Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elkezdjek-e még ugratni a...

Elkezdjek-e még ugratni a kancámmal?

Figyelt kérdés
21 éves shagya kancámat csak terepen lovagolom.Kitűnő egészségi állapotnak örvend(2 órás,20km-es terep gyakorlatilag csak a bemelegítés neki) és megbízható,irányítható azt leszámítva,hogy származásából kifolyólag menősebb az átlagnál. Nemsokára lesz lehetőségem karámban is lovagolni vele,és szeretném új feladatok elé állítani,meg amúgy is ráfér egy kicsit nagyobb kontroll. Soha nem próbáltunk még ugratni (magam sem vagyok egy igazi tehetség,60 cm volt a maximum magasság eddig) és kissé bizonytalan vagyok ezügyben. Érdemes-e nekikezdenem egy ennyi idős lóval? Természetesen semmi komolyra nem gondoltam, csak kipróbálnánk magunkat,illetve én is szeretnék fejlődni ilyen téren. Minden tanácsot,véleményt,tapasztalatot köszönettel fogadok.

2014. máj. 13. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak kipróbálás szinten lehet ha még bírja,de sokra ne számíts .
2014. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehetni lehet, de szerintem nem érdemes, én a helyedben vigyáznék rá, az ugrás, még ha kicsi is elég megterhelő és kockázatos dolog, főleg úgy, hogy egyikőtök se tapasztalt.


ha eddig csak terepen lovagoltad, akkor alap idomítási feladatokkal is el lesztek szerintem egy jó darabig, farat be, farat ki, combra való engedés, oldallépés, stb stb


bár ezekhez is elkél egy edző, ha te nem rendelkezel elég tapasztalattal.

2014. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

bocsánat, még annyival kiegészíteném (előző vagyok) hogy nem arra gondoltam pusztán, hogy kockázatos, mert lezúzhatja magát, rosszul érkezik, megpróbál kitérni és abból van a baj, stb, mert az kor független, de egy 21 éves lónak hiába menős és van jó kondija már merevebbek az inai, ízületei, az ugrás egy új fajta terhelés, amihez ha nincs hozzászokva akkor 21 évesen szerintem nem a legjobb ötlet...


nyilván egy olyan ló, ami régóta ugrik, ha még egészséges 21 évesen is elugrálhat, csak ez kicsit olyan, mint ha valami eléggé megterhelő sportot, mondjuk magasugrást elkezdeni 75 évesen. aki egész életében atléta volt, az simán ugrik "hobbi szinten" 75 évesen is, ha jó kondiban van, de egy jó kondiban lévő 75 éves, aki mondjuk bringával közlekedik, nyáron sokat úszik és teniszezik hétvégente az ha elkezd ugrálni 75 évesen lehet megreccsen a dereka...


oké, tudom, hülyeség párhuzamot vonni az emberekkel, csak próbáltam érzékeltetni, hogy még hobbi szinten is kockázatos szerintem ilyen korban elkezdeni.

2014. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!természetesen az az első,hogy ő minél tovább egészséges maradjon,inkább maradok akkor a hagyományos feladatoknál,esetleg egy kis cavalettit beiktatunk.
2014. máj. 13. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet ugrani vele kisebbeket, abszolút semmi baja sem lesz ha megfelelő kondícióban van és lábvédőket használsz. Kisesebb ugrásoktól semmi baja nem lesz, ha a terepet bírja.


Az hogy fokozatosan kell vele elkezdeni, hozzászoktatni a rúdhoz az egy dolog. Az meg, hogy te nem vagy tapasztalt az ugrásban, akkor kérj meg egy edzőt hogy segítsen, de a ló alkalmas lenne rá. Persze nem fog már A3-as pályákat menni, de arra hogy 60cm-en elugrálgass vele, arra tökéletes.

2014. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Én egy 21 éves lóval már full újdonságot nem tanítanék, de iskolázni mindig lehet.

Ha te magad is fejlődni szeretnél ugrás terén, akkor nem a legjobb megoldás egy idős, arab lovon, aki ráadásul sosem ugrott elkezdeni ezt a dolgot. Félre ne érts, nagyon szeretem az arabokat, nekem is van kettő, de nem ugrónak való lovak. 21 évesen meg már végképp nem.

Terepezz vele, iskolázd, örülj neki, hogy még egészséges a lovad és ha fejlődni szeretnél, inkább keress lehetőséget, hogy képzett lovon tanulhasd az ugratás alapjait.

2014. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! ment a zöld kezecske :) hét éve van nálunk a hölgy,az az előtti években sem tudok róla,hogy használták volna ilyen jelleggel. De semmiképp sem szeretném,hogy bármi baj történjen,inkább nem erőltetem a dolgot. Van tapasztalt ugróló egy ismerősömnél,inkább vele gyakorlok majd egy kicsit.
2014. máj. 14. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nyugodtan kipróbálhatod vele. Valaki írta hogy lezúzhatja magát vagy ilyesmi - ez bármelyik lóval előfordulhat, és nem is kell hozzá ugrani. Példa: volt valami sok-sok millás ló, akit kiraktak fedelesbe vagy karámba és eltörte a lábát... tessék. Aztán van egy csomó ilyen korú ló, akik még versenyeznek is. Lehet, hogy sokat tanulni nem fog, de az ugrás általában természetesen jön nekik, úgyhogy kis akadályokkal nem lesz baj.
2014. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!