Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez milyen ötlet?...

Szerintetek ez milyen ötlet? (ló "kölcsönzés")

Figyelt kérdés
A párom szomszédjába új lakók költöznek, elvileg hoznak magukkal egy vagy több lovat is. A kertek mérete kb 1000 négyzetméter lehet, de nem az egész kifutót kapják meg a lovak. Az jutott az eszembe, mivel a párom úgyis panaszkodott, hogy náluk és a nénikéjénél (akivel kertszomszédok) úgy nő a fű, hogy már hetente le kell vágni, mert már hatalmasra nő, hogy haverkodjon össze az új szomszéddal és esetleg "kölcsönkérni" a lovat hogy lelegelje a füvet (a két kert lenne olyan 2000 négyzetméter). Nagyon hülye ötlet szerintetek?
2014. máj. 4. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kecske kell.
2014. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz, elvégre ha délután kiengedik a lovakat legelni, akkor még jól is járnak, elvégre jól megvacsoráznak a lovak :)

Próba, szerencse! :D

2014. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem örülnének a lehetőségnek. Már csak az a kérdés, hogy hogyan van bekerítve a terület.
2014. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen helyeket keresgélek a lovaimnak,eddig van már négy legeltetős helyünk ebből ketten kértek,h vigyem a lovakat át.Akik nem járkálnak ki a füvet nyírni örülnek,h rendben van a portájuk és figyelve is van rá.

Szerintem a lovasok biztos örülnek,mert így jóval kevesebb van a ló mint legelő nélkül.

2014. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szimpatikus az ötlet, megér egy próbát, hiszen mindenki jól jár! :)
2014. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Örülök a válaszoknak, akkor majd megpróbáljuk megbeszélni ezt a dolgot. Gondolom a pacik úgyis kipányvázva lennének valahol, ha a kifutón lelegelik a füvet, így nem is kéne messzire vinni őket, meg simán rájuk tudna nézni a tulaj szomszédból :)
2014. máj. 4. 21:11
 7/8 anonim válasza:

Ez az ötlet nem csak idő kimélő (fűnyírás),hanem a lovak is jól járnak!

Szerintem mindenképp megér egy próbát!

2014. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a tulaj örülne.

Viszont a kerteket is ló kompatibilissé kell tenni:

- ne permetezzenek ( a fű, amire permetszer került a ló halálához is vezethet)

- könnyen körbekeríthető legyen villanypásztorral

- mindent el kell vinni, ami kárt tehet a lovakban, pl fémtárgyak, lomok, szöges deszka és minden más, ami nem legelőre való)

A kert tulajdonos vegye figyelembe, hogy a lovak trágyáznak ( nálunk a legelőn volt 2-3 ilyen "illemhely", nagyon jó fű nőtt ott, de ugye azt nem fogják megenni, még levágva sem) szóval jó vagy egyből összeszedni, vagy elgereblyézni.


Most még simán áll a legelés, de akár kaszálónak is használható a terület, ha levágja és elviszi a gazda, hát vigye.

2014. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!