Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem szeret engem. Mit...

A lovam nem szeret engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig kedves volt velem, lehetett simogatni, de amikor olyan idő van hogy nem tudok kimenni lovagolni, akkor teljesen meghülyül. nem enged magához, sunyít, rám akar ágaskodni és úgy néz rám, mint aki képes lenne megölni. amikor legeltetem van hogy elránt és arra megy amerre ő akar.

Sokat szeretgetem, szabadidőmben rengeteget vagyok vele, lovagolok néha a csatlakozást gyakorlom vele... De úgy érzem hogy egyáltalán nem szeret engem. próbálok vele kedves és egyben határozott lenni.

Nekem nagyon sokat jelent, és tényleg nagyon szeretem.

Szerintetek mit tegyek? Hogy "szerettethetném" meg magam vele?

(Bocsánat a helyesírási és mondathibákért, csak.telefonról vagyok)



2014. máj. 13. 16:43
 1/7 x) ***** válasza:
100%
Tudom, hogy rossz ezt hallani, de egy ló nem képes szeretni egy embert. Legalább is abban az értelemben, ahogy te szeretnéd nem képes. De tud egy emberre vezetőként, dominánsként tekinteni. Ló és ember sosem lehet egy szinten, ha jó kapcsolatot akarsz vele, akkor fölé kell kerülnöd. Ezt kell legelőször kiharcolni, amíg nincs meg a kellő tisztelet, addig nem tudsz komolyabban mit kezdeni egyetlen lóval sem. Szóval legyél vele sokkal határozottabb, ne csak szeretgesd, mert az nem elég neki. Néha bizony jól orrba kell vágni, hogy tiszteljen. Mert amit te embereknél szeretetnek nevezel, azt egy lónál inkább tiszteletnek meg engedelmességnek. Ha kialakul a kellő tisztelet, akkor fog majd elkezdeni kötődni hozzád. Nem kell ehhez csatlakozás, inkább ésszel kell nevelni és a vele töltött időt okosan kihasználni és hasznosan eltölteni. (Mellesleg teljesen természetes, hogy ha nincs rendesen lovagolva és lemozgatva, akkor meghülyül. Minden napos mozgásra van szüksége, hogy az ideget levezesse.)
2014. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
részben egyetértek az előttem szólóval-bár hozzá kell tennem,hogy szerintem ló és ember kapcsolata szólhat többről is,mint 'pusztán' a kölcsönös tiszteletről.de tény,hogy ez az alapja mindennek,és a csatlakozás erősítheti ezt. próbálj vele minél több időt eltölteni és következetesen bánni vele,sokszor egy hosszabb közös séta is jót tehet a bizalom kiépítésében. figyelj arra is,hogy ne legyen túletetve;ha nem lovagolod és kap mellette abrakot értelemszerűen felhalmozódnak az energiái és robbanékonyabb lesz. szerintem érdemes lenne kisebb kihívások is elé állítanod,mint például a hobbiszintű díjugratás vagy valami olyan elfoglaltság,amiben mindketten örömötöket lelitek.
2014. máj. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Amikor ilyen akkor mindig odacsapok neki, de utána elrohan előlem és van olyan hogy meg se lehet fogni.

És az ellen mit tudok tenni hogy legeltetéskor ne rántson el?

Meg, hogy ma is mentem felé és egyből látszott hogy nem akarja, hogy odamenjek hozzá, elkezdett sunyítani. Aztán odacsaptam neki és elmenekült. Aztán újbol odamentem hozzá, és megint sunyított de most azt se hagyta, hogy hozzáérjek.

Amúgy anyukámmal teljesen máshogy viselkedik. Őt pl. sokszor követi, érdeklődik, pedig ő mindig csak kedves vele, sosem üti meg ha pl. meg akarja csípni. Hozzá teljesen máshogy viszonyul, ezért gondolom, hogy velem van baja.

2014. máj. 13. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
az mit jelent,hogy 'odacsapsz' neki? ha meg akar harapni/megharap/rádágaskodik akkor kikerülhetetlen egy jól irányzott pofon,de egyéb esetben nagyon nem ajánlom sem kézzel sem egyéb mással az ütést,ugyanis pont az ellenkező hatást váltod ki belőle.nem csak hogy nem fog tőle jobban tisztelni,de határozottan ellenszenvet váltasz ki belőle.mellőzd az ilyen jellegű büntetést. nem értem még teljesen a helyzeteteket,de szerintem kezdjétek újra a bizalom kiépítését.ha valamiért nem bízik benned akkor nem lesz könnyű megértetni vele,hogy te minden rossz szándék nélkül viszonyulsz hozzá,de legyél végtelenül türelmes,nyugodt.
2014. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy elég határozott. Lehet, hogy odacsapsz, de közben a testtartásodnak is olyannak kell lennie, hogy érezze, hogy veled ezt nem csinálhatja meg. Húzd ki magad, fordulj felé, nézz rá közben. Ha sunyít amikor odamész hozzá akkor addig küldd el amíg nem viselkedik szépen. Veled maximum az a baja, hogy nem vívod ki a tiszteletét. Nem úgy kezdik a lovak, hogy egyből sunyítanak meg csipkednek, hanem először például nem mennek arrébb, ha kéred, meg ilyenek. Ha ezeket felismered és már ekkor határozott vagy vele akkor nem fogtok eljutni odáig, hogy sunyítson rád, valószínűleg anyukádat ezért "kedveli". Egyszerűen ő a kis dolgokban is kivívja a ló tiszteletét.
2014. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 leyyla9 ***** válasza:
48%

Szia!

Próbálj minél többet vele lenni,és néha tarts egy ,,ismerkedős" napot.Az ,,ismerkedős napot úgy értem,hogy néha ne ülj fel rá,hanem vidd el sétálni;)És tudom hogy ez egy kicsit bénán fog hangzani,de beszélgess vele,meg fogja érteni hidd el;)Én is szoktam az én lovammal beszélgetni:)Jaaa!És ne legyél ideges és ne félj tőle,mert azt meg fogja érezni és kihasználja!És hogyha csipked,akkor kicsikét üsd meg a pofáját.Bár én azt soose szoktam csinálni.És ok nélül e üss rá,de gondolom azt nem szotad csinálni:)

A lovak nagyon okos állatok:)Remélem segítettem!

2014. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2014. máj. 14. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!