Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hátsó lábra patkolt lovat...

Hátsó lábra patkolt lovat hogyan lehetne összeengedni a többivel? Mi az a patacipő?

Figyelt kérdés
Nyárra ridegtartásba vinném a lovam, és ott egy nagy legelőn több másik lóval lenne együtt. De pár hete kiderült, hogy rosszak a hátsó lábai, gyógypatkót kell rá tenni. Kapott is két böszme nagy vasat a hátuljára, azóta boldog megint meg rohangál meg nem fáj a lába, úgyhogy a hátralévő életét gyógyvassal kell leélnie. Viszont nem szeretném azt se, ha innentől örökre boxba zárva kellene poshasztani, mert az nem jó senkinek. Nincs esetleg valami praktika ilyen esetre? Nem lehet arra az időre kötést tenni a lábára, vagy valami levehető patacipőt húzni a patkóra, vagy pont, hogy patkót rakni a patacipőre, és a legelés idejére levenni? Esetleg más? Tudtok ilyesmiről? Pénz nem akadály, mindennél fontosabb nekem a pacim, így is egy vagyont költöttem már a hátsó lábai kezeltetésére, nagyon örülnék, ha ménesben is tudna lenni, meg a hátulján is maradhatna vas. Láttam többféle patacipőt, de nem tudom, mire jók.
2014. máj. 26. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs nagy forgalom a ménesben, tehát nem jön hetent-2 hetente új ló, akkor én azt csinálnám, hogy kb 1-2 hétig vas nélkül tartanám, míg kialakul a rangsor, és csak azután üttetném fel. Ha már rendeződött mindenki helye, akkor nem jellemző, hogy nagyon bántanák egymást.

Nálunk igaz csak 3 ló volt, de stiftes hátsó patkóval volt mindegyik és nem okoztak egymásnak sérülést. Persze az összeszoktatás időszakában csak elöl volt rajtuk vas. Ha nincs bent sarok akkor nem para.

2014. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát szerintem senki nem akarná, hogy a lovával egy 4 vasas ló össze legyen engedve akármennyire nem rúgós, azért előfordulnak rúgások, még ha csak jókedvében is és patkóval felszakíthatja az egész szügyét egy lónak...


azt lehet szerintem, hogy ha van olyan ló, amivel jóban van és te a gazdájával és megbeszélitek és beleegyezik, akkor azokkal tarthatod együtt, de hogy 10-20 ló közé beengedd az szerintem nem reális...


a patacipő pedig arra van kitalálva, hogy ha a munka során éri nagy megterhelés a patát, akkor az amúgy mezítlábas lóra a lovaglás idejére (pl tereplovaglás egy sziklás hegyoldalban) teszik fel, de arra nem jó, hogy egész nap abban legyen, totál belerohadna a lába.


esetleg hátra műanyag patkót nem lehet rakatni? mert az azért barátságosabban hangzik a többi lóval való összeengedés szempontjából.

2014. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sarokkal vagy anélkül, szerintem nincs lótulajdonos, aki örömmel összeengedné a lovát egy hátulra patkolt lóval. Elég egy kis rúgás, játék, vihánc és máris kész a baj.


A patacipő nem patkóra való, bekötni nem tudod semmivel mert egyrést lekopik, másrészt semmit nem ér a patkó keménységével szemben.


Az, hogy patkó van a lovon, nem jelenti azt, hogy örökre boxba kellene zárni. Elég sok helyen megoldható, hogy egy külön, esetleg a többivel szomszédos karámot kapjon a ló, főleg, ha a pénz nem akadály. Sajnos a két rossz közül most a kisebbik rosszat kell választani: inkább karámozzon egyedül, mint hogy lesántuljon.

2014. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!