Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastábor annak aki nem tud...

Lovastábor annak aki nem tud lovagolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves vagyok és imádom az állatokat, főleg a lovakat. Nagyon szeretek köztük lenni, de lovagolni nem tudok és nagyon szeretnék megtanulni. Viszont nyáron lehet megyek lovastáborba.

2014. ápr. 19. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott senki nem tud lovagolni,szóval ha csak ez tartana vissza..
2014. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Én is úgy mentem és a tábor végére már szabadon vágtáztam. Szóval nyugodtan. :D
2014. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 x) ***** válasza:
74%
Inkább tanulj meg rendesen lovagolni valamilyen szinten előbb... Mert az egyáltalán nem normális, hogy odamész 0 lovastudással, 1 hét múlva meg szabadon vágtázol. Ez a lehető legrosszabb módja annak, hogy lovagolni tanulj. Az nem lovaglás, hogy alád raknak egy birka lovat ami megy a többi után, neked meg semmit nem kell csinálnod. De emellett persze lesz egy csomó berögzült hibád az ülésedben, a lábtartásodban, a szárkezelésedben. 30 másik lovas között neked ezeket nem fogják tudni kijavítani egy táborban (és a legtöbb helyen nem is érdekli őket). Szóval amíg nincs egy biztos alapod addig nem kéne olyan helyekre járni, ahol csak visszafejlődsz.
2014. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 19. 14:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy-két hét alatt nem fogsz megtanulni lovagolni. Fizikai képtelenség. Majd ha először fölülsz, meglátod, hogy mennyire feszül minden izmod és szalagod a lábadban, és azok nem is fogják megszokni a lovaglóülést ennyi idő alatt. Márpedig amíg ez meg nem történik, addig nem nagyon tudnak megtanítani lovagolni. Nem is tudsz majd a többiekkel tartani, félreállítanak egy sarokba, oszt ottan fogsz futószáron kőrözgetni a lovászfiúval. De azért menj el nyugodtan, mert ha műlovarnőt nem is csinálnak belőled, azért arra jó egy lovastábor, hogy kicsit megsimogathasd, kicsit ráülhess, kicsit répáztass, szóval hogy megnézd közelebbről, hogy milyen is egy ló, a nélkül, hogy rád förmednének a fölnőttek, hogy "te meg mit keresel itt?"
2014. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám. Amikor 8-10-15 gyerek van egy táborban, akkor nem jut elég idő arra, hogy kezdőkkel foglalkozzanak, aki szabadon megy az is általában csak köröz csapatban.


Abból a pénzből inkább járj egy jó edzőhöz 1-2 hétig intenzíven, hidd el többet ér, mint bármilyen lovastábor. Legalább is nagyobb és jobb tudásod lesz a jelenleginél.


Lovastábor akkor jó, ha már magabiztosan megy mind3 jármód, akkor a többiekkel jó ellötyögni, terepezni, meg hülyülni.

2014. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lovastábora válogatja. Ahol a 10-15 gyerekhez van 10-15 ló is, de mindehhez csak egy oktató van, ott csakugyan igaz, amit írsz. De azért van sok, nagyon sok lovas tábor, ahol a 10-15 gyereket 2-3 lovon lovagoltatják le, egymást váltva, és ott elvileg nem lehetetlen érdemben foglalkozni egy kezdővel. (Más kérdés, hogy megvannak-e ennek a kondicionális feltételei az oktatványnál, illetve megvan-e az ehhez szükséges szaktudás a demagógusnál...)
2014. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk 15 gyerekre van 3 ló, és délelőtt lovagolnak 3 órát, akkor kb 30 perc jut egy gyerekre. (jobb esetben délután is) Na most szerintem félóra kevés annak, aki már tud valamennyire lovagolni, egy kezdőnek pont elég lenne, ha nem kéne még az oktatóknak arra a maradék 12 is figyelnie. Így nem tudnak teljesen a lovasra koncentrálni. A másik, hogy általában nem azonos tudásszinten vannak a gyerekek.


Én voltam anno táborban, nekem az volt a tapasztalatom, hogy volt egy kezdőnk, azzal foglalkozott félórát az oktató, mi meg addig kb azt csináltunk az alánk adott lóval, amit akartunk, néha ránk sandított azt ennyi volt.

Fél óra leteltével, mint aki jólvégezte a dolgát a karámfánál beszélgetett a lovászokkal, mi meg továbbra is körözhettünk. De még annyit se vakkantott oda, hogy Juli, "nyomd le a sarkad", vagy Béla "rossz lábon ügetsz".

Persze ennek már 10 éve, remélem azóta javult a színvonal, mert akkoriban ez elég gyakori jelenség volt. (de az is lehet, hogy én fogtam ki)


De még mindig tartom a véleményem: a tábor bulira, lazulásra való, aki szakmaizni és fejlődni akar az menjen magánedzésre.

2014. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha 3 ló van, akkor az oktatónak három lovasra kell egyszerre figyelnie, ez pedig teljesen általános a menőbb gyereklovagoltató üzemekben.

Ha nincsenek azonos tudásszinten a gyerekek, az is csak az első napon számít, a második naptól fogva már össze tud olyan hármasokat válogatni, amikkel tud foglalkozni. Pl. a futószáras kezdőt összerakja két önállóan jól lovagló kiscsajjal egy hármasba, és akkor máris tud vele foglalkozni. A te táborvezetőd is ezzel próbálkozott, csak legfeljebb túlbecsülte a képességeidet.


Szakmázásról meg fejlődésről teljesen kezdő esetében nincs szó. Hacsak nincs tornász múltja. Mert akkor kb. azonnal lehet szakmázni. De ha csak egy átlagos, puhány városi, akkor még úgyis meg kell szoknia a lovat, az meg nem két hét kérdése.

2014. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
oda bárki mehet
2014. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!