Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gidrán ló elvan ridegtartásban...

Blankica kérdése:

Gidrán ló elvan ridegtartásban télen, nyáron? És a shagya arabian ló? Ridegtartásban elvan? Hány kilót bír el?

Figyelt kérdés
tapasztalt lovasok segítségét várom:)

2013. aug. 7. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden lónak tökéletes a (fél)rideg-tartás. Legyen fedett beálló, és akkor nincs probléma:) Télen kicsit hosszabban kell leléptetni, hogy tutira leszáradjon, de megéri! Én is így tartom a lovam, és csak pozitív hatásokról tudok beszámolni: elhagyta a rossz szokásait, nyugodtabb lett, türelmesebb lett, kiegyensúlyozottabb lett, és az immunrendszere is megerősödött. Azelőtt taknyos volt minden télen, mióta állandóan kint van, azóta semmi baja:)
2013. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő tartható télen-nyáron ridegen, ha van beálló (lehetőleg 3 oldalról fedett) a szél, az eső és az erős napsütés ellen. Télen, ha munkában van, én nem tartanám ridegen a lovamat, mert a téli bunda több óra, mire megszárad a téli hidegben, ha pedig izzadtan kiteszed, megfázik. Ha nincsenek munkában, minden további nélkül tarthatók egész évben ridegen. Télen ne izzasszátok le, mert kész a megfázás.


A gidrán kb. 80 kg-t bír el különösebb megerőltetés nélkül; alkalomszerűen, rövid időre ennél nehezebb ember is ráülhet, de ne lovagolja rendszeresen. Sokat számít a lovas ülése is: egy merev, pattogó lovas 40 kg-san is szétütheti a gerincét, ellentétben egy korrekt ülésű 80 kilóssal.

Az arabok kisebbek, könnyebb csontozatúbbak, így én nem ültetnék rá 70 kg-osnál nehezebb lovast.

2013. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Saját szememmel láttam Marócpusztán,hogy télen még éjszaka is inkább kint voltak a csikók,mint bent az istállóban,pedig szabadon bemehettek volna.Kint a karámban a beállóban szénázgatott mind,soha semmi bajuk nem volt.Sőt a bokszban lévő lovakra is nyitva hagyták éjszakára az istállót,takaró nem volt rajtuk,mégsem volt semmi bajuk.
2013. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A shagya arab heréltem hiába is kapott volna istállót, beállót, ő max nagyon rossz időben a fák közé húzódott be, amúgy télen-nyáron, éjjel-nappal kinn volt. A betegséget hírből se ismeri a drága, szívós és erős, öröm ránézni is.
2013. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden ló elvan télen-nyáron kint, növeszt magának szőrt, mindig pont annyit, amennyit kell, a hideget ők jobban kedvelik és bírják ráadásul, mint mi, ellenben a meleget nehezebben viselik, de télen épp ezért frissebbek, aktívabbak is. Ha le akarod nyírni a szőrét, akkor viszont takargatni kell, és nem a legmegfelelőbb kint "felejteni", úgy már megfázhat.
2013. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

esetleg valaki tud olyan embert isaszegen aki vállal ilyet?

olcsón?

2013. aug. 8. 08:08
 7/12 A kérdező kommentje:
hogyha télen pl. kimegyek terepre a lovammal az után mi a teendő a lóval?
2013. aug. 8. 08:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Télen ha dolgozol vele, és leizzad, akár kint, akár bent, le kell léptetni, hogy megszáradjon. Ha van lószolárium, az is jó lehet, bár valamennyit akkor is kell léptetni, hogy a ló légzése, pulzusszáma normalizálódjon.
2013. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ridegtartás és lószoli azért eléggé ritka helyen van együtt :-)

Lesétáltatáshoz én már takarót dobok a hátára, majd lenyergelés után alapos csutakolás szalmával, aztán száraz szalmát rakok a hátára, úgy takarom be. A szalma és a takaró fölszívja a nedvességet, ha fölszáradt, le lehet venni róla a takarót (én mondjuk nagy hidegben vízhatlan takaróban tartom őket, de ezt mindenki másként csinálja).

2013. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

valaki pontosan megtudja mondani mennyibe kerül a ridegtartás és hogy ezért mit kap a lovam ?

2013. aug. 9. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!