Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel hizlaljam fel gyorsan a...

Mivel hizlaljam fel gyorsan a lovat?

Figyelt kérdés
Egy nagyon nagyon sovány, nagyon öreg, nagyon kehes ló áll évek óta a lovardánkban és egyre rosszabb állapotban van. Nem bírom nézni, ezért elkezdtem foglalkozni vele, ápolgatni. A saját lovam általános vitaminkeverékéből és biotinjából kap most a zabadagjába, de a zabtól meg a vitamintól sose fog meghízni. Egyáltalán nem végez semmilyen munkát. Ilyenkor kaphat jó sok kukoricát? Daráltat, egészet, milyet? Mit adhatnék neki, amitől javulna az állapota? Legelő kéne neki leginkább, de arra sajnos nincs lehetőség. Tudnék is a közelben legelős helyet, de mivel nem az enyém a paci, és a gazdája egyelőre nem szeretné elvinni innen, ezért maradnia kell.
2014. máj. 11. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de aki ilyet kérdez, és láthatóan nincs tisztában az etetés alapjaival semi, az jobb, ha nem kísérletezik, mert csak árt vele!

Egyébként nem, nem kaphat sok kukoricát, max keveset, de azt is fokozatosan. Ám valszeg nem azért sovány, mert nem eszik eleget, hanem, mert kehes és öreg.

2014. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egyik napról a másikra tolnánk meg hat kiló kukoricával, évek óta látok el lovakat, és régóta van sajátom is. De sokat mondják, hogy a kukorica nem való lónak, óvatosan kell etetni, mert például nagyon izzad tőle. Ami nem baj, hiszen munkát nem végez. Csak azt nem tudom, más baja lesz-e, ha sok kukoricát kap. Legelő, friss fű nincs, szénát meg mértékkel tud csak enni, akárhogy rázzuk fel és áztatjuk, akkor se jó neki, sokszor ott hagyja. Pormentes szénacsodákra nincs keret sajnos. Lucernát se nagyon tud enni a por miatt.
2014. máj. 11. 12:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni fűkockát, azt is adhatsz neki még a széna mellett is, az nekem használt már egyszer. Kukoricát meg szerintem inkább hanyagold, és a helyedben én adnék neki valami könnyű munkát is, max egy kis ügetés futószáron, egy 20 percet.
2014. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy a kehessége és a kora is közrejátszik az állapotában, de tragikusan néz ki, és biztos vagyok benne, hogy egy kis odafigyeléssel és tudatossággal lehet még javítani az állapotán és lehet még pár szép nyugdíjas éve, de a gazdája nem foglalkozik vele.
2014. máj. 11. 12:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Ilyen fűkocka jellegű dolgot találtam én is az interneten, lehet, hogy kipróbáljuk. Sétálgatni szoktam vele, 15 percet kb naponta, ennyi sétával egy füvesebb részhez el tudom vinni, ott legelhet, aztán hazamegyünk. Ügetést nem próbáltam, de lehet, hogy őt már nem érdemes ilyenekkel nyúzni, a lábai is rosszak, és levegőt se nagyon kap.
2014. máj. 11. 12:31
 6/13 anonim ***** válasza:

de istállóban van? a friss levegőn sokkal jobb lenne neki!


zöldet kisebb mennyiségben kaszálhatnál, vagy sarlózhatnál neki, nem sokat, egy olyan kenyeres ládányit, annyitól baja nem lesz és biztos szívesen fogyasztja.


ha a fogát még nem nézték azt mindenképpen érdemes egy idős lónál, azonban ha nagyon kehes, akkor azért sem eszik és az állandó köhögés és zihálás rengeteg energiát emészt fel.


kukoricát nem szabad sokat adni, mert patairha gyulladást kaphat, ahogy lucernát se, amúgy lucernát locsolva kaphat egy keveset.


a zab nem hizlal, inkább árpát, vagy tápot kéne kapnia, de ezekkel is csínján kell bánni!


lehet még az abrakba melaszt keverni, de ha amúgy etetve van akkor inkább az okát kéne megtalálni a soványságának.


ha annyira kehes, hogy fullad, akkor mindenképpen csinálni kéne valamit, mert ez így kínszenvedés neki, lehet adni szteroidot, attól jobb lesz egy ideig, de ez nyilván nem a te dolgod, a gazdájának kéne orvost hívni.


a kehesség sok mindennel kezelhető, javítható, de mind pénzbe kerül.

2014. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lenne sokféle kezelési lehetőség, de sajnos nekem sincs bármennyi pénzem a pacira (meg a sajátom is beteg és az ő kezelése is rengetegbe kerül) a gazdája viszont semmit nem költ rá. Karámban van a ló egész nap, de nincs fű. A melaszos dolognak utánanézek, arról még nem hallottam. :) Köszönök minden választ!
2014. máj. 11. 14:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Öreg ló valószínű a hasznosítása sem túl jó már. Foga mikor volt utoljára reszelve? Én kukorica helyett tápot adnék neki, meg kevés zabot. Sok széna és ha lehet zöldet neki. Viszont túl nagy változást ne várj, vannak olyan lovak, melyek öregségükre nagyon lecsontosodnak, akármit adsz nekik (20 év felett).

Ez a ló mennyi idős?

2014. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A gazdájával azért beszélsz, mielőtt bármit is adnál a lovának?


Kapjon a ló szénát ad libitum, zöldet is, ha lehet, emellé meg kell emelni az abrakot is (sokan mondják, hogy nem hízlalja a lovat, de én az ellenkezőjét tapasztaltam napi 5-6 fángli zab mellett), és próbáld ki az Omolene 500-at. De a legfontosabb, hogy a ló fogait állatorvossal megnézesd.

2014. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. ÁLLATORVOS -> fogreszelés,vérvétel

2. folyamatos szoktatással KASZÁLT ZÖLD

3. öregló vagy western Marstall táp

2014. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!