Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy közel két éves Mudi...

Van egy közel két éves Mudi kan kutyám. Nagyon szeret engem gazdájának is tekint apukámat is szereti. Hogy tudnám még jobban magamhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Esetleg hogy ne menjen el mellőlem ha kapun kívül vagyunk és hogy ne szökjön ha nyílik a kapu? Nagyon sokat szeretgetem ami nem tettem eddig hogy nem én etetem. Ezen változtassak akkor jobb lesz?köszönöm válaszotokat

#kutya #mudi #szökés #magamhoz szoktatás
2014. ápr. 21. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ha csak ezen változtatsz akkor nem lesz jobb. Nézz utána jobban a nevelésnek :)
2014. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a probléma?
2014. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok foglalkozás, következetes nevelés, határozottság. Ez kell hozzá, hogy hallgasson is rád, ne "csak" szeressen.

Hordd el mondjuk sétálni. Nyilván pórázon, amíg nem jön vissza. Mindennap sétáljatok egy jó nagyot a faluban, városban, már ahol laksz, sőt kimehettek a mezőkre is. Ha akarod, akkor ne sima pórázon vidd ki a határba, hanem egy 5-10 méteres kötélen (nekem a redőnyzsinór vált be, 100 Ft métere, és jó erős). Akkor szaladhat, és ha kicsit lemozogja magát, nem is lesz akkora ingerenciája szökni. A séta pedig javítja a kapcsolatotokat.

Ezen kívül kezdd el tanítgatni neki az alap parancsokat. ül, fekszik, marad. Sőt trükköket is lehet neki tanítani,a mudik nagyon okosak.

Mennyi idős vagy?

2014. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A séta az hamarosan újra lesz csak gerincsérvem van ezért most azt nem tudom de utána mindenképp fogom. Az alapokat naggyából tudja átgyakorlom vele és akkor trükköket tanítok neki az is legalább lefárasztja kicsit. 15 leszek.
2014. ápr. 22. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!