Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kilót bírna el?

Hány kilót bírna el?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy pónink a lovardában . Főnként kicsik járnak így csak egy lovas tudná lovagolni( ő a haladóbb aki elbír vele hisz belovaglás alatt van) Arra lennék kíváncsi mennyit bírna el szerintetek? A póni marmagassága szalaggal 120 cm és kb. 450 kg. kb 1 éve kezdtünk el ráülni. Szerintetek hány kiló a max amit elbír magán nem kárt téve magának havonta 4-5 alkalommal? a 30 éves párommal (80 kiló kb.) vígan vágtázik. Nem tűnik neki nehéznek.

2014. jún. 1. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha az a póni tényleg 450 kg, akkor ott valami nagy baj van. Lemértétek, és a mérleg mutatta ezt, vagy csak tippeltétek?

Egy póni átlagosan kb. 250kg, a 450kg, amit írtál, az a rendes nagy lovak átlagsúlya inkább.

A szalaggal mért marmagasság neméppen a ló magasságát adja. A szalaggal mért marmagasságból a bottal mért magasságtól való eltérése alapján, a ló kondijára lehet következtetni. (A szalaggal mért mindig többet mutat, mint a bottal mért) - tehát akkor milyen magas is az a póni?


Szerintem vagy a súlyát, vagy a marmagasságát (még ha szalaggal is), elmértétek, mert nem létezik, hogy 450 kiló legyen egy kevesebb mint 120 centis póni...


Egy ló áltagosan a saját testtömegének kb. 20%-át bírja el kényelmesen. Egy 2-300 kilós póni tehát elhordoz magán egy 50 kilós embert úgy, hogy abból nem származik baja. Maximum(!) 60 kilóst.

A 80 kilós párod szerintem nagy rá, mert bár vannak olyan pónik, amik egyes lovas könyvek szerint, nagy súlyú embereket is képesek messzire elhordozni a hátukon (pl az Exmoorról azt írták, 90-110 kilós emberrel is megbirkózik, aztán hogy ebből mennyi igaz.. ), attól még ártalmas az ekkora súly a számukra. Könnyebb lovas nincs, aki ráülhetne, és ért hozzá?

2014. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bocsánat elrontottam az adatokat:/ bottal mérve 120. túlsúlyos a póni, 300-400 kg körül van. hidegvérű és sportpóni félvér van benne ha jól tudjuk. nagyon masszív. Sajnos nincs . Főképpen gyermek lovagoltatásal foglalkozunk , iskola lovaink vannak. ennek lett hozva ő is , de nagyon pörgős, csak haladó lovas tudja lovagolni. még nem egy lány de ő se vékony bár kissebb mint a párom. 70-75 kg körül van. Ő megfelelne? neki a tudása is megvan hozzá. Nem rendszeres edzésről lenne szó , hetente 1 max 2 alkalom csak hogy ez a póni is legyen használva. hátha idővel ő is beállna.
2014. jún. 1. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha túlsúlyos, akkor eleve nagyobb súlyt kell cipelnie, mint amekkora egészséges neki, így még érzékenyebben érintheti elsősorban a lábait és a hátát az, ha a megengedettnél nehezebb lovas ül rá.


Igazából ha nem lehet máshogyan megoldani, akkor persze nincs baj vele,pláne ha nem naponta történik (bár ha nem naponta, akkor nem tudom, hogyan fogja a póni rögzíteni a kis fejében a tanultakat?), de én javasolnék előtte neki egy "fogyókúrát". Lecsökkenteném a szemestakarmány adagját, ha kap olyat, nagyobb súlyt fektetnék a szálas és zöldtakarmányra, valamint a nagy víztartalmú takarmánykiegészítőkre (répa,alma), és minden nap mozgatnám egy fél-egyórát, futószáron.

(Persze nem azonnal durr bele a közepébe, fokozatosan kell hozzászoktatni mindenhez, de sürgősen el kell kezdeni kondiba hozni, mert ez így nem állapot. Még ha hidegvérű van benne, egy 120 kilós póninak a 400 kiló akkor is rengeteg)

Természetesen ha elérte a kellő kondit, és tovább használjátok, és igényli, akkor lehet adni neki egy kevés szemestakarmányt, mert nem a lesoványítása a cél, hanem az, hogy kondija legyen, és az elért állapotot megfelelő mozgatással és takarmányozással fenntartsátok.


Ha már nincs rajta túlsúly, akkor kevesebbet árt majd neki, ha nehezebb lovas lovagolja. Figyeljétek mindenesetre a lábait, nem keletkeznek-e rajta idővel beszűrődések. Mert ha igen, az azt jelenti, hogy nem bírja a strapát, szóval muszáj lesz tartani akkor magatokat a max. 50 kilós lovashoz.

2014. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam: 120 centis póninak a 400 kiló..
2014. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Holnap kipróbáljuk mit produkál a lányka és a póni. állatorvost is kértünk hozzá , mi a véleménye erről.
2014. jún. 1. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Futószárrazzátok hogy legyen kondija. Ne etessétek túl. Kicsit hagy fogyjon. A 80 kilóval vígan elszaladgál, nem lesz baja. :)

A 20 %-ot nem tudom hogy ki találta ki, de mindenki ezzel jön. Egy kis általános iskolás lányka aki 20-25 kiló, is elviszi a nehéz iskolatáskát. Ami akár 8-10 kiló is lehet. Én 95 kilóval 105 cm-es pónin is lovagoltam, vígan elbírt. Csak természetes hogy hamarabb elfárad.

2014. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!