Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shetlandi Póni tartása?

Shetlandi Póni tartása?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy mennyire bírja a ridegtartást. Nyáron ha kint van a legelőn, nem kap mellé más kaját, van hova behúzódnia rossz idő esetén. Télen viszont gondolom kell neki adni takarmányt, mert anélkül nemigen bírná. Mit és mennyit?

2014. máj. 7. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

a shetlandioak nagyon kis szívós jószágok, természetesen bírják a rideget, nyáron ha jó legelője van (amin nem parlagfű, meg gaz van, hanem valóban fű) nem kell adni mást, télen szénát, esetleg egy kevés abrakot, de tényleg csak fél fánglit, azt se biztos, hogy kell, de azért ezt általánosságban nem lehet megállapítani, hogy mit és mennyit kell kapnia, mivel nem írtad, hogy dolgozik-e, mennyi idős és azért egyede válogatja azt is, hogy milyen jó takarmányhasznosító még fajtán belül is.


meg az, hogy "széna" elég tág fogalom, biztos vagyok benne, hogy van olyan széna, amin bőven ellenne egész télen abrak nélkül, de bizony sajnos sokan nem a legjobb minőséget etetik, főleg az "igénytelen" pónival...

2014. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk van mini shetlandink, elég nagy legelője van plusz vize, és ennyi. Le szoktuk pucolni, vágjuk a sörényét farkát, de mást nagyon nem kell csinálni vele. Van neki hely ahova behúzódhat, de soha nem megy be, a jégesőben is csak a fa alá állt. Ott bent van neki széna, amit nem eszik meg. Van neki nyalósó amit nem nyal, és rakunk mindig friss vizet neki amit max nyáron iszik és csak néha. Szoktuk nézni a patáját, de nem volt még szükség körmölésre sem. Kap féreghajtót meg a kötelező dolgokat, de ennyi. Elég igénytelen.

2014. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és olyan dagadt hogy alig áll a lábán. Azon gondolkozunk hogy mit kéne vele csinálni mert ez rosszat tesz neki. Pedig semmit nem kap, csak legel.
2014. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
és mióta van meg ez a shetlandi, amit nem kellett körmölni? mert az egy dolog, hogy esetleg kopik annyit a körme, hogy a hossza jó, de belül akkor is kitelik, ha meg dagi is, akkor pláne elkezd szétterülni a patája...
2014. máj. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem kérek a kötözködős okoskodásodból. Semmi de semmi közöd nincsen ahhoz hogy mióta van meg. Ne foglalkozzál vele. Szerencsére értek annyira a lóhoz, hogy meg tudom állapítani ha baja van a patájának, de te biztos minden nap találkozol a MI póninkkal ha itt okoskodsz.
2014. máj. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
én eddig csak érdeklődtem, mert azt el tudom képzelni, hogy olyan lassan nő a körme, hogy 6-8 hét helyett akár 2-3 hónap legyen, de az, hogy ilyen agresszívan reagálsz egyértelműen azt jelzi, hogy vaj van a fejeden, tehát te is érzed, hogy kicsit gáz soha meg nem körmöltetni. attól, hogy nem dolgozik járna neki a megfelelő ellátás...
2014. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan tényleg nincs hogy nem kell körmölni. A talpát legalább mindig kell. Nekem is vannak póniaim, legelőn vannak. 2 havonta körmölni kell, mert annyira megnő a patája. Ráadásul főleg nyáron elég sűrűn isznak. A kajában egyetértek. :)
2014. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!