Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit keres egy hónapban...

Mennyit keres egy hónapban átlagban egy lovasoktató?

Figyelt kérdés
ha mondjuk alkalmazott valakinél

2014. máj. 30. 07:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
meglehet... de itt egy kis félre értés lesz fentebb meg is fogalmaztam h nem ez a problémám
2014. máj. 31. 06:47
 12/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de eléggé belekavarodtam. Légyszi írj kerek mondatokat és tagold.

Először megkérded, hogy mennyit keres egy átlag oktató. Kaptál rá választ.

Majd nyomod itt a lelkit, hogy téged felkértek segíteni, de neked nem éri meg, mert a másik többet kap.

Aki hívott, ő valószínűleg fejpénzt kap a lovasok után, te pedig óradíjban dolgoznál (ami 1000 Ft/ óra az nem rossz pénz). Az hogy ebből épp hogy kijön az utazás, az egyéni szoc problem.

Azt mondod ingyen is csinálnád, akkor meg ugye ott vagy, hogy 3 óráért kapsz 3000-et, ebből 2000 az utazás + 1000ből már ebédelni is tudsz, tehát akkor még mínuszban sem vagy.

Esetleg megfejelheted, hogy megkéred, hogy lovagolhass emellett még egy két lovat is, munkán kívül kikapcsolódás gyanánt.

Sajna a munka világában ez van, mindig lesz olyan, aki nálad többet keres, vagy más munkarendben-fizetéssel dolgozik.

Amúgy a fenti ajánlatban nem látok átcseszést, ha nem tetszik a rendszer, akkor ne menj oda.

Ha nem ebből akarsz megélni, akkor simán megéri.

Mellesleg a jogszabály szerint ménesgazda képesítéssel nem tarthatsz lovas foglalkoztatást.

2014. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

na itt álljunk meg! egyenlőre én teszek nekik szívességet nem ők nekem! én egy nap alatt sokkal többet keresek mással úgyhogy nekem NEM kell koldus kenyér ez az utóbbi két válaszoló úgy ír mintha még nekem kéne köszönetet mondani azért h egyáltalán ott lehetek... mi van? én elmondtam én a korrektséget szeretem és az egyenlő bánásmódot amit én teszek azért kapjak ugyan annyit amennyit más... vagy kérjenek meg másképp de azt elején kellett volna... anyámat ha pl helyettesíti egy orvos akkor annak az orvosnak ő ugyan annyit fizet mint amennyit ő akkor keresne ez így korrekt! úgy gondolom ha valakit helyettesítenek ilyen módon akkor neki is ugyan annyi jár mivel ugyan azt csinálja ugyan annyi ideig... és akkor nem sumákolni kell mert mondottam ezzel nem ők tesznek szívességet nekem hanem ÉN nekik! lovagolni meg otthon is tudok... ez a ménesgazda nem oktathat címszót hagyjuk már ezt a szőrszálhasogatást (érdekes h mondjuk ebbe belekötsz de az egyenlőtlenségbe nem)... ezt csak azért találták ki h több pénzt lehessen behúzni a szegényektől akik ebből élnének a ménesgazda képzésen ugyan úgy van lovasoktatás tárgy! ugyan úgy van gyakorlat és ugyan úgy kell belőle vizsgán és záróvizsgán produkálni... mellesleg úgy gondolom a ménesgazda mellett nagyobb problémát jelent az h ott a nincs bejelentve senki és abszolút képzetlenek a lovak...


mi itt nem nagyon értjük meg egymást úgy látom... és itt a legfőbb probléma az értékrendbeli eltérés... mert óriási különbség van a között h mit tehetek és h mi a szokás és aközött h mi az ami igazságos!


és újra mondom lesz_rom azt a kis pénzt nem azért mentem oda!... nekem teljesen más jellegű a problémám ezt próbáljátok megérteni...

2014. máj. 31. 12:17
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol dolgoztál eddig és ott hog működtek a dolgok, de a legtöbb munkahelyen nem azonosak az azonos pozícióban dolgozók bérei. Van, aki többet ér, van, aki kevesebbet (a mukáltatónak!), van, aki többet harcolt ki, van, aki beletörődött a kevésbe. Ez sehol nem lehet vita tárgya. Ha több pénzt szeretél érte kapni, akkor azzal kell érvelni, hogy szerinted a te munkát megér annyit. Nem pedig azzal, hogy "de a máik többet kap". Az nem a te dolgod, hogy ő mennyit kap. A te dolgod az, hogy te mennyit kapsz, ezt neked kell letárgalnod. Ha nem tetszik, nem fogadod el.
2014. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg egyszerű a képlet: figyi XY, tudom hogy te ezért a munkáért ennyit kapsz, akkor munka arányának függvényében ugyanannyit kérek. Ő meg ha azt mondja, hogy nem, akkor így jártál.

Ha nem tetszenek a feltételek, akkor nem kell elvállalni.


A képesítésedre meg azért tértem ki, mert hamarosan elkezdenek ellenőrizgetni, mert a türelmi időlejárt, és ha nincs a jogszabályban rögzített lovasoktatásra jogosító papírod, akkor megbírságolnak.

2014. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves #12-es válaszoló, azt honnan vetted, hogy ménesgazda képesítéssel semmilyen lovas foglalkoztatást nem lehet végezni? Nagyon is lehet, mert megtanítanak a képzés folyamán futószárazni, és rendes órát tartani osztálylovaglók részére.


Tessék, itt a bizonyíték rá feketén-fehéren, hogy akinek ménesgazda a végzettsége, végezhet lovas foglalkoztatást:

[link]


Ménesgazda végzettséggel nem készíthet versenyre lovasokat hivatalosan, és nem vezethet terepet. Erre vannak az edzőképzések és a lovastúra-vezető képzés. Ennyi.


Egyébként kérdező, ha neked marhára nem érdeked, hogy segíts nekik, azok után meg pláne nem, hogy mindketten tudjátok, hogy csak ki akarják szúrni a szemedet a minimál fizetéssel (egyébként megjegyzem, az utiköltség nem tudom hány százalékát a munkáltatónak kell állnia, utána lehet keresni a jogszabályokban, ha már mindenki ezekkel példálózik), akkor állj elé és mondd meg kerek perec, hogy "Nézd, én elhiszem hogy kell neked segítség, és segítek is szívesen, de csak ha meg is fizetsz érte legalább olyan jól, mint a másik oktatót."


Kész. Ez korrekt, nem kell túlragozni, és rá fog jönni belőle, hogy nem vagy hülye, és levágtad, hogy csak ki akar használni. Ha neki büdös a korrekt fizetés, akkor hebeg-habog majd, aztán köszöni mégse kéri legfeljebb a segítségedet, te meg lovagolsz tovább ott ahol eddig, és dolgozod azt amit eddig. Ha meg meg talál rád sértődni, urambocsá, szerintem jobban is jársz, ha az ilyen kedves ismerősök kikopnak mellőled. Ennyi. Veszíteni ebben a helyzetben csak akkor tudsz, ha nem nyitod ki a szádat.

2014. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16-os! Innen szedtem: 14/2008. (XII. 20.) ÖM rendelet a lovas szolgáltató tevékenységről

11.§ (5) Lovagoltatás, lovas oktatás, terep vagy túralovagoltatás, fogathajtás, fogathajtás oktatás, fogatoztatás, lovasbemutató esetében a szakmai tevékenységért felelős személy által kijelölt személynek


a) középfokú lovastúra-vezetői,

b) lovas-kultúra oktató vagy lovas-tanár (hippológus) és -szervező felsőfokú szakirányú továbbképzést igazoló,

c) lovas sportágban szerzett

ca) alapfokú sportoktatói,

cb) középfokú sportedzői,

cc) felsőfokú szakedzői,

cd) okleveles szakedzői

képesítések közül legalább egy képesítéssel, vagy

d) lovas sportágban nemzetközi sportszövetség által akkreditált edzőképzésben szerzett végzettséggel


kell rendelkeznie.

2014. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez egy 2008-as rendelet, én úgy tudom, azóta változtattak rajta, ezt mutatja a Magyar Lovas Szövetség online ügyfélszolgálata is. Ha ménesgazda képesítéssel nem lehetne oktatni, nem lenne raja a listájukon. Márpedig ők ugyancsak naprakész hírekkel szolgálnak.
2014. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A "kisegítő lovasoktató-futószárazó" nem egyenlő a lovasoktatással, ez csak egy külön képzés (a semmire), ajánlják pl. sportoktatóknak is, akik ugye oktathatnak, futószárazhatnak is. Ez csak egy nesze neked, fogd meg jól, fizesd ki, aztán foghatod a futószár végét, ha nagyon akarod. Én legalábbis így értelmezem.


(Saját tapasztalat: van ménesgazda ismerősöm, minimális tudással rendelkezik a lovaglásról, a szerszámokról, tehát nemhogy oktatásra nincs felkészítve, de még arra sem nagyon, hogy egy szétszedett kantárat össze tudjon rakni. Ezzel nem a ménesgazdákat minősítem, csak az oktatást, amit kapott Kaposváron. A ménesgazda kifejezés egyébként is távol áll bármilyen oktatással kapcsolatos dolgotól.)

Aki akarja, nézze meg a jogtárban, mi a hatályos állapot.


Egyébként nem hiszem, hogy ez bejelentett, alkalmazotti állás, szóval kár is ragozni, mennyire legális, meg hogy kéne adniuk utazási hozzájárulást...

2014. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A 2013-as törvénymódosítást hatályon kívül helyezték, ezért újra a 2008-as törvény él. Nézd meg a jogtárban, ha nem hiszed el. Ezért zeng ettől a facebook is, hogy július 1-től 0-ás ló nem dolgozhat és a lovaknak kötelező vizsgát kell tenniük.

[link]

2014. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!