Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fogyókúrázáshoz jó a lovaglás?

Fogyókúrázáshoz jó a lovaglás?

Figyelt kérdés

140 kg vagyok és kaptam egy kb 110 cmes marmagasságú shetlandi póni kancát, hogy mindennap lovagoljam. Nagysága miatt fel tudok rá ülni. Persze zöldség és gyümölcsön élek.

Tényleg hatásos lehet a fogyókúra ha mindennap 1-2 órát lovagolok rajta?


2014. ápr. 12. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az max a lónak lesz fogyókúra...
2014. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Összeszakadna alattad a póni.(ne vedd sértésnek)
2014. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a ló kb. a testsúlyának 20%-át bírja el. nyilván többet, de ne tegyél benne kárt. egyikőtöknek sem lesz pozitív élmény..
2014. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 x) ***** válasza:
Azon kívül, hogy tönkreteszed a lovat még csak fogyni sem fogsz... A lovaglás max alakformálónak jó, de nem fogsz tőle 50 kilót fogyni. + az ízületeknek sem túl jó, ez pedig a túlsúlyos embereknél gyakran okoz problémát.
2014. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Már bocs,nem akarlak megsérteni de 140 kg van ne ülj fel egy 110 cm-es pónira!! Én sem vagyok vékony (100kg) de én már egy 140 cm-es lóra/pónira sem ülök fel szívesen!(Nem azért mert látom rajta hogy nehéz lennék neki mert simán vágtázik..stb. csak tönkre tenni se szeretném.Amúgy se az én lovam évente 2 x ha ülök rajta.)

A te súlyodhoz egy kb.700-800 kg-os ló lenne jó nem egy max 150-200 kg-os póni!! Szerintem semmi kell ne ülj rá! :) És ezt tiszta jó indulatból írtam! :)

2014. ápr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
* képp
2014. ápr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 verus789614 válasza:

Semmiféleképp nem akarlak megbántani, nem ez a szándékom

Szerintem ez elözö válaszokbol itélve , sajnos én nem értek ehhez, se uggyanabban a cipöben jártam mint te , azt javaslom kezd el futni és tornázni , ha aggájaid vagy csak kedved lenne, irj nekem, szivesen beszélgetnék veled , sok kitartàst.! (:

2014. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Futni se kezdj el 140 kilóval. Power walking az mehet, vagy gyors séta, de futni nem. Lovagolni egy ekkora kis lovon eszedbe se jusson, végleges kárt okozhatsz benne. Tényleg nagy lovon lovagoljál! Ha eddig semmit sem mozogtál amúgy, vagy nem ennyire rendszeresen, IGEN, lesz hatása, nálam is volt, pedig én azelőtt se teljesen sport nélküli életet éltem és csak 62kg voltam, de még arról is jócskán adtam le. De a fogyókúrád (ha a kajád jó) enélkül is hatásos lesz. NE ülj rá arra a pici pónira, várj még vele, mondjuk minimum amíg leadtad az első negyven kilót, de még inkább ne ülj rá soha, és az első 40kg után nagy lóra ülj.
2014. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A lovaglás nem fogyaszt, akkor sem, ha napi 1-2 órát lovagolsz. Nem fogsz tőle lefogyni.

De a lovat tönkreteszed. Neked nagyon maximum egy hidegvérű lóra lehetne felülnöd, ami van, vagy 800-900 kiló, de még úgy sem minden nap! Ló nélkül fogyj!!!

Emellett hacsak a 140 kilóhoz nem 120 cm vagy, még csak értelme sincsen, mert egy 110 cm-es ló nagyon kicsi. Én összerakni felültem a magam 58 kilójával, 170 cm-el egy 127 cm-es pónira, de nem találtam rendesen a helyem rajta, mert kicsi.


Szóval SEMMIKÉPPENSE ülj fel rá!!! Max egy fénykép erejéig, és ennyi.

2014. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
kamu!!!!
2014. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!