Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 4 éves kancát kell lovagol...

Egy 4 éves kancát kell lovagolnom. Nincsen rendesen belovagolva, alig szinte nincs is. Tudna segiteni valaki?

Figyelt kérdés
Fel lehet ülni rá,nyergelni,vezetni,lábait adja,van egy rossz szokása néha csipked.Lép és üget is,NÉHA,mert amikor ő úgy gondolja,akkor megáll,elkezd hátrálni és onnantól se a láb,szár,pálca semmilyen segítségekre nem reagál,közben nem tépem a száját van hogy elengedem a szárat,de ugy sem akár,it csinálok nagyon meg kell küzdenem vele van hogy 10 percmire újra elindul.Kikötőszárral fogom lovagolni,lehet úgy jobb lesz valamivel.Egyáltalán nem vágtázot,eddig úgy tudtam futószáron vágtázott,de úgy sem.Beugratttam vágtába,és nem rohant,de irányithatatlan volt,ha pedig valamitis csináltam a szájánál azonnal megállt hiába hajtottam hozzá.Olyan kantárja van,hogy nincsen zabla karikája,szerintem az kéne,és állszij és orzó sem.Nem vagyok olyan rosszlovas,de csikókkal még nem fgolalkoztam eddig,és egy kis tanácsra lenne szükségem.A pálcától egy kicsit fél,de azon rajta vagyok,hogy szoktassam finoman hozzá.Tudom,hogy csikókkal nem lehet durván bánni,de ha pedig finoman lovagolok,akkor sem jó sehogy sem.Először inkább többet dolgozzam futószáron??De futószáron meg tökélletesen megy gyerekekismentek rajta,csak vágtázni nem vágtázott.
2014. máj. 8. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudunk segíteni, mert online nem lehet senkit sem megtanítani lovagolni.


Az orrzó és az állszíj nem számít.

A kikötőt fel ne rakd rá!


Megpróbáhatjátok futószáron lovagolva a segítségeket összehangolni, de kezdő ló csak tapasztalt lovas alá való., szóval nem látom értelmét a próbálkozásnak.

2014. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Újra az alapoktól kell felépíteni a lovat. Szegénynek lövése sincs mit kérsz tőle, ezért nem is csinálja.


Kérj hozzáértő segítséget.

2014. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd hozzáértő segítségét. Kikötőtől ha megijed hanyatt vágja magát, és kész annyi. (bepánikol) A hátrálás nekem is ismerős, csak az azért volt, mert szemtelenkedett, próbálgatott. Na, szóval: ha hátrál, akkor kérj tőle hátrálást! egy idő után rájön, hogy sokkal érdemesebb előre menni. Én is ezt csináltam, és nekem bejött!
2014. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először mindenhez futószáron szoktasd hozzá ha már megy akkor ülj fel rá és csak sétálgass vele jobbra balra,hogy kialakuljon a szája és rájöjjön az alapvető dolgokra kérj tőle elindulást megállást és mindig nyomatékosítsd ha jól csinálja, ezzel el lehet lenni napokig ha már szépen megáll,elindul akkor kezd el vele csak ügetni de ne sokat ott is próbáld meg irányítani hogy reagáljon a segítségekhez a vágta csak ezután jön és az nem egy két nap hagyj neki időt a tanulásra.
2014. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:
Az nem lehetséges, hogy normálisan be kéne lovagolni a lovat mielőtt hozzá nem értők felülnek rá? A tapasztalatlansággal lehet legjobban elrontani egy lovat.
2014. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A lovatmár elkezdték "belovagolni,, még tavaly.akkor ráültem ment szépen is,vágtázott is.akkor még nem kértek meg hogy lovagoljak rajta,csak 1 szer mentem ki.azóta nem tudom mit csinálhattak vele,hogy ilyen lett.és az a baj,hogy nincs csikókkal foglalkozó ember,vagy hozzáértő lovas ott.deköszönöm a válaszokat
2014. máj. 9. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!