Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit keres egy hónapban...

Mennyit keres egy hónapban átlagban egy lovasoktató?

Figyelt kérdés
ha mondjuk alkalmazott valakinél

2014. máj. 30. 07:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Általában minimálbér. Bár sokszor az is csoda, ha be van jelentve és nem feketén foglalkoztatják.


A lovasedző többet kereshet, ha jó és több helyre jár, pl barátnőmékhez kijárt egy, volt, hogy egyedül volt, volt hogy 5-6 lovassal foglalkozott, akkor is 3000/fő+ benzinpénzért ment. Egy nap akár több helyen is tarthat edzést, meg esetleg saját lovakon is.

2014. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
hm ez kissé hihetetlen mert egy lovász is minimum annyit kap
2014. máj. 30. 13:53
 3/21 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik hónapban. Van, ahol szezonban megkereshetsz akár havi százezret is (persze swartzban, és úgy, hogy lovasoktatás után még az istállómunkát is te csinálod), de az ilyen helyekről szezon végén elküldenek. Ahol egész évben lehetsz, és netán még kapsz egy lepukkant lakókocsit is, amiben elcsövezhetsz, ott kb. havi 50-re számíthatsz, és jó 70% az esély arra, hogy azt is csak igérik, de ki nem fizetik.
2014. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Lovasoktatót nem nagyon alkalmaznak kizárólag oktatásra, fix bérrel, mert akkor ha belesz.rik is ki kéne fizetni, ezért általában úgy megy, hogy vállalkozóként dolgozik az oktató az adott lovardában és annak lovain, mellette főállásban máshol. Azt sajnos nem tudom, milyen arányban osztoznak a bevételen.


Nálunk három iskolaló van, abból kettő mindig megy heti öt nap napi átlag két órát. Egy óra asszem 2500 Ft, számoljunk tehát alsóhangon 80 órát egy hónapban (van, hogy ennél jóval többet mennek, vagy megy mind a három), ami 200.000 Ft. Ha csak 30%-ot kap meg belőle, az is 60 ezer havonta úgy, hogy munka után heti öt nap két órát dolgozik pluszban, szóval annyira nem kell sajnálni őket.

2014. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
azért kérdezem igazából mert felkértek erre egyáltalán nem tartom magam profi lovasnak inkább tapasztaltnak 15 évvel... meg hát ménesgazdának tanultam és hát elég érdekes a helyzet mert úgy kerültem erre a helyre h egy ismerősöm aki ott oktat mondta h segítsek már be neki vagy helyettesítsem... és rengeteg kölyök jár oda amolyan félhivatalos iskolalovaglás keretein belül nagyjából 3 órát kell ott lennem és átmegy kb vagy 40 gyerek ez idő alatt és nekem az ismim 3 ezret ad egy alkalomra (ebből 2 ezer el is megy utazásra)... igazából csak szívességből csinálom de viszont az vettem észre h a csajnak jóval többet fizet a pali meg mintha hülyére vennének és itt nem a pénz a lényeg! hanem a korrektség meg saját magam méltósága h érted elmész segíteni önzetlenül h másnak jót tegyél és nem h megköszönnék hanem átbasznak... és tényleg nem a pénzről van szó mert ingyen is megcsináltam volna szívességből... hanem ez a sunyiság meg a másik hülyére vevése zavar nagyon ráadásul egy olyan ember vesz hülyére akinek azelőtt is nagyon sokat segítettem hihetetlen!... én meg olyan hülye balf_sz vagyok h még szóvá se teszem nehogy megsértsem szegények lelkivilágát deee tényleg... én ezt abszolút nem tudom megérteni és ez már nem is igazából lovas téma inkább moralizálás de h ennyire h veszhetett ki a becsület az emberekből nekem olyan kib_szott lelkiismeret furdalásom van még attól is ha vkit megsértek véletlenül... h az ilyenekben nem tudom nem szólal meg egy belső hang ha más oból nem is érdekből? h pl legközelebb mi lesz ha esetleg szükségem lesz rá?
2014. máj. 30. 18:25
 6/21 anonim ***** válasza:
Áhh akkor itt csak kihasználnának. Amikor neked lesz szükséged segítségre? Általában az szarik legmagasabbról a fejedre, akinek te önzetlenül segítettél.
2014. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Így van, jelen esetben jó eséllyel hülyére vesznek. Lelkiismeret ide vagy oda, olyan világban élünk, ahol a "vedd el ami kell" hozzáállással lehet igazán megállni a lábadon.

Kérdésre válaszolva, sok mindentől függ. Ha alkalmazott az illető, akkor korrekt helyen 100e körül fizetnek felénk (max napi 6-8 óra- szimpla kör közepéről utasítgatás verzió :) ).

Van erre aki magának csinálja, de mindig talál egy bolondot, aki "helyettesíti" éhbérért. Ebben az esetben az áldozat lehúz 10 órát legalább naponta 4-500/órába a tulaj meg felveszi a 2000-t óránként...lehet számolni. 300 alatt még nem hallottam, hogy zárt volna egy hónapot, szezonban meg...

2014. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válaszd külön a kettőt. Vagy szívességből csináld és fizessék csak az utiköltséget és akkor nem lesz benned rossz érzés, vagy fizessenek annyit, amennyirért neked megéri, pl. ne óránként, hanem az alapján számoljatok, hány lovas van egy óra alatt, tehát bevétel alapján és annak x %-át kérd el.
2014. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Amikor neked lesz szükséged segítségre? Általában az szarik legmagasabbról a fejedre, akinek te önzetlenül segítettél."


ezt rosszul értetted h ha neki kellesz MÉG szívesség TŐLEM akkor engem ne keressen mert nem fogja megkapni ezért írtam h ha másra nem az érdekre gondolhatna h mi lesz legközelebb ha segítségre szorul... de ha neki így jó nekem is... kicsit két oldalúan írtam de így világos azt hiszem...

2014. máj. 30. 22:07
 10/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, szokd meg a gondolatot, mert minden munkahelyen ez van. Ha zavar, hogy egy tizedét sem kapod meg annak a lének, amit összetalicskázol, hogy filléres gondjaid vannak, miközben a tulaj gyakorlatilag munkavégzés nélkül dúskál minden földi jóban, akkor csak egyet tehetsz: saját vállalkozásba kezdesz. Akár bérleményben, akár franchise alatt, de ne legyen fölötted senki, mert ha bárki is van, akkor az fogja lenyúlni a nagy lóvét, neked meg legfeljebb ha annyit ad, hogy éppen csak éhen ne gebedj.
2014. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!