Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nyers ló futószárazása?

A nyers ló futószárazása?

Figyelt kérdés
hogy küldjem ki körre? nem fél az ostortól ha "hadonászok az ostoral hogy távolodjon tőlem akkor sunyíit valamikor ágaskodik de a lényeg hogy nekem akar jönni rávettem már hogy mennyen körön de befordul egy idő után és csak jön és inkább követ engem mögöttem igen valószinű nem tisztel de valami tipp hogy hogy érjek vele el eredményt vele ? Nem én fogom belovagolni mielőtt leszidnátok hogy ehez szakember kell vagy ijenek igen majd az is kell de hogy ENGEm tiszteljen azt nemtudja más elérni... előre is köszönöm a válaszokat és remélem nagyából érthető voltam :)
2014. máj. 2. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

nem minden lónak megy ez könnyen elsőre, van amelyiknek ostor se kell, rögtön megy ki a kör szélére, van amelyik meg nem.

ilyenkor azt kéne csinálni (szerintem), hogy egy ember áll középen, fogja a futószárat, egy másik pedig 2 ostorral tarja kint körön a lovat oly módon, hogy egyet tart a ló oldala felé, kb mintha bökni akarná vele az oldalát, de persze nem böki, egy másikkal pedig hátulról hajtja. Lehetőleg lépésben először és kisebb körben, majd fokozatosan lehet tágítani a kört. ha a ló be akar fordulni, hátulról hajtja és közben a másik ostorra "tolja" kifelé.

2014. máj. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egyedül vagy, egyszerűbb, ha te vezeted ki a lovat a körre és te távolodsz el tőle, először csak egy kis távolságra, nem tőle várod, mert ő még nem tudja. Ha van segítőd, akkor ő kivezetheti minden egyes alkalommal, sétálhat vele pár kört, majd egyre inkább eltávolodik.


Az ostorral nem hadonászni kell, hanem a lovat tanítani. Ha megindítod előre, megcsíped vele, hidd el, el fog indulni ügetésben vagy vágtában, ilyenkor mögötte, magasan kell tartani, mert ez a jel számára, ha hajamos befordulni, akkor a válla felé lehet korrigálni, és ami nagyon fontos, előreengedni a kezeddel, nem belerántani a szájába, nem engedni húzni, mert így a két kellemetlen élmény között nem fogja megérteni, hogy mit is kell csinálnia.

2014. máj. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 3. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!