Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan jönne ki olcsóbban?...

Hogyan jönne ki olcsóbban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Hamarosan fogok konfirmálkodni június 1-jén és hát felmerült az hogy "mit szeretnél kérni".Bátyám Németországból írta az e-mailt és én a ló mellett döntöttem.Tudom,és tisztába vagyok vele hogy ez rengeteg idő,nagyon melós,és iszonyat nagy felelősség.Mielőtt még lekapná valaki a fejem,azelőtt leírok még pár dolgot.

Visszakerestem is GYK-n a lótartós kérdések között,de egyikre se kaptam jóformán választ.Voltam táborokba,tudom hogy kell bánni egy lóval,lovaglásba mind a három alap jármód megy.Ez az egész nem "fellángolás" mert már több éve kértem mindig,csak sose kaptam.Azzal nincs akkora baj hogy megkel venni,csak azzal van a baj hogy azt meg is kell tartani.Hogyan lehetne olcsón kihúzni egy hónapba a tartást?

Tudom ezt sok minden befolyásolja.Lenne neki helye,karámja,legelője.A helye az egy házilag összeépített angol box féle lenne,ami már meg is van,csak ajtó kellene rá,és jelenleg széna van benne.Karámra is van elég nagy hely.Legelőt meg kitudnánk alakítani a hegyünkön. Kovács/körmölés/patkolás,állatorvosi költségek/kötelező oltások-féreghajtás,takarmány/széna-szalma-zab/,alap felszerelések,villany,víz.

Saccolásra ez sokaknak 30e Ft/hónap.

Ebből kellene lefaragni,mert ezért nem lehet lovam.Segítsetek,és válaszaitokat előre köszönöm.



2014. máj. 3. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig minden kérdésnél elmondjuk, hogy lovat egyedül nem tartunk...

30 ezer amúgy sokank tűnik, otthon tartva olyan 20, de mivel pont most mondtam, hogy nem egy lóra számolunk, egy shetlad még úgy 5 ezer havonta hozzá.

A másik, hogy lehet még faraggatni ilyen patkolás nyújtásával, vagy oltás később beadásával, csak mi van, ha lezúzza magát és ki kell fizetni csak egy seb összavarrására mondjuk 30-40 ezret? Na azt viszont nem lehet halogatni.

Sajnálom, a de ló továbbra sem él meg szeretetből, sok ember van így ezzel, hogy csak akkor lehet lova, amikor már van önálló keresete is.

A helyedben én inkább lóbérlésben gondolkodnék, abból bármikor ki lehet ugrani.

2014. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

-Lovat egyedül nem tartunk.

-Kellenek kapcsolatok, nekünk van patkolókovács ismerősünk aki segít nekünk mi meg neki így az a költség nincs. Felszerelések javítása ugyanígy zajlik. Állatdoki csak a gyógyszer árát kéri el. Szénát-Szalmát-Zabot megtermeljük. Víz (bevizsgáltatott) kútból van.

Mindent meg lehet oldani..akarat kérdése.

2014. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 30e az egy otthon és legelőn tartott lónál rengeteg. Ha jó a fű minősége és tegyük fel csak éjszakára hozod be, akkor egy fél körbála se fogy el havonta. Tehát 3000 Ft.

Ha nincs rá különösebb ok 2 havonta ráér körmöli, patkolni lehet nem is kell. Durván 4000+kiszállás az ára, 1 hónapra így 3500 körül lehet.

Oltás egy évre lebontva alig több mint 1000 Ft/hó. Féreghajtás is változó, de az is kijön 10000 körül egy évre.

Szalma megint csak...ha nincs csak éjszaka bent, akkor az a 3000 Ft-os körbála sokáig elég ám.

Felszerelés használtan, alap dolgok 100-150000-ből kijön.

Villany és víz pedig havi pár ezer Ft.

Tehát, ez elszorozgatva egy hónapra kb. 15.000 Ft! (+ a felszerelés).

Az meg hülyeség, hogy ilyenre nem találsz választ...napi 2 ilyen kérdés születik, pár hónapja valakinek vissza kerestem...több mint 20 oldalnyi ilyen kérdés van. :D

Viszont, itt jön a fontos rész. Ha még a tartáson is spórolni akarsz ennyire, akkor mi lesz, ha baja esik? Műteni kell? Asszonyom lovát most műtötték pesten. 400e Ft volt és ez még olcsó!!!

Arról nem is beszélve, amit előttem említettek, hogy legalább egy póni kellene mellé és őt szintén karban kell tartani...

A spóroláshoz viszont kell a józan paraszti ész.:) Ha felajánlják, hogy van 2000 nm2 fű lekaszálva, akkor igenis el kell hozni, mert az sok pénz. :D

2014. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így ne vágj bele, hogy a 30-at is nehéz kigazdálkodni. Tudom, milyen érzés, mert huszonéves fejjel én is minden évben azon sakkoztam, hogyan lehetne havi 30-at bértartásra félretenni. Éppen kijöttem volna anyagilag, de szerencsére nem vettem lovat. Szerencsére, mert óriásit szívtam volna vele.


Most, hogy megengedhetem magamnak, már tudom, hogy többe kerül annál, mint amennyit az ember előre eltervez. A második hónapban megfázott a ló, háromszor jött az orvos, szerencsére ismerős, de benne lett volna vagy 20 ezerbe. A harmadik hónapban az ina gyulladt be, megint háromszor jött az orvos, ismerős, megúsztam 14 ezerből, így lett a harmincezres havi összegből 50 és 44 ezer és olyan nincs, hogy nincs, mert ha orvos kell, hát orvos kell. Ne csökkenteni próbáljátok tehát a minimális havi összeget, hanem számoljatok rá legalább 10-15 ezret havonta egész nyugodtan, és akkor még nem mondtam sokat, mert ha műteni kell akárcsak egy egyszerű takarmányozási hiba miatt, akkor azzal gyakorlatilag még egyszer megveszitek a lovat.

2014. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kell műteni meg semmi baja nem lesz annyira nem vagyunk elcseszettek hogy ne tudjuk helyesen etetni.Foglalkoztam lovakkal és tudom mi hogy van.Nem oktató magyarázásokat kértem,hanem segítséget!A kettő meg nem ugyan az.. -.-""
2014. máj. 4. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat. Jó neked, hogy így előre tudod, hogy soha semmi baja nem lesz a lovadnak. Aztán majd ha mégis lesz (mert lesz, ez egészen biztos, csak idő kérdése), mehetsz te is a facebookra összekoldulni az árát.
2014. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Édesem.. papa 40éve (!!!!) lovat tart.. még nála is előfordul bármi.. 2hónapja kólikázott a lovacska aki előtte soha.. amilyen nagy állatok olyan könnyen lesznek betegek..
2014. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!