Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Féloldalas ló? Mit csináljak?

Féloldalas ló? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy 1 hónapja elkezdtem lovagolni egy 10 éves furiózót. Be van lovagolva, de iszonyatosan el is van rontva. eddig elértem vele, hogy futószáron mindkét kézre menjen szépen. Nem értem miért, de ha ostort veszek a kezembe kirohan a világból, nélküle viszont szépen megy mind jármódban. A probléma lovassal kezdődik. Bal kézen már egész szépen megy, de féloldalassága révén, van hogy elég durván eloldalazik. Jobb kézre abszolút nem hajlandó menni, már mindent kipróbáltam. Pálcát nem lehet nála használni, mert agresszióra agresszióval válaszol nagyon durván.

Jobboldalra egyáltalán nem fordul, bármit csinálok betart, és a másik irányba megy. Terepen ugyanezeket megcsinálja. Már tényleg mindent kipróbáltam, de semmi haszna. Sok lóval volt már dolgom, de ilyen szinten féloldalassal még sosem. Valami ötlet, hogy mit kezdjek vele.

Edző is járt nálunk, több is, de egyiknek a próbálkozásai sem hoztak eredményt.



#hiszti #kéz #ló #féloldalas ló
2014. máj. 24. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Írok privátot.
2014. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, válaszoltam
2014. máj. 24. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
biztos ostorral ütötték.
2014. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos! :D

De csak az egyik oldalát! :))

2014. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem bántották ostorral. Szimplán ilyen természetű.
2014. máj. 28. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!