Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan lóval aki az istennek nem akar normálisan menni futószáron?

Figyelt kérdés
lehet nem pont itt kéne feltenni a kérdést, de hátha hallok valami jó ötletet... mikor balra kell menni állandóan kifordul nem tartja meg a kört aztán szembe fordul velem és mikor indítanám újra látszólag sokszor megijed de egyébként úgy vettem észre figyel rám a fülét mindig felém fordítja már azokban a ritka esetekben mikor normálisan megy ami 1-2 percnél tovább nem tart a másik oldalra viszonylag normálisan megy de ott is kifordul sokszor... amúgy nincs vele semmi gond rettentően türelmes és engedelmes állat szinte akármilyen "nyúzást" elvisel csak futószáron az istennek nem akar elmenni szóval mit tegyek?

2014. máj. 21. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajánlanám először is Reiner Klimke - A fiatal hátasló kiképzése c. könyvet (a neten is olvasható).

Sok türelem kell hozzá és kitartás. Minden ló más tempóban tanul, főleg, ha nem megfelelően "magyaráznak" neki.

Ha befordul, sétálj oda, fordítsd vissza a megfelelő irányba és indítsd el. Eleinte csináljátok viszonylag kis körben, majd egyre távolodj tőle. Ha megint befordul újra.

Pár percnél amúgy sem érdemes egy irányba "kínozni", úgyis csak megunja és monoton lesz neki. 5 percenként max válts irányt.

Ha van rá módod kérhetsz valakit, hogy az első pár körben sétáljon mellette.

Youtube-n is sok magyarázó videó van, magyarul is, hogy hogy kell futószárazni.

2014. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kifelé fordul akkor utána mész, rövidíted a szárat és az ostorral hátulról meghajtod. Az is segíthet, ha úgy 2 m-esre veszed a futószárat és te is sétálsz egy kisebb körön a ló mellett kicsit hátrébb, így azonnal tudod korrigálni mind a fejét, mint a farát. Aztán fokozatosan távolodsz el tőle.
2014. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nos hát ezeket csinálgattam eddig én is remélem fog majd javulni valamicskét idővel de azért köszi a válaszokat
2014. máj. 21. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Verj rá egyet az ostorral. Nekem a lovam azt csinálta. Azóta tud normálisan dolgozni futószáron.
2014. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!