Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikozben hajtom a lovat,...

Mikozben hajtom a lovat, elore, hatra járkál a lábam, mert csak ugy tudok lendületet venni. Hogy tudnam ezt kijavítani?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 12. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szorítsd a lábszárad a nyereghez, és csak a sarkaddal, de azzal is csak minimálisan hajtsd. Oda érinted, vissza. Oda, vissza. De semmiképp se rúgd. Sok sikert :)
2014. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom:) Csak az a baj,hogy nagyon agyon hajtós a ló:\
2014. ápr. 12. 17:59
 3/9 anonim válasza:
Szőrén vagy nyeregben?
2014. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyeregben
2014. ápr. 12. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Rúgni ne rúgd, mert eltompul, és jó sok idő, mire korrigálod :)


Ha nem veszi fel a csizmádat, csípj neki oda pálcával. Először csak szorítsad a csizmádat, aztán ha figyelmen kívül hagy, próbáld erősebben, ha pedig így sem reagál, csapj a seggire egy határozottat. Hidd el, rá fog jönni, hogy mégis tudja, mit kérsz tőle :) Nem kell agyonverni, meg az se jó, ha meg se érzi.

Aztán párszor ezt eljátsszátok, és meg fogja tanulni, hogy mit is jelent, ha szorítod a csizmával.

De ha alapból hajtós, akkor ne várd, hogy majd megfoghatatlan lesz.

2014. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kodzonom szepen:)
2014. ápr. 12. 21:26
 7/9 anonim válasza:
Ha idősebb ló természetes hogy nem ugrál semmi esetre se rugdosd határozottan adj neki segítséget, tudni fogják mit akarsz
2014. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bocs elírtam, nem tudni fogják , hanem tudni fogja
2014. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5. válaszoló vagyok. Bocsi, elírtam :D A pálcával ne a fenekére csapj, hanem a csizmád mögé.
2014. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!