Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen bunkók a lovasok?

Miért ilyen bunkók a lovasok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tettem fel 1-2 kérdést a lovakról, mert érdekelnek, de nem tudok róluk sok mindent.


És olyanokat kérdeztem, hogy "miért viselkedik így-úgy a ló miért hagyja a lovasa, miért nem fékezik meg?"

Amiket látok hírekbe hogy megvadult a ló, meg videókon.

És itt m,ár alapból úgy kezdi némelyik válaszoló, hogy

"Látom teljesen idióta vagy... Látszik, hogy semmi fogalmad a lovakról..."


NEM MONDOD??? Ha tudnám nem kérdezném meg. -.-'


Miért ilyen bunkók a lovasok? Terveztem, hogy ellátogatok egy lovardába, hogy megismerkedjek a lovakkal közelebbről, de ilyen bunkók a lovasok?

Oda mennék, és megakarnék simogatni egy lovat, és már lekiabálnának, hogy "Ne nyúlj hozzá idióta!!!" ???


A lovasok jó fejek, csak itt bunkózik néhány tini kis csaj, vagy tényleg ennyire flegmáznak azzal, aki nem a "lovon született?"



2014. máj. 14. 14:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem itt játsszák az eszüket,mert a való életben senkik.

Nincs azzal gond,ha megkérdezel valamit.Aki csak köcsögösködni tud,inkább ne válaszoljon.

Ha gondolod,én szívesen válaszolok a kérdéseidre PÜ.Több mint 20 évig dolgoztam lovakkal,elsősorban telivérekkel és ügetőkkel versenypályán,de ménesben is.

2014. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem pár negatív tapasztalat miatt kár általánosítani. Itt is emberek vannak, mint minden közösségben. Bunkók, semlegesek és aranyosak egyaránt... Menj csak el bátran egy lovardába, én hiszem azt, hogy arányaiban a lovastársadalomban sem több a bunkó, mint bárhol máshol. Egyébként minden emberben meg kell látni a szépet és a jót, nem szabad elsőre ítélni.
2014. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%

Nekem az tűnik fel, hogy a kutyagumit össze kell szedni, addig ők a lósz@rt vödörszám hagyják maguk mögött az utcán..

A rendőrök is, bár ők a legparasztabbak.

2014. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Zavar a lószar öreg? Gondolj már bele, ha én leszállok a lóról (arról nem is beszélve, hogy hova raknám a seprűt, lapátot és a zsákot) és az ne adj ég megijed és lerúgja a fejed, akkor ugye nem fogsz reklamálni?:)

Hmm a lovasok a bunkók? Lehet, minden hol vannak ilyenek.

De azért én a "nem lovasokat" is szeretném néha megszeretgetni egy vas rúddal. A minap valaki viccesnek találta, hogy padló gázzal elmegy mellettünk és ránk is dudál, szegény ló úgy megijedt, hogy majdnem leborultunk a töltésről a sínekre. Na akkor kik is a bunkók?:D

2014. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%

"Na akkor kik is a bunkók?:D"


Ti.

2014. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

A 79%-os válaszoló minden bizonnyal kutyás. Csupán azt nem értem, ha a sz*rhoz sem ért, akkor minek magyaráz itt? (szerintem a kutyaszar igenis össze kell szedni, mert teljesen más az összetétele, mint a lócitromé, nem beszélve, hogy ahol én lakom lényegesen kevesebb a ló, mint a kutya, így a kutyagumi irritálóbb is)

De mindegy is nem ez a kérdés. Szerintem a lovasok, mint csoport nem bunkóbb mint mások. Itt is, mint a lovaknál egyedet kell nézni nem fajtát. Látod a kutyások között is van tapló. Nemlovasok között is... Nekem is volt már ilyen autós kalandom. De pozitív tapasztalataim is vannak. Itt is és kint is.

Tehát hidd el nem mindenki bunkó...

2014. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%

"Oda mennék, és megakarnék simogatni egy lovat, és már lekiabálnának, hogy "Ne nyúlj hozzá idióta!!!" ??? "


Igen, ez is lehetséges, ugyanis egyrészt senki nem szereti, ha a lovához idegenek kérdés nélkül odamenni abajgatni, másrészt lehet, hogy pont téged akar megóvni a ló gazdája egy rúgástól vagy harapástól.


Előbb meg kell kérdezni, hogy szabad-e, úgy illik, nem? Vagy csak a lótulajdonos lehet bunkó, a lovat nem ismerő személy nem?

2014. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

A ló ugyanolyan gondolkodó élőlény, mint a kutya. A kutyások se szeretik, ha csak úgy random odamennek abajgatni a kutyát, úgy a lovas sem szereti, ha idegenek piszkálják a lovát. A lóra főleg az istállóban nincs ráírva, hogy rúgós vagy harapós. Ha netán eltöri pár ujjadat, akkor ki lesz a felelős?

A másik, hogy ha rendezvényre megy a lovas, akkor piros színű szalaggal jelzi ha a lova rúg (akkor farokba fűzve), ha harap(, akkor sörénybe fűzve), persze ezt a sok tudatlan laikus nem érti, azt hiszi csak díszek.


Ha szeretnél többet tudni a lovakról, akkor van rengeteg könyv, első körben érdemes a ló etológiájával foglalkozókat olvasni, aztán felépítés, gondozás stb. De az is jó, ha lovas fórumokat keresel fel pl paci.hu, ahol ha megírod, hogy melyik városban környéken élsz biztos akad valaki, aki segít eligazodni a lovak világában, esetleg gyakorlati útmutatást ad, hogyan kell viselkedni a ló körül.

2014. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
6%
Normális istállókban kiírják a bokszra,ha a ló harap vagy rúg.
2014. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

szerintem itt sokszor azért ilyen hevesek a reakciók, mert a válaszolók java lovakat ismerő, lószerető ember, akinek egyrészt fontos mások lovának épsége is, másrészt tisztában van vele, hogy egy 4-700 kg-os állat mennyire veszélyes és néha olyan kérdéseket tesznek fel az emberek, ami már-már ijesztő, mert aki ismeri a lovak felépítését, viselkedését, igényeit, az tudja, hogy aki ilyen kérdést tesz fel, az olyan hülyeséget csinálhat, hogy annak vagy a ló látja kárát, vagy akár baleset is lehet belőle.


szerintem ha valaki egyáltalán nem ért a lovakhoz és kérdez, azt nem ugatják le, én pl. mindig normálisan válaszolok, még részletesen is, hogy megértsék akár azt is, hogy miért hülyeség maga a kérdés, szerintem inkább azokat ugatják le, akik úgy akarnak lovat venni, lovat otthon tartani, hogy fogalmuk sincs róla, holott ahogy korábban írtam ez egy több száz kilós veszélyes állat és a tartásához nem kell jogosítvány...

2014. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!