Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószáron mindig sunyít...

Futószáron mindig sunyít mikor ügetésbe akarom elindítani és egyszerűen néha lehetetlen is ostor segítséggel együtt. ( nem erőszakosan) mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 13. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőszakosan annyit tehetsz, hogy várhatod, amíg egy 500 kilós állat sunyítva elkezd rohanni feléd és megpróbál megharapni vagy felrúgni. Nagyon határozottan csapj oda neki, a lovak egymás között sem finomkodnak, ha a rangsorban lejjebb lévő kekeckedik.
2014. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy lehetetlen. Szerinted miért használunk a futószárazáshoz ostort?

A, Dísznek

B, A ló korrigálására

Segítek: tessék vele megcsípni. Ez nem erőszakosság. Az erőszakosság, amit a ló csinál veled.

2014. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van.Vagy:dijlovas pálcával a vállára csípsz ha beakar jönni vagy ostorral a hasára húzol.De ne csak meglegyintsd hanem érezze is. .
2014. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3.vagyok a futószár végével is kőrözhetsz úgy hogy közbe felé mész.Tipp:ha a dijlovas pálcás megoldást választod akkor menj közel hozzá,álj a farához.:D
2014. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A pálca nem jó ötlet, mert simán rá tud rúgni a ló olyan távolságból.
2014. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ülj rá fel és egy kicsit ügess és vágtázz vele, mert akkor megbízik benned és lehet hogy nem fog sunyítani. Hidd el, ez nekem is ismerős. Nem muszáj csapkodni meg stb., mert ha nem szeret téged a ló, ezzel nem fogsz elérni semmit csak azt, hogy félni fog tőled, vagy még jobban fog utálni téged.
2014. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mintha a tisztelet a szereteten múlna...
2014. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem csapkodni kell, hanem egyszer határozottan odacsapni, hogy megértse, hogy ilyet nem csinálhat. Utána ha már szépen reagál a finom jelzésekre nyilván nem kell durván bánni vele. A szeretetnek ehhez semmi köze. A ló tiszteli a nála rangsorban feljebb lévőket, a lejjebb lévőktől meg ő követeli meg a tiszteletet (a kérdezővel épp ezt csinálja a lova). Feljebb kerülni csak úgy lehet, ha mi követeljük meg tőle, hogy azt csinálja, amit kérünk tőle és ehhez néha be kell keményíteni. Ha megfigyeled a lovak viselkedését, ha a rangban első elől nem tér ki a többi akkor keményen felrúgja őket, nem pedig simogatja meg kedveskedik velük, mégis szeretik és bíznak benne. Ha nem hiteted el a lóval, hogy te erősebb vagy nála hogy bízna meg benned? Hogy hinné el, hogy egy ilyen határozatlan valaki meg tudná védeni, aki őt sem tudja irányítani?
2014. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3.Én nem azt mondtam hogy ütlegeld hanem hogy menj a fara mellé és egy határozotatt csapj oda.Igy nem tud megrugni ha mellete mész.Gondolom oldalra nem rug.^-^-
2014. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig de, rúg.
2014. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!