Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a lovam arról, hogyha kergetni akarom, hogy kicsit mozogjon akkor mindig velem szembe szalad és sunyít?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

A ló menekülő állat. Ha kergeted, teljesen normális, hogy feléd szalad és sunyít. Meg akar félemlíteni, és elzavarni.

Ha mozgatni akarod, akkor ülj fel rá vagy futószárazni. De ne kergesd!

2014. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Úgy, hogy jól megvered.

Többé a közeledbe sem fog jönni.

2014. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Egy lovat NEM kergetünk!!! Milyen idiótaság már ez?! A ló menekülő állat, nem meglepő, ha megpróbál elüldözni. Szerezz be egy futószárat, és ha még nincsen erre betanítva, akkor egy másik lovassal tanítsátok meg, hogy körön menjen. Ha arra gondolsz, hogy a körkarámban kergeted, nos az is hülyeség. Én szoktam olyat csinálni a lovammal, hogy bemegyek a körkarámba, ő pedig tudja, hogy futószár nélkül is körön menjen, szóra induljon vagy álljon meg, de ez csak akkor működik, ha már tud szóra futószáron menni.
2014. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem csikóm van, én is hajkurászom a karámban, mert egy rész még nem rakom sokat futószárra, másrészt amikor csak egyedül viszem ki magától nem mozog mert világlustája, bizony én is jól meghajtom egymagában az ostorral, viszont ilyenkor játssza az agyát, ugrál, a végén pedig behívom magamhoz és mehet legelni.

Ha befordul és sunyít ott lehetnek dominanciaproblémák. Mennyi idős a ló, mióta van nálad? Miket enged meg neked?

2014. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen dominancia probléma. Ha a ménesben egy nála magasabb rangú ló kergetné, eszébe nem jutna ráfordulni, mert úgy el.pics.áznák, hogy lehet fel sem kelne többet. A kommentekben találtam pár ellentmondást. A ló menekülő állat, ezért aki kergeti, annak nekimegy? Ha Monty Roberts ezt hallaná, akkor hanyatdobná magát a röhögéstől. Nyilván neki sem az lenne a módszere a musztángok szelídítésére, hogy napokig kergeti őket váltott lovakkal, mielőtt csatlakozást kér tőlük... Próbáld meg ostorral, és körre vinni. Nem pofázhat vissza, nem mozdulhat rád, nem sunyíthat, még csak a farát sem mutathatja fordulatnál, minden ilyen mozdulatról tiltsd, és fegyelmezd, ostorral, ha kell. Szerintem ennek a helyzetnek voltak előzményei, és én bevallom a legkisebb agressziónál, a legelső sunyításnál lekevertem volna neki egy maflást. Próbálj meg bizalom-és tisztelet ébresztő feladatokat csinálni vele, tanítsd meg neki, hogy menjen szépen futószáron, tartsa be a kört, cavalettik, ilyesmi. A tisztelet a nyeregalatti muka feltétele. Hogy fogsz tőle támaszkodást kérni, ha nem tiszteli a kezedet? Amíg tudja, hogy meg tud félemlíteni, addig esélyetek sincs arra, hogy valóban jó csapattársak legyetek. Ajánlom figyelmedbe a parelli 7 games címszó alatt összes megjelenő youtube videót. Csodát ne várj tőlük, mert ha nem érted a meg a mechanizmust, és a suttogós alapokat, akkor mondjuk úgy fölösleges időpazarlás, és még ronthatsz is a helyzeten, ha nagyon béna vagy. De ha még nincs nyeregalatti munka, és futószár sem nagyon, akkor el lehet majomkodni velük egy ideig. Csak akkor fog benned feltétlenül megbízni, ha bebizonyítod, hogy jó, és határozott vezére, és barátja vagy, aki biztonságban vezeti végig mondjuk terepen. Ezt nem lehet sajnos úgy elérni, hogy hagyod, hogy megtámadjon. Ezért írtam noha lehet kissé drasztikusnak tűnő módszereket, de ez nem olyan körülmény, amit el lehet bliccelgetni, mert egy támadó szándékú 500 kilós állatról van szó, aki tisztelet nélkül komoly balesetet is okozhat, ha egyszer megelégeli, hogy mögötte pattogsz. Addig szüntesd meg ezt a szándékát, amíg nem csinál többet, ha kell, kőkemény fegyelmezéssel, mert ha rákap, hogy hagyod, akkor legközelebb már lehet az lesz a vége, hogy ő kerget téged, és te az életedért futsz.
2014. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem rajta lovagolok.Rosszul fogalmaztam a "kergetés" szót...Nagyon lusták és csak akkor mozognak amikor én próbálnám őket mozgatni. Egy farmra járok ki lovagolni és ugy tekintem minta az én lovam lenne mert szinte vele vagyok amikor ki megyek oda.Csak ő csinálja ezt velem, hogy szalad felém és sunyít.A többi ló elkezd vágtázi csak ő akar megfélemlíteni vagy nem tudom.
2014. márc. 27. 14:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pont az alfa az akiről beszélsz? Akkor ugyanis védi a ménesét is...Egyébként tényleg jobban jársz, ha futószárazod, így nagyon veszélyes lehet, ha nem tisztel.
2014. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4 kanca van kint összesen.
2014. márc. 27. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem támadhat embert, ha ő az alfa. Az embernek az alfa alfájának kell lenni. Az én lovam is vezérkanca a ménesben, és a lovakkal pokoli agresszív, de nekem, a lovásznak, a többi ló gazdájának, a vihorászó kisgyerekeknek mindig ugyanazt az arcát mutatja: nyugodt és derűs. Amikor megszületett a csikója, épp hogy lábra állt, és a szóbanforgó kanca odaterelte hozzám. Én nem szeretem ráerőltetni magam az állataimra, éppen ezért bevésődést sem szerettem volna alkalmazni, úgy gondoltam, hogy adok időt a természetnek. Nem kellett sok idő, mert drága lovacskámnak első dolga volt, hogy bemutatta nekem a picurt, tudja, hogy velem, a gazda mellett van ő is, és a pici is a legnagyobb biztonságban. És itt a vezérkancáról beszélünk. Hasonlítsd csak össze fejben az én lovam viselkedését a tieddel, az enyém vezékanca, nem hinném, hogy a tiéd az lenne, mégis a tied az agresszívabb. Ja igen, egy vezérlónak miért is kéne védenie a ménesét emberrel szemben? Ez nem az őskor, hogy vadásszuk őket, és egyáltalán nem egészséges kapcsolat ember és ló között. Ezt azért írtam le, mert nem szeretem, ha valaki az állat domináns viselkedésére fogja a problémáit, mikor csak arról van szó, hogy nem bírja megfelelően nevelni. Lónál, kutyánál, minden állattartónál ez a nagy büdös helyzet, mégis ha gond van, azt mindenki az állat dominanciájával magyarázza. Én ilyenre egyet szoktam mondani: nem kell (szak)értelem nélkül állatot tartani. Minden ilyen problémának van előjele, és ha ennyire elfajul a helyzet, az azt jelenti, hogy te a sorozatos jelzéseket nem vetted figyelembe, vagy nem tettél ellenük semmit.


Hajrá hajrá, kaptál pár jó tanácsot, lehet ezen még javítani szépen, kezdd el a mozgatását, nevelgetését, ahogy leírtuk neked, ha elég következetes vagy, akkor pár héten belül javuló tendenciát kell mutatnia a ló viselkedésének.

2014. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok mindent! :)
2014. márc. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!