Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok pénzt gyűjteni...

Macskafanni kérdése:

Hogyan tudok pénzt gyűjteni gyorsan, úgy h elég legyen egy lóra és tartására (max.1 év alatt, úgy, h még általánosba járok)?

Figyelt kérdés

Hol lehetne nagyméretű hobbilovakat venni Fejér megyén belül?

Ha lehet ne legyen túl drága, mert én venném meg saját magam. Azért kéne olcso legyen, mert szeretnem ha maradna penzem a felszerelesekre es az elelmezesere :D


2014. márc. 9. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szeretnél cirka 3-400 ezer forintot félretenni és azt követően havi cirka 40 ezer forintot rákölteni? Pluszban vésztartalékként úgy 200 ezret meghagyni, betegség esetére?


Sehogy.

2014. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
53%
Hát jót nevettem. Ez alapján a kérdés alapján egyértelműen nem vagy tisztában azzal, hogy mivel jár egy ló illetve a költsége. Mivel ezzel nem vagy tisztában, gondolom egyéb fontos, lovakkal kapcsolatos dolgokkal sem igazán. Következtetés: ne vegyél lovat. Egyrészről mert milliós nagyságrendekről beszélünk ami az anyagiakat illeti, tehát ennyit nyilván nem fogsz tudni előteremteni. Normális, belovagolt lovat fél millió alatt nem veszel. Aztán a bértartás minimum 40ezer forint havonta, ha otthon akarod tartani akkor istállóépítés fél millió körül + megfelelő legelő, karám stb. Takarmány szintén nem olcsó, kell jó minőségű széna, lucerna, zab,kukorica. Szintén százezres nagyságrend már egy fél évre való is. Felszereléseket nézve egy rendes nyereg még ha használtan veszed is 50ezer forint. És ezek még csak a nagyon alap dolgok. Szóval nőj föl először, és tanuld meg felbecsülni bizonyos dolgok értékét. Ha te általános iskolában 1 év alatt minimum 2-3 millió forintot akarsz keresni, akkor tényleg nem vagy tisztában bizonyos dolgokkal. Megsúgom, hogy kicsiny országunkban a havi minimálbér kb 50ezer forint. Ennyit keres egy átlagos alsóbb középosztálybeli FELNŐTT. Te pedig még csak gyerek vagy.
2014. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

sehogy, mivel gyerek vagy, így dolgozni nem fogsz tudni, tehát pénzt keresni sem.

azt túlzásnak érzem, hogy valamire való hobbi lovat fél millió alatt nem kapni (ezzel sokakat megbántottál is szerintem x), de ha a ló árától el is tekintünk a tartásához szükséges pénzt egy általános iskolás iskola mellett nem tuja előteremteni.


ne szomorkodj, majd ha felnőtt leszel és iskola helyett dolgozni fogsz lehet saját lovad! tanulj rendesen és válassz olyan szakmát, amivel meg tudod teremteni a saját ló tartásának anyagi feltételeit.

2014. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt egy magad sajnos nem sok eséllyel tudnád véghez vinni. Egy lovat nem megvenni drága, hanem igazából fenn tartani.

Azt a pénzt sajnos kemény munkával lehet összeszedni csak (ha nem akarsz börtönbe kerülni :D). Mint általános iskolás lány talán a szórólapozás lenne a legideálisabb, tudom, nem fizet sokat, de arra jó, hogy megtanulj komolyan lovagolni. Ebből fizetheted az órákat.

Fontos egyébként, nem olcsó lovat keresünk. Az, hogy "olcsó" nem biztos, hogy tényleg az lesz. Lehet, hogy 1 hónap után annyi baja jön elő, hogy százezreket kéne költened...

2014. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elképzelés jó,megvalósítás lehetetlen. Robbants te is bankot,vagy rámolj ki egy dohányboltot az most úgyis menő.
2014. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 x) ***** válasza:
100%

"azt túlzásnak érzem, hogy valamire való hobbi lovat fél millió alatt nem kapni (ezzel sokakat megbántottál is szerintem x)"

Nem akartam senkit megbántani. Persze, túloztam kicsit de csak el szerettem volna rettenteni a kérdezőt a ló vásárlásától, mert gondolom mindannyian látjuk, hogy ez ennyi pénzből nem fog működni.

2014. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
...legalább 1 éves voltam, amikor először ló közelébe jutottam...elvinni onnan csak sírva tudtak...azóta vágytam lóra. Mindig jártam lovagolni, és nyaranta a szülinapomra lovastáborozást kaptam. Amíg iskolába jártam, nem akartam lovat, mert nem akartam, hogy a tanulmányaim hátrányára menjen a dolog. A szüleim vettek volna nekem egyet, de én inkább jó szakmát akartam, hogy majd felnőttként is könnyebben tudjak a hobbimnak élni, ne kelljen (nagy) lemondásokkal járnia. Egyetem után 3 évig még nem vettem meg azt, amelyiket már évek óta lovagoltam. Miután kialakult egy napi életritmusom, gyűjtögettem is, megtettem az első lépést, és megvettem az én drágámat. Szerintem addig, amíg nem képes az ember eltartani saját magát és az állatait, felelőtlenség lovat venni. Ha a szülők min. valamelyike lovazik, úgy már mindjárt más, mert akkor a gyermeki erőt van ki kiegészítse, de NE VÁRJUK EL A SZÜLŐKTŐL, hogy ők pénzeljenek egy ilyen "szerelmet". Ha zsebpénzt kapsz, vagy ajándék pénzt, azt is a szüleid/rokonaid adják, ha segítesz otthon, és kapsz érte pénzt, még mindig csak az ők pénzét költöd...elgondolkodtató...Lakás/ház+rezsi+kaja+ruha+ló+egyéb költségek...ha ezt mind egyedül tudja valaki (szülők nélkül, tőlük már függetlenül!!!) finanszírozni, akkor VÁGJON BELE! A felelősségteljes állattartó itt kezdődik!
2014. márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg inkább a házi feladatodat:)
2014. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Hát a válasz : sehogy. Egy ló olyan 3-400000 Ft.Felszerelés ha nem a legócskébbat veszek cirka 200000 Ft. A tartása ha nem egy luxusistállóban tartod olyan 40000 Ft. Ha meg beteg lenne a lovad azért kell félretett pénz min. 150000 Ft.Szval :650-750000 Ft kellene + minden hónapba. Max 1 év alatt nemtudod összegyűjteni..:) de sok sikert ;)
2014. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha megveszed a lovat, oké, egyszeri kiadás, de a mai lóárak mellett szerintem is kb 500 rugó körül jönnél ki, sok függ az idomítottságtól, a ló nemétől, fajtájától, de az tuti hogy 400 alatt nem fogsz találni olyan lovat, ami támaszkodni is tud. Olcsó lovat ne keress, alapjában véve 200 alatt én még csak hátfájós, ízületes lovat láttam. A bértartás már komolyabb téma, havi 45 körül számolj, ha megúszod olcsóbban, akkor ott valami nem stimmel, bár lehet elég lesz, ha pluszban tápot, szénát veszel neki, így talán kicsit olcsóbban kijöhetsz. Aztán még ott vannak az oltások, a körmölés, az egyéb egészségügyi gondok, ami szintén húzós lehet mondjuk egy komoly kólika esetén. Továbbá még a felszerelésről nem is beszéltünk, én anno egy 25 ezres nyereggel kezdtem, ami röpke egy év után már állandóan törte a ló hátát, de van egy olyan érzésem, hogy jóval korábban kezdődtek a gondok, szóval az első nyergem mondjuk 6 hónapig volt jó. Aztán vettem egy olyat, amit most is használok, ez 100 rugó volt, úgy, hogy már eleve használtan vettem. A többiről már nem is beszélek, mert felszerelések közül ez a legnagyobb kiadás, és szerintem már át is ugrottuk az anyagi kereteid. Ha mindenből csak az olcsóra futja, teszem azt lóra, nyeregre, bértartásra, akkor hosszútávon nem lesz öröm a lovaglás sem neked, sem a lónak, szóval én várnék vele addig, amíg saját kereseted nem lesz, és mindenből megengedheted magadnak legalább a középkategóriát.
2014. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!