Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény erről a lóról?

Vélemény erről a lóról?

Figyelt kérdés

[link]

első lónak kéne :)



2014. máj. 14. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebből a hirdetésből semmi nem derül ki, ami alapján véleményt lehetne formálni. A 350-ből jócskán alkudni kellene és a belovaglás mértéke, illetve a te lovadtudásod alapján lehet a ló éppúgy abszolút alkalmas, mint teljesen alkalmatlan is.
2014. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azt mondjuk nem értem miért fakónak írják, amikor nem az.


ha közel van hozzád nézd meg, próbáld ki, ha nincs, akkor feltétlen kérj képeket, ha lehet videót róla lovas alatt. sosem értettem, hogy egy belovagolt lovat miért ilyen képekkel árulak...


ezekből a képekből semmi nem derül ki, még csak a lábait, a felépítését se látni rajta normálisan, leírás nincs.


az meg, hogy "első lónak" szerintem nem jelent semmit, kellő lovas tapasztalattal szinte bármilyen lovat vehet az ember első lónak, kevés tapasztalattal meg ne vegyen semmilyent.


egy mondjuk úgy kezdő lovas alá való szelíd, nyugodt, tapasztalt lovat ugyanúgy el kell látni, ugyanúgy fel kell ismerni a problémákat, ugyanúgy látni kell, hogy mikor kéne patkolni, hogy jaj begyulladt a szeme, stb. mint egy kicsit ideges, kevésbé nyugodt lónál.


tehát ebben én azt nem értem, hogy az a ló, ami nem jó első lónak, az másodiknak jó? mi az a tulajdonsága, ami miatt miatt nem felel meg valakinek, akinek még nem volt lova, csak olyannak, akinek már igen.

2014. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Származása ismeretlen,ha van is sütése az is 0 ás..Úgyhogy az alkalmasságnál a tenyésztés máris felesleges.Vannak jobb lovak is ennyiért,még ha irányár is. Elég vékonyka is, sokat kéne még dolgozni rajta.
2014. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első egy speciális ló abban az értelemben, hogy a legtöbb lovas lovasiskolában, iskolalovakon tanul meg lovagolni és a lóval bánni és az első lovát is kezdőként veszi (esetünkben ezt onnan lehet tudni, hogy itt kérdezi a kérdező, hogy jó-e ez a ló első lónak és ezt az alapján kellene tudni megállípatani, ahogy a karámban áll). Ehhez képest az első saját ló elég nagy kihívást jelenthet a számukra és nincs nyafogás, hogy azt a lovat nem akarja lovagolni, mert az övé. Tehát aki ilyen helyzetben választ lovat, olyat válasszon, amit már a próbák során is magabiztosan tud kezelni és nagy valószínűséggel tudni fog vele bánni. Egy négy éves csikó nem éppen ez a kategória, legyen bármilyen kezes is.
2014. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy még belekérdezek az első ló témába, de ha egy iskolalovakon megtanult lovas vesz egy bombabiztos nyugis cukimuki lovat és mondjuk 4 évig lovagolja, akkor utána miért tudna ellovagolni egy teljesen más, sokkal nehezebb lovaglású lovat?
2014. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ideális esetben fejlődik a négy év alatt, nemde? Illetve szembesül majd olyan problémákkal, amiket ő maga idéz elő a lóban pl. a nem elég következetes hozzáállás miatt. Lehet egy ló szuperül odakészítve, amikor megveszi, de a bombabiztos ex-iskolaló sem gép, az is próbálkozik, ha van lehetősége, hipp-hopp el lehet rontani.
2014. máj. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!