Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a hang ami némelyik...

Mi az a hang ami némelyik lónál van ügetés közben?

Figyelt kérdés
Bocs de nem tudom jobban megfogalmazni. Ilyen hörgő, morgó hang mikor üget. Nem mindegyik lónál van. Kicsit olyan mikor zihál az ember.

2014. máj. 4. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ki van fáradva,vagy az én pacim pl. azert ad ki ilyen hangot,mert tüdős :)
2014. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az mit jelent, hogy tüdős? Gondolom nem azt, hogy nagy bagós.


A fáradtat meg azért nem értem, mert már verseny elött melegítéskor is ilyen hangot ad ki.

2014. máj. 4. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a vaszorazörejre gondolsz? Ügetésben ritkán zihálnak a melegítőn a lovak.
2014. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem is a vaszorazörej lehet, ez csak herélteknél és csődöröknél hallható, főleg ügetésben, a mozgás ütemére és akkor, amikor a ló ideges.
2014. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, vaszorazörej szerintem is :) Akkor hallható, amikor feszült a ló valamiért.

Az elrontott ló utóidomításában van róla egy pár sor, ott olvashatod:


"Herélteknél, ha nem elengedettek, gyakran hallható a vaszorazörej. Ez csalhatatlan jele bizonyos feszességnek. Lehet pszichikai eredetű, de okozhatja a lovas is, ha helytelen vagy durva módszerekkel feszes járást idéz elő. Az ilyen lovak háta túl feszes, nem ültetik jól a lovast..."

Meg még van folytatás, de nem körmölöm ide :) A lényeg, hogy feszesség.

2014. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak herélteknél, csődöröknél is van, és nem a heréjük helye adja ki a hangot. A vaszora a ló hímvesszőjének a szabad részét befoglaló tasak. A vaszorazörej ügetésben és vágtában hallatszik, általában akkor, ha a ló ideges, vagy fáradt.

A hang a mozgás ütemére történik és olyasmi hangja van, mintha csikorogna a szék lába a kövön.

2014. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!