Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valahogy kontrollálni,...

Lehet valahogy kontrollálni, hogy hogyan (ne) játsszon a kutya a többivel?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó természetű, kedves kutyám, semmi dominancia nincs benne, mindenkinek megadja magát, mindenkit szeret, de sajnos túl durván játszik a kistestű kutyákkal. 20 kilós. Általában úgy kezdi a játékot, hogy "lemancsolja" a másik kutya fejét. Most egy kistestűvel van együtt tartva, azt a farkánál fogva is szokta húzni, mondjuk ezt még másik kutyával nem produkálta. A gond az, hogy ugrál, mancsol, sokszor megijeszti a játszópajtást. Ha gyerekekkel találkozunk, velük is úgy kezdi az ismerkedést, hogy szaglászás, mancsolás... Ha rászólok abbahagyja és farokcsóválva vár, hogy mehessen, de ha engedem, akkor megint így játszik. Lehet ezen változtatni?
2013. dec. 9. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kispalikee vagyok:) Nekem is ezt csinálja az ideiglenes roti, még durvábban, mikor a kiskutyám fut a labda után, ő fut utána, és a farkára ráharap:/ Én hosszúpóráz/ flakon plusz erős ordítás kombinációt alkalmazok, és szépen beválik. Napról napra látom, ahogy esik le neki, hogy nem szabad így játszani. Most ott tartunk, hogy ezt már ritkán csinálja, de nem tudja, helyette mit kéne, csak áll és néz. Szóval kell egy alternatíva is, ezt próbálom neki megmutatni.

2013. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Szerintem össze is csinálná magát a flakontól. Neki többnyire elég, ha rászólok, de utána ugyan úgy folytatja. Vagy ismételgessem, aztán majd leesik neki, hogy miről van szó? Ha a farkát húzná, akkor el tudnám kapni a pillanatot, mert az ugye sokáig tart, de így, hogy kalimpál egyet-egyet, ez fog menni? Nem fogja azt hinni, hogy azt akarom, hogy ne játsszon?


(Közben elképzeltem, hogy ha elhoznád a rotidat, milyen jó kis műsort levágnának. Elkezdené húzni az enyémet a farkánál fogva, az meg a fejét kalimpálná, Jackyl meg unott pofával nézné őket, hogy ezek hülyék... :D)

2013. dec. 9. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Az dominancia, hogy lemancsolja a fejüket!Jobb ha tudod.Ezt tiltani kell.
2013. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Francokat dominancia. Sima játékrahívás ugyanúgy lehet. Bírom, mikor valaki egy testjelből megmondja, milyen a kutya. Az én kiskutyám meg folyton nyalja más kutyák száját, ami elvileg megadó viselkedés... Hát ő minden, csak nem az.


ON: előbb-utóbb leesik neki, hogy úgy nem szabad játszani, tiltsd továbbra is mindig, ha ezt látod. Idővel változtat a játékstílusán, persze ez hetekbe is tellhez. Mikor kutyasuliban voltam, a tanfolyam elején bulldózerként viselkedő kutyák a 7 hetes tanfolyam végére szépen játszottak.

2013. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te meg testjelből megmondod ,bogy játékra hívás...ennyit erről.
2013. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

játékrahívás ugyanúgy lehet.


Ez egy lehetőség felvázolása, nem megmondás.

2013. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amennyire meg tudom állapítani, nem domináns. Ha csak rámorrantanak, lendületből vágja magát hanyatt, bárki, bármi bármikor bármit elvehet tőle.

Nem úgy mancsolja le, hogy ráteszi a lábát a fejére, hátára és ott tartja, a másik fölé kerekedik, mint ahogy a dominánsak, hanem csak úgy kapál a másik felé. Leállítani le tudom, csak mivel általában ezzel kezdi a játékot, félek, hogy félre fog érteni és azt fogja hinni, hogy magáról a játékról tiltom.

2013. dec. 10. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!