Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan mélyíthetném el egy...

Hogyan mélyíthetném el egy lóval a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Van egy lovasiskolás ló.. És szeretném ha picit elmélyülne a kapcsoltunk és nem az lenne ,hogy csak kimegyek érte a legelőre behozom és akkor munka.. :c Gyakran ott vagyok mellette simogatom,szeretgetem..stb :) Tudom ,hogy lovasiskolás ló és nem szabad sokat várni de mégis szeretnék vele egy kapcsolatot kialakítani a földről. Ha szólok neki egyből felemeli a fejét és néha nyerít is :) van ,hogy rossz kedvem van kimegyek hozzá elsírom gondom bajom és elkezd bökdösni meg a fejét odahajtja szóval nekem ez már önmagában nagy siker! :) De mégis vonz ,hogy új dolgokat próbáljak úgymond ki vele.


Szóval igazából a "nagy" kérdésem az lenne ,hogy hogyan tudnám annyira elmélyíteni a kapcsolatom vele ,hogy kövessen :) Gondolok itt arra ha elkezdek futni akkor elkezdene mellettem ügetni meg ilyenek ^^



#ló #ló és lovas kapcsolat
2014. máj. 20. 21:10
 1/5 A kérdező kommentje:
És ez a ló alapvetően egy aranyos,kedves packó de nem mindenkihez bújik oda így már ez nekem felemelő,megtisztelő :) És most jön a nyár így kipróbálnék új dolgokat.
2014. máj. 20. 21:13
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

ne haragudj, biztos nem fogsz örülni annak amit írok, de egy lovardás lónak nyáron az lenne a legjobb, ha békén hagynád, nem pedig hogy a táborok alatt, vagy a 38 fokban rótt körök után még csatlakozást tanítgass neki...


sajnos sokan azt várják, hogy a ló olyan kapcsolatban legyen velük, mint egy kutya, de sosem lesz, ha a saját lovadról lenne szó akkor se lesz. én abban se lennék biztos, hogy mikor te sírtál és ő böködött az azért lett volna, mert érezte, hogy szomorú vagy, nem pedig répát keresett a zsebedben.


szerintem ha szereted ezt a lovat akkor azzal teszel a legjobbat neki, ha legelteted (amennyiben nem legelőn él), a friss fűnél jobbat nem tudsz vele tenni. lehet, hogy te jobban élveznéd a csatlakozást, de ő biztos a legelést választaná.

2014. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 x) ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, egy iskolalóval sosem lesz olyan kapcsolatod, mint amilyet te szeretnél. Az egész napos munka, körbe-körbe járkálás meg ügyetlen kezdő lovasok után a legkevésbé sem hiányzik egy lónak az ember társasága. Örül, ha békén hagyják egy fél órára és legelészhet. Plusz egy lovardában sok ember foglalkozik egy lóval, sokféle módszerrel. Hiába kezdesz el vele valamit, azt a következő lovas teljesen aláássa és teljesen más irányba viszi a lovat. Szóval most legyen elég, hogy lovak közelében lehetsz meg lovagolhatsz, aztán majd ha saját lovad lesz, akkor foglalkozz a komolyabb kapcsolat kiépítésével.
2014. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Legelőn él és én nem akarom lefárasztani szóval inkább maradok a jutalomfalatnál és a gondoskodásnál. :) Gondolok itt a sok-sok pucolásra,fürdésre,ápolásra és amivel csak megkönnyíthetem lovasiskolás napjait!

Igazából amikor bökdösött már kint voltam nála 20-30 perce :) És itt ahol lovagolok nem leamortizált lovasiskolás lovak vannak akik körbe körbe mennek! Nagyon élettel teliek :) Amikor megyünk értük és szólunk nekik bevágtáznak a legelőről és tudják ,hogy munka van mert úgy-e nálunk vannak a vezetőszárak meg csak ilyenkor hívjuk be az összeset általában (persze van kivétel is) és már 15-18 évesek. :)

2014. máj. 20. 21:39
 5/5 A kérdező kommentje:
De köszönöm a korrekt válaszokat! :)
2014. máj. 20. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!