Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisgyerek + lovak? Hány...

Kisgyerek + lovak? Hány évesen lehet komolyabban lovak közelébe vinni és mennyire kell félteni őket?

Figyelt kérdés
A párom lovakat tart és szeretné ha a kislányunk is összebarátkozna velük. Én nem értek a lovakhoz és nem tudom mire kell odafigyelni ha mondjuk a közelébe akarom vinni? Most 3 éves a lányom.
2014. ápr. 18. 21:31
1 2
 11/15 anonim válasza:
Odafigyelve futószáron biztonsági cuccokkal lehet(kobak[kötelező, gerincvédő...).
2014. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
ha gyerek is szeretné, erőltetni nem szabad!!!
2014. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Pikahamster ***** válasza:
"A kutya az ember legjobb barátja de a ló írza a történelmet" Ez amondat nekem sokat jelent.Több mint 1000 éve vagyunk együtt ezzekel a nemes állatokkal.Szerintem momdenkinek kicsibbe igaza van.De az nem igaz hogy ha rálép a ló a lábadra le sántúlsz.Eltörik a lábad maksz mintt nekem egyszer rá lépett
2014. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Felügyelet mellett ismerkedhet nyugodtabb lovakkal, ha szeretne felülhet rá szakértő mellett persze. Aztán majd meglátja hogy tetszik e neki vagy sem, erőltetni semmit nem szabad. A lovak ok nélkül nem bántják az embert és ez a kor a legideálisabb az ismerkedésre, ilyenkor még nincsenek mi lesz ha" gondolatai a gyereknek, nyitott, kíváncsi, érdeklődő minden iránt és nem a félelem jön elő benne a nagy állat láttán. Amire figyelj hogy legyél határozott, ne félj, nyugodt legyél kerüld a hirtelen mozdulatokat avval csak rontasz a helyzeten. Nem szabad ezeket csinálni,mutatni mert átveszi a ló és akkor jön hogy ő is megijed. Simogassátok,szagolj bele vagy a kislány a ló orrába mert ők így ismerkednek, átveszik egymás lélegzetét. Ne menj a ló háta mögé, lassan közelítsd meg. Ha etetitek azt is nyugodtan, kinyújtott tenyérrel, várd még ő veszi el a csemegét. De legyen jelen a párod/aki ismeri a lovakat is
2014. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát ok nélkül csakugyan nem bántják, de az okot azt ők határozzák meg. Pl. ok lehet az is, ha a lónak rossz kedve van. Vagy ha bármi kényelmetlenséget jelent neki az ember, pl. nem engedi teljes kakaóval össze-vissza száguldozni, ahogy a ló szeretné.
2014. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!