Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés kéz nélkül?! (Lent)

Tanügetés kéz nélkül?! (Lent)

Figyelt kérdés

Már több mint 5 alkalom óta csak ezt csináljuk, és nagyon úgy néz ki, hogy amíg nem megy, addig nem is csinálunk mást...

viszont nem megy! Pedig nagyon igyekszem. Amint kiteszem oldalra mindkét kezem, előredőlök, elkezdek pattogni a nyeregben, és meg kell kapaszkodnom, hogy ne essek le... minden erőmmel azon vagyok, hogy maradjak kicsit hátradőlve, de nem megy... ötletek, tippek? Ti is csináltok/tatok ilyet? Nektek ment?

Előre is köszi:/:)



2014. ápr. 1. 15:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve még az, hogy hogy értik, hogy a csípőmmel kövessem a mozgását? Hogyan?

Bocsi, ha hülye kérdések, kezdő vagyok:)

2014. ápr. 1. 15:59
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos - vagy szerencsére? :) - nem kellett ilyen gyakorlatokat csinálnom.


Úgy értesd, hogy előre kell tolnod a csípődet. Most nem tolod, ezért patogsz ki.

Úgy kézeld el, mintha hintát hajtanál, pont olyan. Illetve egy másik gyakorlat: tegyél az asztal szélére egy könyvet lefektetve úgy, hogy a fele lelógjon az asztalról, majd állj az asztal elé úgy, hogy a medencéd épp érintse a könyvet és próbáld meg rátolni az asztalra. A lovon is ugyan ezt a mozgást kell csinálnod a csípőddel. Lépésben is ezt csinálod, csak kisebb mértékben, illetve vágtában is ezt kell majd, csak sokkal nagyobb mértékben.

2014. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Általában ezt az edzőnek kéne megmondania, kijavítania éppen akkor amikor elrontod, hogy mit csinálj másképp. Ez így szerintem kicsit érdekes, hogy csak azt mondja, hogy mit csinálj és próbálkozz...

Ha nem mondja magától, és ragaszkodsz ehhez az oktatóhoz/edzőhöz akkor kérdezd meg, hogy most mit és hogy csinálj, hogy biztos legyen az ülésed!

2014. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:

Mi itt írhatunk neked akármilyen életbölcsességet, nem fogod tudni használni. A lovaglás nem olyasmi, amit netről lehet tanulni. Kérdezd meg az oktatódat. Egy normális oktató elmondja, hogy hogyan kell csinálni és szívesen segít, ha nem megy.

De hogy őszinte legyek nagyon hatásos megoldást én sem tudok mondani, az én lovasaimnak ezzel nem igazán szokott gondjuk lenni. Meg persze nem vagyok ott, nem látom hogy lovagolsz.

Elképzelhető, hogy kapkodsz és ezért nem megy. Szépen, fokozatosan próbáld meg. Először csak az egyik kéz, majd a másik először csak kicsit megemelve, egyre távolabb és távolabb. Szerintem így jobban ráérzel az egyensúlyra.

Ezen kívül szoríts erősen térddel. Ha rendesen fogod a lovat a térdeddel akkor nem nagyon kéne úgy érezni, hogy leesel. Ha ezek közül egyik se válik be, akkor elképzelhető, hogy szörnyű az egyensúlyérzéked, vagy ilyesmi. Keress egyensúlyfejlesztő gyakorlatokat.

2014. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Képzeld azt, hogy térdtől derékig össze vagy nőve a lóval, így könnyen fel tudod venni a mozgását. Esetleg kengyel nélkül próbáld meg.
2014. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ösztönös emberi szokás, hogy ha nem érezzük magunkat biztonságban, automatikusan a magzatpózt keressük, ami az előrehajlásban és a lábak felhúzásában merül ki. Ez a legnagyobb ellensége a lovaglásnak, főleg, mert a ló hátán pont fordítva kell keresned a biztonságos pozíciót: hátra kell dőlni, és kinyújtani a lábadat.


Ezt a természetes ösztönt leküzdeni a legnehezebb. Minden fejben dől el. Észben kell tartanod, hogy "mit is csinálok? ne előre, hátra dőlj!". Természetesen az oktatódnak is azonnal szólnia kell, amint előre dőlsz.


Az oktató folyamatos beszéde egyben támogatás is, leveszi a gondolkodás terhét a lovasról - a kezdő lovasról - azzal, hogy az elején még folyamatosan mondja, mit tegyél, így neked elég megbíznod benne, és belekapaszkodni a hangjába, miközben megpróbálkozol a feladat helyes végrehajtásával.

Ha ez nincs meg, az baj.


Kezdő vagy, nem érzed még magad biztonságban a lovon, ami nem baj. Ösztönösen megfeszíted magad, ezért pattogsz. A térdednek és a combodnak úgy kell viselkednie, mintha odanőtt volna a lóhoz, a vállnak, fejnek is ruganyos mozdulatlanságban kell maradnia, a csípőd azonban legyen olyan laza, mint egy elázott rongy. Hagyd, hogy a ló mozgassa. Elég rendes mozgása van egy lovacska hátának. Lazulj el előbb lépésben, próbáld ki milyen, amikor a ló mozgat. Megsúgom, előre-hátra fogja mozgatni a csípődet. Ügetés közben ugyanez, csak intenzívebben.


Gyakorlás a tudás anyja. Van aki, hamarabb ráérez, van, akinek több időre van szüksége, de olyan még nem volt, hogy valaki soha nem érzett rá :) Egyébként egy jó oktatónak nem derogál akár elmutogatni is földről, hogy milyen mozgást kéne végeznie a csípődnek, akármilyen hülyén fest is tőle. Ha nagyon nem tudod elképzelni, hogyan kéne mozognia a csípődnek, kérd meg, hogy mutassa be.

2014. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lazítsd el magad, különben nem fog menni. ne legyél merev, fújd ki a levegőt, csinálj akármit de ne legyél merev. a csípőddel próbáld követni a ló mozgását, a vállaid is legyenek lazák stb szerintem már előttem is leírták de az is igaz hogy nem innen fogod megtanulni hanem az edzőnek kellene mondania
2014. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nekedcsakvalaki ***** válasza:
Én mikor semmit nem tudtam ls elmentem táborba mikor ugy látták megy akkor felkellett tennem a kezem meg oldalra stb....és csak 1-2szer tévesztettem el,de sikerült.Csak figyelni kell a ritmusre.Egy párszor én is elöre döltem és megkapaszkodtam,de ujra probáltam ésés akkor ment.Ez egy nap volt és az nap mivel ment elengedtwk egyedül és hát borzalmasan mentem a pályán és még csak szibte egyet sem sikerült megcsinálnom igy másnap visszakerültem futoszárra,de az utolso nap elengedtek és akkor azon kivül,hogy néha nem tudtam kivülröl megkerülni a bolyát sikerült.Bizz magadba és csináld ugy mintha kapaszkodnál.gondolj ara,hogy kapaszkodsz
2017. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nekedcsakvalaki ***** válasza:
Jah én könnyüügetésbe mentem.Csak egyszer mentem tanügetésbe amire már alig emlékszem,de mivel tanügetés aztöbbi szerintem könnyebb
2017. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!