Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan küzdhető le a lóról...

AM33 kérdése:

Hogyan küzdhető le a lóról való leeséstől való félelem?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem azoktól a sérülésektől félek, amikor az ember fenékre ül és megüti, katona dolog! :-) De mi van akkor, ha a sérülés maradandó, súlyos, esetleg életveszélyes?

Más sportnak is megvannak a veszélyei, ezt tudom.

Érdekes, mikor teljesen kezdő lovas voltam, nem szorongtam úgy, mint most, időnként nem érzem magam biztonságban a feladatok végzése közben.

Sokat vagyok futószáron, időnként osztályban, terepen még soha sem voltam. Miért most, pár év után jelentkeznek ezek a félelmeim? Egyszer már estem lóról, akkor megúsztam, legközelebb is ilyen szerencsés leszek?



#megelőzés #lóról való esés #maradandó sérülések
2012. nov. 19. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg minél többet osztályban lenni, kérdezgesd meg a többi lovagolót, hogy nekik milyen élményük volt a lóról leeséssel kapcsolatban. És egyébként legyél magabiztos a ló nem fog téged bántani ha te vagy a főnök. Én már többször is leestem nem történt bajom. Viszont azt nem tudom megmondani, hogy hogy fogsz legközelebb leesni. Ismered a szabályokat szoríts a lovat a térdeddel és maradjon benne a kengyelben a lábad (amíg nem tudsz kengyel nélkül lovagolni). És gondolom azért most jelentkeznek a félelmeid mert (talán) sokat gondolsz az előző leesésedre, vagy láttál mást is leesni a lóról, vagy hallottál valakiről aki megsérült (javíts ki ha nem így van).
2012. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van! A napokban sérült meg az egyik barátnőm, rövidtávú emlékezetkihagyása van, pontos körülményeket nem tudok. Talán ez a friss élmény gondolkodtatott el. És még valami, valamikor nem érzek rá egy-egy helyes mozdulatra: pl. derék meghúzására, s amikor kibillenek az egyensúlyból, van bennem drukk!
2012. nov. 19. 11:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy időben olyan szinten féltem, hogy leszálltam és egy ideig nem is jártam. Most újra járok és mindig megbeszélem magammal úgymond, hogy akár mi történik nem fogok félni. Én olyan helyre járok ahol nem igazi iskolalovak vannak, előfordul hogy rúgnak, ok nélkül indulnak vágtába, rángatják a fejüket. Ez benne van sajnos, a ló is állat. Magadban kell leküzdeni, szerintem mindenki fél a maradandó sérüléstől.
2012. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként hol tartasz, vágta, esetleg vágta szőrén?
2012. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18:05-ös, hova jársz, ha szabad megkérdeznem?
2012. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félelmeim szerencsére nem állandó jellegűek. Ezért nem súlyos a dolog, s az oktatóimmal is lehet konzultálni! Csak érdekelt, mit gondoltok erről a témáról!
2012. nov. 20. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, én elmondom neked, hogy több kisebb esés után én is tartottam tőle... De tavaly volt egy súlyosabb,(válficam, kartörés) és érdekes, azóta nem félek az eséstől xD Nemtudom, mi az oka :D
2012. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!