Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovam...

Hogyan tanítsam meg a lovam vezényszavakra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 7 éves Gidrán kancám és szeretném megtanítani neki a vezényszavakat..Nagyon makacs. Szeretnék belőle iskola lovat csinálni. Hogyan kezdjem el? Segítsetek!!
2014. ápr. 13. 13:59
 1/5 Linó03 ***** válasza:

Futószáron is, háton is csinálhatod: Elöbb mindig mondd a vezényszót, és utána nyúlj hozzá fizikailag előbb finoman, aztán erősebben, amíg nem csinálja. Minden alkalmat ragadj meg tényleg, ha futtatod, ha lovagolod, mert akkor kivétel nélkül fog kapcsolódni a vezényszó a feladathoz. Nem vagyok lóidomár, de beszélgetős lovas vagyok, és így nem direkt, de az én lovam is elkezdte megtanulni.

Kitartás!

2014. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:

Bármilyen utasítást adsz neki fizikailag, azt szavakkal is erősítsd meg. Mielőtt például ügetésbe indítod, szavakkal is utasítod erre. De figyelj, hogy mindig ugyan az legyen a vezényszó. Ez egy hosszú folyamat, nem fog egyik napról a másikra szóra csinálni mindent. Csak mondogasd neki a feladatokat, egy idő után meg fogja tanulni, hogy mi mit jelent nagyjából. Igazából az lett volna a legjobb, ha eleve ilyen módon lovagolják be, csikókorban fogékonyabbak a lovak az ilyesmire.

Még annyit hozzátennék, hogy a makacsságán ez nem sokat fog javítani...

2014. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a makacsságán nem fog javítani, sőt, szerintem kifejezetten hátrány egy iskolalónál, ha szóra megy a lovas alatt és nem segítségre (kivéve persze futószáron). Sajnos ez idővel elkerülhetetlen, mert a ló akaratlanul is megtanulja, hogy az oktató hangutasítása mit jelent, a lovas viszont hátrányba kerül, mert nem ő irányítja a lovat, ha nem csinlna semmit, akkor is jármódot váltana hangra, így nehezebben tanul.
2014. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elején nagyon a hangsúlyra kell figyelni, mert inkább abból érti meg a ló, hogy mit akarunk és mindig pontosan ugyanazokat a szavakat használd.


E.

2014. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Nagyon hasznos volt számomra.

2014. jún. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!