugy tudtam hogy a papam jott mellettem, mit tegyek?

2014. márc. 15. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy elcsépelten hangzik és, hogy nem ezt a választ várod, de keress egy szakértőt. Nehogy baj legyen belőle.
2014. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát meglátjuk mert még fiatal lehet hogy nyereggel könnyebb lesz
2014. márc. 15. 17:50
 3/14 anonim ***** válasza:

1. A lovat belovagolják.

2. Megtanulsz lovagolni.

2014. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha fiatal, akkor főként jó, ha van melletted egy olyan ember, aki igazán ért hozzá. Nem tudom, a lovas tudásod mennyi, de egy fiatal lovat nem érdemes így elrontani. Aznis lehet, hogy még annyira képzetlen, hogy azt sem tudja, hogy mit szeretnél tőle, mindent lépésről lépésre kell megtanítani neki egy olyan embernek, aki valóban minden segítséget ismer. Hajtani sem úgy kell előre, hogy csak "böködöd", és ezt pont a szakember fogja tudni megtanítani neked és neki is.
2014. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudok lovagolni, már nem első lovam de ilyen fiatal lovat még nem lovagoltam, majd megpróbálom nyereggel mert akik hozták azt mondták hogy segítségeket ismeri szóra vált ügetésre vágtára de itt ezt még nem bizonyította
2014. márc. 16. 18:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Amelyik ló rendesen be van lovagolva szőrén is megismeri a jelzéseket. Nem szóra kéne mennie, hanem testsúlyra és csizmára, a szó már csak egy jelentéktelenebb segítség, fiatal lovaknál van nagyobb szerepe a belovaglás elején. Ha a ló vágtázik már, akkor nem lenne szüksége lovas alatt szóra, mivel ügetésben megtanulja a csizma, a testsúly, a derék és a szár segítségeit, vágta tanulásánál már csak a vágtabeugrató segítséget kell megtanulnia.
2014. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj az, ha a segítségre nem reagál, csak a hangra. 3 éves, belovaglás előtt lévő csikó tudja produkálni a hangsegítségre végzett jármódváltást kb. két két után.
2014. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A belovaglás folyamata során igazából csak az első szakaszban van szükség a hangsegítségekre. Ha a ló erre reagál, akkor esélyes, hogy nem is végeztek a belovaglásával vagy elég gázosan sikerült. Normál esetben lovaglás során hangsegítséget egyáltalán nem kell alkalmazni, a belovaglás célja pedig, hogy a hangsegítségekre való reagálást a testsúly, a csizma, a szár és esetleg a pálcasegítségekre való reagálás vegye át. Hanggal leginkább futószárazás közben kell dolgozni, de természetesen ott sem csak a hangsegítséget kapja a ló. Ha ez a ló állítólag hangra reagál, akkor ott valami gebasz van.


Ja és a bökést azt csizmasegítségnek hívják. Ha lovat akarsz hajtani és irányítani, akkor nem elég a "bökés", ott testsúllyal (derék) és szárral is segítened kell a lovat. Ha csak a "bökést" ismered, akkor valójában nem is biztos, hogy csak a lóban van a hiba, hanem mint ahogy írták, tanulj meg lovagolni... Az egyébként sem biztos, hogy lovas tudás, hogy volt egy automata lovatok, bedobtad a 20-ast és ment. Ha annyira tudsz lovagolni, akkor a ló korától függetlenül egy már lovagolt lovat el kell hogy tudj indítani és legalább lépésben elkavircolni.


És persze a fiatal ló mellett jó lenne egy szakértő, egy edző, mivel nagyon könnyen el lehet rontani egy lovat. De persze majd jön a kifogás, hogy nincs rá keret (mint általában itt a legtöbb embernek, aki hasonló kérdést tesz fel), nektek csak a ló kell, aztán utána majd ez a szegény is egy lesz a rengeteg helytelen bánásmód miatt "idiótává tett" lovak között a vágóban. Csak egyszer érteném meg, hogy mért vesz valaki magának egy olyan lovat, amivel nem tud bánni, ráadásul nincs keret arra, hogy valakit felbéreljen, hogy segítsen... Nincs jogsim, veszek egy autót, igaz, nincs pénzem a műszakira, a szerelőre, a biztosításra, de én vagyok a Jani, mert van egy kocsim, ami majd kinn áll az esőbe, míg szét nem rohad...

2014. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
2 lovam van, még soha nem volt olyan hogy egy lovat lehülyéztem vagy bántottam, csak eddig pónim volt azon lovagoltam és ez a ló pedig nagy, lehet hogy én vagyok a hülye
2014. márc. 17. 14:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerint pónin nagy király voltál és a nagyló tesz be. Bár alapvetően azért, mert magasabban ülsz, ugyanazokat a segítségeket kell hogy alkalmazd, ebben nem különbözik a póni a nagylótól. De mindegy.

Ha nem akarsz edzőt hívni, akkor mondd azt, ne a kifogásokat keresd. Elmondták neked többen is, hogy mi a teendő, ha nem akarod meghallgatni, akkor ne tegyél fel kérdést. Ha nem tudsz lovagolni, arra nem megoldás, hogy a papa egy fiatal lovon vezetget. Tanulj meg rendesen legalább alapszinten és akkor ez a ló is el fog indulni.

2014. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!