Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt már valakinek ilyen...

Volt már valakinek ilyen nyeregtörése?

Figyelt kérdés

Eléggé fura nyeregtörés van a lovamon,már több mint fél éve.Soha nem törtem még fel lovat az évek során,de most sikerült...

A nyereg jó a lóra ez biztos.

A törés közvetlen ott van ahol üllök a nyeregben.

Kezdetben nem is használtam alá szivacsot,mert nem kellet.Fél év után lett a marjánál két kisebb pukli(nem volt sebes).Akkor pihentetés volt neki 1.5 hónap.Egy pici csomó volt neki még neki,de nem fájlalta.Elkezdtem lovagolni újra szivacsal,erre megint előjött neki,de nagyobb volt.Pihentetés megint meg volt,de a pukli bekeményedett és maradt.Így lovagolgattam szivacsal,erre ma nézem megint nagyobb lett a pukli és most puha.... Nem sebes, szőr is megvan rajta,de kivan fehérdeve.

Dokit nem hívtam,mert nagyon messze vannak tőlünk és mostanság nem jönnek erre,mikor meg erre voltak nem volt baj.

Akinek voltmár ilyen,h oldotta meg?



2014. ápr. 23. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lepontoztátok Csicsoot, pedig igaza van. Ha a ló szürke és 10 éven felüli, jó eséllyel nem a nyereg a gond.

A színehagyó szürke lovaknál létezik egy nagyon gyakori betegség - 90%-át érinti ezeknek a lovaknak a probléma, de az emberek legtöbbször nem is tudnak róla - egyfjata melanoma, ami a színük miatt alakul ki. Ugyanis a bőrük nagyon sötét szürke, majdnem fekete, a szőrük viszont gyakorlatilag fehér, ezt nem tudja egyensúlyban tartani a szervezetük, melanomák alakulnak ki. Tapogassátok meg a ló farokrépájának belsejét, ha erről van szó, ott majdnem biztos, hogy találtok kisebb-nagyobb csomókat.

Ez a melanoma ugyanúgy egy durva rákos megbetegedés, mint az embernél, csak a lónál nem olyan látványos és sokkal hosszabb lefolyású. Akár 20 évig simán elélhet vele a ló, de egyre több ilyen puklija lesz, mert a melanoma áttéteket képez. A tüdőbe is rendszeresen képez áttétet, sok ilyen ló tüdőembóliában hal meg idős korában.

A jó hír, hogy a ló lovagolható, versenyeztethető, csikóztatható akár, probléma nélkül. De azért folyamatosan figyelni kell a lovat, a puklijait.

2014. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal a melanoma nem jön-megy, a kérdéses lónak pedig hol előjön, hol eltűnik és nem jellemző, hogy háton, martájékon alakulna ki, ráadásul rögtön egyből kettő, majd elmúlik, majd ugyan ott újra eljön, meg bekeményedik...szóval ez nekem még mindig nyeregnyomás.
2014. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Háton, martájékon is előfordul. Persze nem biztos, hogy az, de ez is egy lehetőség. Már ha egyáltalán szürke a ló.

Az meg, hogy néha jobban érződik, máskor kevésbé, a ló aktuális állapotától is függhet. Ha vékonyabb a ló, nyilván jobban előtűnik, amíg egy kövérebb lónál a zsírszövet sokat takarhat rajta.

Első körben én is nyeregnyomásra gyanakszom, csak azt mondtam, nem szabad elvetni a másik eshetőséget sem.

2014. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Gabka77!

Köszönöm, hogy nyitott vagy más lehetőségekre is, és átgondoltad a kérdésemet, nem pedig felületesen lekritizáltad.

Mint már oly' sok hozzászólásomban említettem, az én lovam már 27 éves. Színét tekintve szürke, de az évek alatt szürke legyes lett. Sajnos a melanoma nála is felütötte a fejét, de szerencsére csak kevés van a cicijében, és a végbele fölött, illetve a farokrépájában van. Szerencsére nyereg vagy kantár/kötőfék által nyomható területen még nem jött elő úgy, hogy őt zavarná. Neki is volt olyan baja, hogy feltörte a nyereg egy bizonyos csigolyánál, ami végül kiderült, hogy valamiféle csonthoz tapadó melanomaszerű valami. Doki látta, törésnek titulálta. Sikerült egy olyan nyerget vegyek, ami abszolult nem ér a gerincéhez, és láss csodát, begyógyult a bibije, de kellett hozzá 3 év, hogy ismét olyan állapotban legyen az a pont, hogy nyeregben (immáron az újban) lovagolható legyen. Ha melanoma, akkor nagyon lassan fog meggyógyulni, ha nem az, és hamar gyógyul, akkor törés. Én is csak ennyivel lettem szakember által okosabb.

Igaz, azt nem tudom, hogy pihentetés után lelapul e, de tudom, hogy a farka tövében csak bizonyos esetekben durván kidudorodó, amúgy olyan, mintha egy pukli lenne ott. Van, amikor érzékenyebb (pl. sárlás előtt), és olyankor jobban kímélem. Naponta kezelem gyógynövényekkel, minden nap eszik fokhagymát, minden este teafőzettel kényeztetem. Változás tapasztalható, a gugái száma nem nőtt, a nyűgösebb napjait gördülékenyebben vészeli át. Sajnos, ahogy öregszik, elkerülhetetlen, hogy szaporodjanak ezek az izék, de legalább van rá olyan segítség, ami nem gyógyítja meg igaz, de lelassítja a bajt, tovább élvezheti az őt körülvevő szeretetet...

2014. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!