Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télen mi van a lovakkal?

Télen mi van a lovakkal?

Figyelt kérdés

Aki nyáron teljes ridegtartásba tartotta őket , az tudja télen is? Hogy lovagoljátok őket?

A vadlovak mit esznek nyáron-télen?



2014. ápr. 22. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk hibernálják őket. Nem kell etetni, almozni, és több szezont kibírnak így, nem használódnak el olyan hamar.
2014. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szörnyen humoros :)
2014. ápr. 22. 09:21
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A miénk télen is kint van, annyi, hogy éjszakára bent alszik az istállóban, de amúgy napközben egész nap legelő.

Szerencsére ősszel mindig kivirul a legelő, így jó sok fű van rajta, így alig kap szénát, 3 hétig kitart egy nagy körbála. Zabot meg mindig adunk neki.


Lovagolni terepen lovagolok, utána leszárítom és takarom, de csak míg nem száraz, mert olyan macibundája van, hogy kint felesleges takargatni.

Az itatásra kell odafigyelni, mert az itató hamar jegesedik a mínuszokban.

2014. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gungasam ***** válasza:
64%
A nagytestű ridegen tartott háziállatokat télen istállózó állattartással tartják. Egy nagy épületben éjszakáznak, etetik, itatják őket, nappal hatalmas körülkerített kifutóba kicsapják.Szerintem valódi rideg tartás Magyarországon nem igazán valósítható meg, mert a legelők, a terület már nem áll olyan kiterjedt mértékben rendelkezésre.Nem lehet a csordát, ménest vándoroltatni. Ezt ott láttam Jászberény felé menet a 31-es út mellett.Van ott ménes és szürke marha gulya...
2014. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Teljes ridegtartásban (vagyis ellátás nélkül) nem tartanak olyan lovakat, amik dolgoznak, sőt, szinte egyáltalán nem tartanak semmilyen lovat, még a ménesi lovaknak is van legalább egy futóistállójuk és szénájuk, abrakjuk, mert amit télen összecsipegetnek, a hó alól kikaparnak, nem sok mindenre elég.
2014. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

semmi, ugyanúgy kint van, mint nyáron, csak lesz egy kis bundája. én évek óta kint tartom őket télen-nyáron, istálló nincs is, sosem fáznak, a titka a megfelelő takarmányozás és akkor nagy maciszőre sem lesz, inkább rövid, de tömör, egészséges, levegős szőrzet.

a ló kb 1 millió éve él a Földön, ehhez képest istállót csak az elmúlt pár száz évben építettek neki, nincs rá szüksége.

vadlovakból már nem sok él a földön, de ugyanúgy, ahogy más növényevő állatok (pl bivalyok, szarvasok, stb.) túl élik a telet, őszre jól felhíznak, télen meg lefogynak, kapargatják ki a hó alól a "szénát", lerágják a fák kérgét, stb.

2014. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, te hogy vagy vele, utolsó, de szerintem azok az idők már elmúltak, mikor a lótulajdonos széttárta a kezét és nézte, hogyan kapirgálja a sovány lova a hó alól a fűnek nem nevezhető elcsoffadt kórót.
2014. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem tudom mi a gond a szövegértelmezéseddel valetta, de azt írtam, hogy a ridegtartás titka a TAKARMÁNYOZÁS, a kommentem 2. fele pedig a vadlovakra vonatkozott, ahogy oda is van írva. a vadlovaknak pedig nincs gazdája, aki nézné, ahogy kapirgálják ki a hó alól a füvet.
2014. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát annyi bizonyos, hogy a Hortobágyon nem teleltek kint "ridegben" az állatok. Amikor a jószág bundáján először megmaradt a hó, a pásztorok behajtották a faluba, a számadó szépen visszaadta kinek-kinek a sajátját, osztán azt csináltak vele, amit akartak, következő György napig a ridegtartás szünetelt.

Nem való a magyar tél sem állatnak, sem embernek a pusztán.

2014. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyémek télen nincsenek legelőn, csak jó nagy karámban, beállóval és természetesen takarmányozom őket. Igaz, én nyáron, a legelő mellett is abrakolok. Amelyik ló dolgozik, azt etetni is kell.

Télen, mivel a beállót ritkán használják a lovaim, én vízhatlan takaróban tartom őket a nagy hidegekben.

Valaki említette Jászberény mellett a lovakat, ismerem őket, nem istállóznak, de folyamatosan szénázva vannak a lovaik télen. Abrakot nem kapnak, mert használva nincsenek.

Visszatérve a kérdésre: hatalmas területen, meg az ideihez hasonló enyhe télben simán áttelel a ló istálló nélkül, nálunk is kijártak télen is a lovak a legelőre is, mert ahol ősszel se nem legelték, se nem kaszáltuk, ott gyakorlatilag lábon száradt széna van. De nagy hidegben, hóban azért nem lehet csak úgy kicsapni őket, hogy egyetek amit találtok...

2014. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!