Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abban szeretném kérni a...

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hogyan szoktassam a kutyát pórázra vagy, hogy mellettem normálisan sétáljon? Egy ideig jön, majd vagy leül vagy nem akar arra jönni amerre szeretném. Egy 2.5 szuka kutyusról van szó.

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves, vagy hónapos?

Mert nem mindegy, hisz a hónapos, akkor leül, mert uncsi neki a dolog. Tedd érdekessé valahogyan: játékos hívogatás, játékkal vagy jutalommal csalogatás (amelyikre jobban motiválható) amit persze meg is kap. Játékot megkapja, mert hamarosan elkéred és újból és újból. Lehet akár két játék, amolyan ezt ideadod és jössz is egy kicsit tovább megkapod emezt.

Ha már éves, és le-le cövekkel, akkor játék-jutalom csalogatás. Így még sosem jártam szóval nincs több ötletem.

Nekem a kölyök kutyám már a 3. kölyök kutya oltására a saját lábán, pórázzal sétálva jött. Egyszer megállt, leült, de két pillanat műve volt (játékos hívás) és már jött is szépen tovább. Csak a dokihoz bevezető ajtóban cövekelt meg, ott ölbe kellett vennem, mert nem akart bejönni. Ahhoz meg még kicsi volt, hogy kényszerrel, paranccsal bevigyem.

2011. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos bocsi az lemaradt :). Köszi a választ, bár a jutalomfalatot és a játékos hívogatást már probáltam. De a játékokat még nem, hátha.:)
2011. jún. 7. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

2,5 hónapos kutyánál az is nagy csoda ha egyáltalán sétál.

az enyém képes volt a zebra közepén leülni ha úgy volt kedve,de ez nem jelent semmit, mert ma már gyönyörűen sétál láb mellett.

2011. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, szal jól haladunk:D a nyakörvet is kb 1 perc alatt megszokta. Most azon vagyok, hogy tudja ki a falkavezér mert elég sok arra utaló jelet ad, hogy nincs vele tisztában. A választ köszi, és ha van még vmi tanácsod szívesen várom.
2011. jún. 8. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Hát így valóban szépen haladtok, légy vele türelmes. Ha kertes házban laktok, akkor az udvaron is lehet kicsit gyakorolni néha, de csak pár perc erejéig. A kölykök nem szeretik még a kötöttséget mikor erre kell menni, amerre valaki más mondja, és erre valami izével vesz rá, amit a nyakamba aggatott (nyakörv + póráz kutya nyelven;) ).

Sok gyakorlás és türelem. Dicsérgesd sokat mikor újból elindul. Az udvaron gyakorláskor pedig ha 1x megáll, majd elindul- pár lépés után vedd le róla a pórázt, nyakörvet. Na és persze nagyon dicsérd meg mikor elindult, meglásd hamarosan menni fog a folyamatos séta is.

2011. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Adrienne28 ***** válasza:
Nekem 7 hónapo kan njuhászom van.Ő játéknak vette mikos a yakába raktuk a nyakörvet és megkötve a pórázt( hogy nem lépjen rá)a hátára tettük és úgy fogócskáztunk vele.Ezt viszonylag könnyen megszokta.Nekünk bevált a jutalomfalat.1 hónap alatt kijutottunk az utcára és az alapokat tudjuk is ("ül" -az út végén, tovább...)Most jön majd nem sokára a póráznélküliség ha 100% os lesz a behívás első szóra.Na ez már kicsit nekem is nehezebb.
2011. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Adrienne28 ***** válasza:
Jutalomként próbáld ki a sajtot...ekem is ez jött be és olvastam itt már hogy nagyon sokaknak a sajt a tökéletes jutalom...
2011. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!