Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? (lóról esés után)

Mit tegyek? (lóról esés után)

Figyelt kérdés
Leestem egy lóról... Nem első esés volt, nem sérültem meg, de ez mégis jobban bennem maradt mint a többi, lehet, hogy mert a ló ledobott, és nem én pottyantam le róla véletlenül... Ez volt már kb. fél éve, esés után rögtön visszaültem, utána is mentem másnap lovagolni, de szinte remegtem a lovon, átvette az idegességemet, és tiszta dilis volt... Szeretnék újra lovagolni, de azt a lovat most eladták, ami a közelbe van még hely, nem éppenséggel megbízhatóak edzők/lovak...

2014. ápr. 29. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is a kérdés lényege?


A lényeg hogy feltétlenül folytatni kell a lovaglást! Ha valaki leesik és nem ül vissza akkor később még amúgy se fog! Nekem is voltak eséseim és normális hogy 1-2 örök emléket hagyott bennem.. :)

2014. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a jó ha rögtön visszaülsz.Amikor felülsz a lóra ,ne gondolj arra ,hogy még egyszer leesel vagy megtörténik a rossz. Idővel a rutin megszünteti ezeket a félelmeket.
2014. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, érdemesebb picit nagyobb környezetben szétnézni, hátha mégis találsz olyan helyet, ahol normális edzők normális lovakon oktatnak. Ha szeretnél, akkor ne add fel, akár vissza futószárra (az sosem árt!!!), és kezdeni önbizalomnövelő gyakorlatokkal. Hajrá :)
2014. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress olyan helyet, ahol normális lovak vannak rendes oktatással. Én egy olyan helyen kezdtem a lovaglást, ahol az "oktató" semmit a világon nem tanított, megbízhatatlan, kezdők alá nem való lovakon. Egy év és számtalan esés, negatív tapasztalat után helyet váltottam, egy rendes lovardába mentem, ahol nyugodt lovakon normális oktatás folyt normális edzővel aki érti a dolgát. Még mindig nem sikerült az előző helyen megtapasztalt negatívumokat teljesen kivernem a fejemből, néha még mindig kísértenek, de egy olyan hely ahol biztonságban érzed magad, szerintem segíteni fog.
2014. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az esés egy kellemetlen része a lovaglásnak, de aki lóra ül annak számolni kell vele. Akkor is kellemetlen, ha egyáltalán nem ütjük meg magunkat. Olyan helyet keress ahol normális edző van, és ott biztos hogy a lovak is normálisabbak. Ne add fel! Hajrá! :))
2014. máj. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előbb utóbb mindenki leesik a lóról. Aki nem esett, arra még azt is szokták mondani néha, hogy nem is igazi lovas :P Ha szükséges menj vissza futószárra, hogy nagyobb legyen az ülésbiztonságod. Ha emlékszel még arra az esésre részletesen, próbáld meg végiggondolni, hogy mi volt a hiba, nekem ez segíteni szokott. Pl: ha az volt a hiba, hogy egy érzékeny szájú lónak belerántottál a szájába, akkor ha ez tudatosul benned akkor legközelebb erre jobban odafigyelsz és akkor nem történik ilyen.
2014. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!