Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen iskolákat/szakmákat...

Milyen iskolákat/szakmákat kell elvégeznem ahhoz, hogy lovardát tudjak működtetni?

Figyelt kérdés
Tudom azt,hogy sok pénz kel ehhez,de milyen szakmák stb? mert jelenleg csak egy mezőgazdasági technikusim van. köszönöm a segítségeket! :)
2014. márc. 28. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg erről a 14/2008. (XII. 20.) ÖM rendelet-a lovas szolgáltató tevékenységről rendelkezik, amíg nem dolgozzák át az újat.

Ugye ez lett volna az előbbi módosítása: 31/2013. (VIII. 9.) NGM rendelet, csak ugye fellázadt a lovas társadalom, így a régi maradt érvényben, míg nem lesz új.


Igaz nekem nagyon jogi, de ha jól értelmezem lovarda tulaja lehet bárki, de aki lovagoltat, tehát a vendégekkel foglalkozik, az alábbi előírás él:


"Lovagoltatás, lovas oktatás, terep vagy túralovagoltatás, fogathajtás, fogathajtás oktatás, fogatoztatás, lovasbemutató esetében a szakmai tevékenységért felelős személy által kijelölt személynek


a) középfokú lovastúra-vezetői,


b) lovas-kultúra oktató vagy lovas-tanár (hippológus) és -szervező felsőfokú szakirányú továbbképzést igazoló,


c) lovas sportágban szerzett


ca) alapfokú sportoktatói,


cb) középfokú sportedzői,


cc) felsőfokú szakedzői,


cd) okleveles szakedzői


képesítések közül legalább egy képesítéssel, vagy


d) lovas sportágban nemzetközi sportszövetség által akkreditált edzőképzésben szerzett végzettséggel kell rendelkeznie."


Megjegyzem egy lovastúra-vezetői papír szerintem alap egy lovardavezetőnél.

2014. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ment a zöld! :D
2014. márc. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!