Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisgyerek + lovak? Hány...

Kisgyerek + lovak? Hány évesen lehet komolyabban lovak közelébe vinni és mennyire kell félteni őket?

Figyelt kérdés
A párom lovakat tart és szeretné ha a kislányunk is összebarátkozna velük. Én nem értek a lovakhoz és nem tudom mire kell odafigyelni ha mondjuk a közelébe akarom vinni? Most 3 éves a lányom.
2014. ápr. 18. 21:31
1 2
 1/15 x) ***** válasza:

Igazából én is most kezdek szembesülni ezzel a problémával, a kisfiam most 2 éves és már eléggé szeretne közelebbről megismerkedni a lovaimmal. Bár mi lovas család vagyunk, nálunk természetes, hogy a gyerekek lovak között vannak. Én amikor csak tudom kiviszem magammal a lovakhoz, nem is nagyon tehetek mást, mert úgy is addig hisztizik, amíg ló közelébe nem kerül. Igyekszem csak olyan lovakhoz odavinni, amikről biztosan tudom, hogy nem fogják megharapni, stb. Szerintem kérdezd meg a párodat, hogy melyik ló "gyerekbiztos", és nála kezdjétek el a dolgot.

Én egyébként a gyereknevelés kb minden területén azt vallom, hogy addig úgy sem fogja megtanulni, amíg meg nem tapasztalja. Eltilthatod a tűztől, úgy sem fogja tiszteletben tartani amíg meg nem égeti magát. Ugyan ez van a lovakkal is, hiába mondod neki, hogy ne menjen a lovak közé, úgy is oda fog menni. (Persze nem biztos, hogy jó ötlet hagyni egyedül mászkálni a lovak lába alatt.)

Félteni pedig egyáltalán nem kell, a lovak rögtön megérzik, ha félsz vagy bizalmatlan vagy, és ők is azok lesznek. De azért tisztázzátok le, hogy mit szabad és mit nem. Ha a párod ért a lovakhoz, akkor ő úgy is tudni fogja, szerintem rábízhatod a dolgot. Az én férjem sem ért igazán a lovakhoz, de elfogadja, hogy a fiunkat hozzászoktatom ezekhez a dolgokhoz. Most még szerintem bővel elég, ha csak messziről nézegeti őket, vagy odaviszem és megsimogathatja őket. Persze, néha kikönyörgi, hogy az apja felültesse velem a lóra. Majd ahogy idősebb lesz szépen fokozatosan szeretném egyre közelebb engedni hozzájuk, nektek is ezt ajánlom. Nem kell elsietni semmit, ha a kislány lovazni akar, akkor majd idővel biztosan fog is.

2014. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Horthy99 válasza:
NE tegyen hirtelen hirtelen mozdulatokat. Ne menjen a ló mögé, mert véletlenül megrúghatja. Ha simogatni akarja akkor az orrát vagy a nyakát. Végül ne maradjon egyedül a lóval nehogy megcsípje, vagy olyat tegyen vele ami nem tetszik a lónak. Azt pontosan nem tudom hogy hány éves kortól lehet a közelébe vinni.
2014. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pikahamster ***** válasza:
0%
Én 2 éves korom ota lovagolok.Minden esetre ne egendjen semmi rosszat tenyenek egymára és felügyelje a kislányát!
2014. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem engedném a gyerekemet egy ilyen nagy és gonosz állat közelébe. Mert a gyereket egy automobil is megtaposhatja az utcán... de az automobil nem fordul vissza, ha élvezi a dolgot...
2014. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sanyi26 ***** válasza:

Utolsó! Te el vagy egy kicsit varázsolódva a hozzászólásod alapján. Láttál te már egynél több lovat a televízión kívül, mondjuk testközelből? Gondolom nem, mert akkor nem ilyen véleménnyel lennél és szerintem ha ennyire értesz hozzá, akkor nem is kellene beleszólnod a témába, mert csak félrevezeted a kérdezőt (és még sok embert aki ezt olvassa).

Aki találkozott már néhány lóval életében, az kivétel nélkül azt fogja mondani, hogy a ló nem gonosz állat. Nagynak nagy, ebben igazad van. Egy normális körülmények között élő, normálisan nevelkedett/szocializálódott ló, nem veszélyes az emberre. Természetesen az embernek megfelelő szaktudás és "lóismeret" szükséges ahhoz, hogy egy lovat a helyén tudjon kezelni, de ez sem azért van, mert a ló gonosz, hanem szimplán a faj tulajdonságából adódik, mert nincs ember és ló közt (egyébként ló és ló közt sem) egyenrangú felállás, csak és kizárólag alá és fölérendeltség, ha úgy tetszik főnök és beosztott viszony. Na jól elkanyarodtam a témától és egyébként is felesleges egy olyan embernek a lóról beszélni, aki azt sem tudja, hogy melyik az eleje és a hátulja.

Az eredeti kérdésre válaszolva, nekem van a baráti társaságomban olyan kisgyerek, aki még csak azt tudja kimondani, hogy "hóóóóó", de már nap mint nap ott van a lovak között. Természetesen csak felnőtt felügyelete mellet, és nem azért mert a ló gonosz, hanem azért mert zsákmány állat révén, kiszámíthatatlan dolgoktól, kiszámíthatatlan időben megijed, ha megijed megugrik és ha ijedtében megugrik, akkor viszont nem foglalkozik vele, hogy éppen egy kisgyerek van mellett, ezáltal véletlenül is ráléphet.

A saját véleményem az, hogy az én lányomat akkor fogom egyedül a lovak közelébe engedni, ha már önállóan képes ellátni, minden helyzetet (pl. a megijedést) félelem nélkül le tud kezelni, és lovat "beosztottnak" tudja tekinteni. Ameddig ezek a dolgok nem fog működni, addig csak az én felügyeletem mellett lehet pl. bent a karámban, természetesen karámon kívülről ott lehet vele. Nekem is pont ennyit engedtek meg anno és komolyabb baleset nélkül megtanultam biztonságosan lovat kezelni. Ja most 10 éves a kislányom.

2014. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Találkoztam én már néhány lóval életemben, és mind nagyon gonosz volt, eszük ágában sem volt engem a hátukon cipelni, arra és úgy futni, amerre én akartam. Egy normális ló igenis veszélyes az emberre. Ami nem veszélyes az emberre, az a kiherélt, kiéheztetett, rendszeresen vert, lelkileg megtört ló. Nem vitatom, hogy lehet ilyet is találni. De ha véletlenül nem sikerül... egy gyermek gyenge kis csontocskái nem sokat bírnak ám! Ha rálép a 600 kilós ló a lábára, akár örökre sánta maradhat. Ha komolyabban odaharap, akár tőből leharaphatja a karját. Ha leveti a hátáról, betörhet a feje, meg is halhat! Még egy fölnőtt ember izomzata is messze elmarad a lóé mögött, egy kisgyerek semmilyen befolyással sem tud lenni a lóra. Ha a lónak jó kedve van, esetleg kocog vele egy-két kört, ha meg bal lábbal kelt, vagy rangsorvitára kerül sor, akkor akár meg is nyomoríthatja azt a gyereket.

A ló egy olyan jármű, amit egy vírusos kompjuter irányít. Nem kell bedőlni az ártatlan nagy gülü szemeinek, a ló gonosz, és nagyon erős.

2014. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sanyi26 ***** válasza:
86%
Ez szép volt! Ülj le, egyes!
2014. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: lehet hogy te nem szereted lovakat de az még nem azt jelenti, hogy gonoszak, vagy bármi baj van velük. Ha nem arra akart menni amerre te irányítottad , akkor biztos nem tudtál lovagolni rendesen -.- a ló és a kutya a világon a legértelmesebb házi állatok. Ha valami bajod van a lovakkal, csakis azért lehet mert nem tudsz róluk valami sokat, a válaszaid alapján SEMMIT . Ha ennyi a tudásod, akkor inkáb maradj csendben -.-
2014. ápr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A ló és a kutya nagyon értelmes. Az alapvető különbség az, hogy a kutya falkában vadászik, ezért együttműködnek egymással (vagy az emberfalkával), a lovaknál viszont ha támadás van, az egész banda eliramodik, és a leglassabb, leggyengébb hátramarad prédául a támadónak. Szó sincs együttműködésről, pláne nem, hogy egyik a másikát a hátán vigye! Ez neki nincs benne az ösztönében, és pont azért, mert olyan okos állat, váltig tiltakozik ilyentény kihasználása ellen. És elég széles ehhez a repertoárja...

egy 30-40 kilós kisgyerekkel a ló azt csinál, amit akar. Elragadja, nekirohan az istálló falának, aztán az utolsó pillanatban besatuz, és röhög rajta, ahogy a kisgyerek fölkenődik a vakolatra. Vagy nekikeféli a lábait a karámnak, hadd legyen egy jó kis orsós combcsont törése. Te semmit nem tudsz a lovakról, ha azt hiszed, nem fogja megcsinálni, ha elege lesz a baszogatásból... a ló nagyon veszélyes és nehezen kezelhető állat, nem véletlen, hogy az ipari hagyományokkal rendelkező országokban az automobil feltalálásától fogva alig 20 év alatt teljesen kiszorította a közlekedésből.

2014. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 x) ***** válasza:

Több, mint 10 éve foglalkozom lovakkal. És igen, volt már jó pár balesetem, de utólag rá kellett jönnöm, hogy egytől egyig mindet megelőzhettem volna, és mindegyik valamilyen okból történt, nem csak úgy spontán gondolt egyet a ló. Egy dolgot higgy el nekem, mert azok alapján amiket írsz, én vagyok jobban otthon a lovak területén: ha egy ló valamit nem úgy csinál, ahogy azt elvárnád, az bizony a te hibád. Illetve mindenképpen valamilyen emberi tevékenység következménye. Az állatok (nem csak a lovak, semmilyen állat) alapjában véve nem gonoszak. Bármit tesz, azt ösztönből teszi. A te feladatod, hogy megismerd és megtanuld irányítani ezeket az ösztönöket. Ha ehhez nem veszed a fáradságot, és nem vagy képes úgy hozzáállni a dolgokhoz, ahogyan az elvárható, akkor csak magadat hibáztathatod.

Plusz a kérdés lényegét úgy látszik nem sikerült fölfognod. Itt nem arról van szó, hogy felb.sszuk a gyereket egy idegbeteg, viselkedésproblémás lóra, azt' hagy menjen. A kérdező csupán annyit szeretne, hogy a kislánya odamenjen a lóhoz, megsimogassa, megtanulja, hogy mit is jelent egy lóval dolgozni, megismerje kicsit. Természetesen a hozzáértő apukája kezei között. Pont azért, hogy ne legyen hozzád hasonlóan szűk látókörű, és ne bíráljon olyasmit, amiről csak felszínes ismerete van.

Még annyit hozzátennék, hogy a lovakat és a kutyákat ne vegyük egy kalap alá. A kutya ragadozó, a ló zsákmányállat. És igen, a leggyengébb ló hátul marad és elpusztul, de ez minden egyes zsákmányállatnál így van. Ez a természet rendje. De emellett a ragadozóknál, ha a leggyengébb nem tud vadászni, azt nem fogják szájból etetni, az bizony ugyanúgy ott pusztul el.

2014. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!