Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam ferdén vágtázik....

A lovam ferdén vágtázik. Bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

Amikor vágtázik akkor teljesen ferde. Mindig abba az irányba fordul el a fara amelyik lábra vágtat. Nem tudom értelmesebben kifejezni. A teste első része egyenesen van, de a fara kibillen, vagy nem is tudom, és teljesen ferde lesz a vágta. A kovács is mondta, hogy lehet, hogy valami régebbi sérülés miatt a csípőjével van gond, mert mikor a hátsó patáit csinálja, nagyon megdől, meg nem sokáig tudja tartani magát...

A ferde vágtát helyre lehet valahogy tenni? Valami probléma lehet a csípőjével?


2014. ápr. 7. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Először nézesd meg állatorvossal, bár szerintem, ha a csípőjével lenne a gond, akkor csak az egyik irányba ferdülne el és nem mindkettőbe.

Hány éves? Ha frissen belovagolt csikó, akkor még nem találja az egyensúlyát.

Az a hiba szokott sokszor felmerülni, hogy íven kisodródik a ló fara. Ha a tiédnek "befelé áll a fara", akkor az a megoldás, hogy nagyon sok ívet lovagoltok vágtában. Így elvileg kezdene kifelé sodródni a fara, vagyis megtanulna "egyenesen" vágtázni.

A lényeg, hogy jó sok ívet, kiskört lovagoljatok. Ami talán még egy kicsit többet segítene, az, hogy miközben körön vágtázol, szűkíted a kört. Végül annyira szűkíted, hogy a fara "nagyobb" körön mozog, mint az eleje. Ennél a feladatnál a csizmának nagyon aktívnak kell lennie..


E.

2014. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
11 éves. Terepen lovagolok. Mikor lovardában lovagoltam, akkor vágtázni se lehetett vele.
2014. ápr. 8. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnál egy lócsontkovácsot (Soltész András) ő csodát tud tenni a lovakkal.
2014. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amerre eldobja a farát ,azzal a csizmával letámasztod,ha kell pálcát ráteszed a farára. Állítsd sokat egyenesre,teljesen egyenes legyen alattad,két csizma és szár között menjen. A körszűkítés-tágítás jó ötlet, jó lenne még vele hosszhajlításokat csinálni,hogy ellépjen a csizmától és jobban lehessen egyenesíteni. Ha egészségügyi gondja van,akkor azon nem segít az idomítás sem,először ezt kéne kizárni és csak utána elkezdeni ezeket a dolgokat.
2014. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először orvos/csontkovács/osteopatha, aztán ezt nézd át: [link]
2014. ápr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!