Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Negatív vagy éppen pozitív...

Negatív vagy éppen pozitív hatása van annak, ha egy jobbkezes felnőtt balkézzel is igyekszik megtanulni írni, stb?

Figyelt kérdés

Régebben azt mondták, hogy hagyni kell a gyereket, hogy azt a kezét használja írásra, stb. amelyik számára természetes. Tehát pl. ha balkezesnek született, ne akarjuk átszoktatni a jobbkéz használatára.


DE mi a helyzet felnőtt korban? Nem lehet, hogy ha pl. én jobbkezesként elkezdek balkézzel írni, kanalat fogni, stb. akkor az a jobb agyféltekét fejlesztené, így az agy két féltekéje közötti különbség ilyen szempontból csökkenne?


Mit lehet erről tudni?


2011. júl. 9. 01:22
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Én valószínű öregebb vagyok nálad, mer amikor én voltam gyerek, akkor még az átszoktatás volt divatban.:D Engem át is szoktattak a szüleim, a tudatlan falusi orvos tanácsára.Nem is volt gond addig, amíg iskolába nem mentem, itt kiderült, ugyanis, hogy sem jobb, sem pedig bal kézzel nem megy az írás.Szerencsémre akkor már városban éltünk és volt lehetőség szakembert keresni, aki fáradságos munkával és részemről sok-sok gyakorlással, úgy ahogy elfogadhatóvá tette az írásomat, jobb kézzel.Később, ahogy teltek az évek a bal kezem egyre ügyesebb lett, a jobb pedig nem igazán fejlődött, így kétbalkezes lettem.:D A viccet félretéve, mint két kezemet jól tudom használni,mindenre, most már előnyömre szolgál, de megszenvedtem érte.Felnőtt korban is képes az agyunk átvenni funkciókat egymástól,mármint az agyféltekék viszonylatában.Ezt főleg az agysérült emberek esetei igazolják.Szinte biztosra mondhatom, hogy rendszeres gyakorlással megtanulhatsz bal kézzel is írni,rajzolni, stb, de szerintem ezt addig, amíg egészséges az idegrendszered, a bal agyfélteke irányítaná. A szerepcsere csak valamilyen betegség, sérülés hatására történik, legalábbis én így emlékszem.A gyermekkor az más tészta, ott még fejlődésben vannak a dolgok.
2011. júl. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!