Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartók, mit dolgoztok?

Lótartók, mit dolgoztok?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne , hogy kezdtétek, mennyi lóval. Mit tanultatok...Mit dolgoztok? 17 éves vagyok, jelenleg csak úgy tudok lovak közt lenni hogy takarítok és cserébe lovagolhatok, semmi esélyt nem látok arra hogy valaha lesz pénzem akár 1 lovat normális körülmények között eltartani. Valahogy nagyon rosszul esik, hogy egy csomó velem egyidős csak beleszületik a gazdagságba és virul.. El nem tudom képzelni mit dolgozhat az akinek van 20 lova, miből tartja fent őket?..

2014. ápr. 17. 16:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Bárki tarthat lovat, aki ki tud fizetni legalább 200 ezret a vételárra, van legalább ugyanennyi tartalékban és van legalább havi 40 ezre pluszban a hónap végén. Hogy emellett hogy él, az már csak rajta múlik. Én is tudnám annyi más helyre tenni a pénzt, kávézóban kávézgatni, bulizni minden héten, új ruhákat venni minden hónapban, fodrászhoz, kozmetikushpz járni, a házat felújítani, de nekem a ló fontosabb. Három évet güriztem külföldön, ebből vettem a lovat, most még munkát keresek, de min. havi 110.000-ből már ki tudnám gazdálkodni magam nullára.
2014. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 x) ***** válasza:
91%

Nem vagyok rá büszke, de én is úgymond beleszülettem ebbe a dologba. A családom mindig is mezőgazdasággal foglalkozott, emellett keresztapám amióta az eszemet tudom lovazik. Mostanság kezdünk bele együtt egy kisebb lovardafélébe, jelenleg 8 lovunk van összesen. Valamennyi pénz jön belőle, de nyilván nem ez a fő bevételi forrásunk. Főleg a földekből jön a pénz, bár igyekszünk minél jobban elhatárolódni és a lehető legkevésbé függeni a család többi részétől (legyünk őszinték, nem túl jó a kapcsolatunk).

Én személy szerint sose tartottam igényt a családi bevételekre, nem esett jól, ha ők akartak fizetni valamit. 17-18 éves koromban rengeteg undorító, 0 hozzáértéssel rendelkező, engedély nélkül működő "lovardában" dolgoztam, hogy a lovamat el tudjam tartani (akkor még csak 1 volt). Aztán a fősuli alatt is minden lehetséges munkát elvállaltam, hogy legyen pénzem. Mivel sosem volt túl jó kapcsolatom a családommal, nem igazán lett volna igazságos, ha az ő pénzükből költekezek a saját hobbimra. De természetesen amiben tudunk, abban segítünk a többieknek (fuvarozás, pakolás, ide-oda szállítás, stb). Ettől függetlenül tényleg szeretnénk valami teljesen önálló bevételi forrást keresztapámmal, igyekszünk addig fejleszteni a kis lovardánkat amíg elég pénz nem jön belőle, még akkor is, ha a család többi része szerint "ebből nem lehet megélni". Most jelenleg nem dolgozom mást, otthon vagyok a 2 éves kisfiammal.

2014. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Vagy örökölsz a szülőktől ,de nagy része azért igencsak másokból gazdagszik meg,és itt most nem arról beszélek ,akik tényleg olyan családba születtek és később rájuk maradt az egész hubeleblanc .. De felteszem a kérdést,aki a nulláról elkezdett lovakat venni,tart 3-4 lovat,70 ezres bértartással plusz ismerjük a többi költséget is,az akkor vajon mit dolgozna? Semmit,legalábbis ebben az országban nem fizetik meg a munkát,aki dolgozik nincs ideje pénzt keresni,csak annyit ,hogy ne haljon éhen,nemhogy még lovakat tartson. Egésznap kint vannak a lovardába,mégis tele vannak pénzzel,apuci benne a maffiába kicsit,meg úgy általánosságban szarért hugyért dolgoztat éhbérért embereket és rajtuk megspórolja a pénzt.. Hidd el,az a virulás csak egy megjátszás a külvilág felé,belül nincs élete,és kitudja mennyire alszik nyugodtan,hogy bármikor rárúghatják az ajtót..
2014. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon felelőtlenül vágtam bele ebbe az egészbe. A családom segített, megkaptam a lovat, és annyi.

Utána lett munkám, eladó voltam, nem kerestem jól, csak kicsivel többet a minimál bérnél, párom ugyan így. BKV-val járunk, albérletben lakunk, és konkrétan semmi másra nem költünk, csak a lóra. Nincs pénz elmenni moziba, vagy vacsorázni, helyette kint vagyunk a lovardában, vagy otthon.

Iszonyat sok lemondással jár, volt, hogy hónap végén úgy éreztem, nem éri meg, és én ezt nem bírom. De ilyenkor kimentem hozzá, és rájöttem, hogy megéri. Voltak már orvosi problémák is, de valahogy mindig sikerült megoldani. Most is 50 ezres tartásban van, ami pesten nem sok, de legalább van fedeles, meg elég normális az ellátás.


Úgyhogy sok lemondással, de lehet bárkinek lovat tartani.

2014. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Én 28 évesen vettem meg a lovamat. Akkor már 8 éve dolgoztam főállásban, és elég spórolós is voltam/vagyok, így volt félretett pénzem megvenni a lovat, aki 400 ezer forintba került. 55 ezerért tartom bértartásban. Egy logisztikai központban dolgozom két műszakos munkabeosztásban, így a lóra szerencsére mindig van időm vagy délelőtt vagy délután. Másra mondjuk nem igazán, de nincs is rá szükségem, engem az kapcsol ki ha vele lehetek, így se szórakozni nem járok, se sehova. Ruhára, fodrászra stb. nem költök és minden pénzt félrerakok amit lehet, hogy ha ne adj isten valami történne, az orvosi költségekre mindig legyen. Soha senki egy fillérrel nem segített, mindent abból a pénzből vettem, fizetek, amit én keresek meg. Fiatalabb koromban, amíg nem dolgoztam nekem sem lett volna lehetőségem lovat venni. Sajnos ez egy ilyen dolog :(
2014. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

én a "médiában" dolgozom, 24 évesen vettem az első lovam, volt idő, amikor 2 is volt, most csak 1. bértartásban tartom ridegben 35.000-ért. voltak nehéz időszakok, pl. amikor elvesztettem a munkahelyem és épp 2 lovam volt az egyiket el kellett adnom egy idő után, mert a spórolt pénzem nem volt elég a 2 lóra. mióta lovam van alig voltam külföldön, 10 éves autóm van és picike házban élek, de teljesíthető volt teljesen önerőből, soha senki nem segített anyagilag.

tudatosan készültem a lóra, először gyűjtöttem pénzt jogsira, majd autóra, majd amikor mindez megvolt megvettem az első lovam. most már nem tudom elképzelni ló nélkül. nagy vágyam, hogy egyszer otthon tarthassak lovat, de ez Bp környékén úgy, hogy a lónak (vagyis lovaknak) megfelelő legyen egyelőre elérhetetlen álomnak tűnik.

2014. ápr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%

Én sem születtem bele. Tízévesen már az akkor még működő tsz-ben dolgoztam, mert az egyben méntelep is volt és lehetett lovagolni munkáért cserébe. Nagyon komoly és sok munkáért nagyon keveset lovagolni. De a családom még a lovaglóórák árát se engedhette meg magának.

16. szülinapomra hatalmas családi összefogással vettünk egy hároméves, nyers lovat -erre volt lóvé és én is beleadtam minden pénzt, amit csak keresni tudtam suli mellett. Egy bácsinál tartottuk bértartásban, akinek volt két lova meg pár tehene, a tartásért cserébe ganajoltam az istállót meg segítettem mindenben, az állatok ellátásától a takarmány behordásáig.

Akkor kezdett felbomlani a tsz, nagyon olcsón (vágóár alatt) meg lehetett venni az ottani lovakat (nem a méneket), s mivel eddigre már apukám és a tesóm is rákapott a lovaglásra, vettünk még két lovat, eladtuk a városi szép, kétszintes családi házunkat és kiköltöztünk egy villany nélküli, fürdőszoba nélküli tanyára. De istálló és legelő volt, nekünk meg ez volt a fontos. Aztán lettek még lovak (vettünk is, születtek is csikóink), én szakedzőit végeztem, tesóm mezőgazdasági mérnökit, vettünk még földeket, lovagoltattunk... Hát valahogy így.

Most jelenleg gyeden vagyok, három gyerkőcöm van, előtte az utolsó munkám (a lovagoltatás mellett) egy alapítványnál lovasterapeuta, sérült gyerekekkel dolgoztam.

Aki pedig azt mondja, hogy munkával nem lehet pénzt keresni, annak üzenem, hogy a férjem mezítlábas parasztgyerek a viharsarokból, szülei még 8 általánost se végeztek. Egyedül, támogatás nélkül kapaszkodott fel a mostani pozíciójába, egy pénzügyi cégnél felsővezető. Senki se támogatta még a tanulásban sem, mint ahogy anno én is munka mellett diplomáztam, ő is ezt tette. Az évek folyamán nagyon kemény melóval érte el a jelenlegi pozícióját és valóban most már jól keres. Itt Magyarországon sem lehetetlen előre jutni, csak baromi szívós és kitartó munka kell hozzá. Meg persze érteni kell ahhoz, amit csinálsz.

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy alig talál embert, pedig munka van és a fizetés átlagon felüli. Csak a legtöbben nem akarnak tenni azért, hogy keressenek is pénzt, siránkozni meg mindenki tud. Van huszonéves beosztottja, aki lazán megkeresi a havi ötszáz nettót. Szóval azért annyira nem lehetetlen.... Mindegy, ez csak kis kitérő volt.

Amivel viszont abszolút egyet tudok érteni: sokkal többen engedhetnék meg maguknak a lótartást, csak minden embernek más a fontossági sorrendje. Pontosan tudom, milyen az, amikor az ember szeretne mondjuk venni egy cipőt, de nem vesz, mert a lovat kell patkolni. Szeretne nyaralni menni, de évekig nem megy, mert a ló fontosabb. Ennyi. Végigjátszottam én is a dolgot rendesen. Most könnyebb, ez tény, de voltak időszakok, amikor egész hónapban vajas kenyéren éltünk (nem túlzok, ez az igazság)és örültünk, ha néha tudtunk venni mellé egy liter tejet is, de a lovaknak enni kellett, nem volt mese. Kibírtuk.

Minden választás kérdése.

2014. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Gabka,akkor gyere fel Pestre és mutasd meg ,hogy lehet munkával pénzt keresni. 8-10 óráért adnak 100-120 ezret vagy a minimálbért. Menj el bérszámfejtőnek,könyvelőnek és majd meglátjuk ,hogy keresel te pénzt annyit ,hogy egészséges anyagi kereted legyen,és még a felvett hiteleket is fizesd be,1 keresetből,ha nincs melletted senki más a családba....
2014. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%
meg te az őskorban lehet pikk-pakk találtál munkát ,2014 van , ha van diplomád azzal se érsz semmit,mert túlképzett vagy ,ha nincs akkor meg alulképzett,megintcsak a minimálbérig jutsz el. Úgyhogy ez nem siránkozás, ezek a tények.
2014. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok, mint már írtam, havi minimum 110.000 Ft-ból ki tudnám gazdálkodni a lórtartást. Ennyit még vidéken is meg lehet keresni különösebb speciális diploma nélkül is.

Ha Pesten bérelnék albérletet, akkor már nem jönnék ki ennyiből, hanem erre még rájönne az albérlet, de vidéken nem kell bérelnem, mert 27 éves koromra meghaltak a szüleim és az örökölt házban élek. Akkor ennek most örülnöm kéne, mert így olcsóbb? :(


Csak egy adalék: még dohányzom, napi egy dobozt szívok. Ez havonta 30 ezer forint. Ha egy dohányos leteszi a cigit, máris ki tudja fizetni a bértartást.

2014. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!