Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden lovardában versenyszerű...

Érsek Ákos kérdése:

Minden lovardában versenyszerűen lovagoltatnak?

Figyelt kérdés
Nem versenyszerűen lovagolok, szabadidőnként szoktam.

2014. máj. 17. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem:) általában először megkérdezik,hogy melyik szakág érdekel. Ha teljesen kezdő vagy,először az alapokat tanítják,majd egyre komolyabban. A versenyzés lehetőségtől függ:)
2014. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, sőt, túlnyomó többségük egyáltalán nem is alkamas a felkészítésre. Amelyikben van szakedző, versenyképes lovak, ott is csak opció a versenyzés.
2014. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahova én járok ott csak a gazdagok a pénzesek versenyezhetnek. Mert ha versenyzel heti 2 edzés minimum van meg a versenycuccok.
2014. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:) Én általában 7 éve lovagolok szabadidőnként, nem nagyon szeretnék versenyezni. A Pasarétiről illetve a Aranypatkóról hallottam róla, nem igazán mennék lovagolni mind a kettő helyre, sok panaszt hallottam róluk. Az oktatókról nem is vagyok rájuk kíváncsi. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!:)
2014. máj. 17. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy normális helyen olyan szintű a képzés, hogy versenyzi is tudj, nem csak hobby szinten. Azonban ha nem akarsz a hobby szintről tovább fejlődni, akkor nem fogják erőltetni.


És azt azért tegyük hozzá, hogy a lovasoktató és a lovasedző között az a különbség, hogy az oktató az alapokra, a tereplovaglásra tanít meg, esetleg minimélisan az ugrás és az idomitás alapjaira, azonban az edző tanulja azt hogy hogy lehet versenyre készíteni lovat és lovast, a pszichologiáját, a csapatépitést. Amig egy mezei oktató ezzel nincs tisztába, nem tanulta, ezért nem is lehet regisztált edző a lovas szövetésgénél.

Szóval ha komolyabb szándékaid vannak, elgondolkodtató, hogy kinél tanulsz.

Természetesen nem mondom, hogy egy oktatónak nem lehet olyan tudása mint egy edzőnek, mert Magyarországon az oktatói és edzőit papírt is odaadják mindenkinek, aki látott már lovat...


És igen, a versenyzés a "gazdagabbak" kiváltsága, minimum a heti 2 edzés ahhoz hogy fel tudj készülni egy versenyre sőőtt.. és természetesen a versenyruha is kötelező.

2014. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!